• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Wooden dream

No, érkezett ide egy gyönyörű, 10kg-os törpe palack. Töltés után egy ideig asszem elég lesz. Még a pilácson kell ápgrédelni, és akkor újra tudunk indulni valami más, high-tech-esebb setuppal. Kezd körvonalazódni az ötlet is. Még agyalok, hogy ezzel a szűrővel induljon-e, vagy azt is újítsak be, mert ez már azért elég öregecske, bár, működését tekintve nem sok gond van vele. De a lámpa asszem épp eléggé fog "fájni" így elsőre (egy chihiros wrgb II-n agyalok alapvetően).
Mondjuk, az üveg is van vagy 30 éves, szóval, lehet, hogy ahelyett is új kéne, ehh.... :D
 
Utoljára módosított:
A palack még mindig üres, az akvárium pedig elhanyagolt. Elrettentő példa gyanánt bedobok egy videót róla... Újrarakni reálisan január elején lesz kapacitásom mindent is figyelembe véve. De azért ezt picit meg kéne állítani... Sajnos nem sok motivációm van ezt a scapet rendben tartani. A benne lévő növények kb 75%a lazán kijöhetne belőle, és akkor sem lenne kopár, de mivel majdnem lehetetlen elpasszolni őket még ingyen is, így inkább bent tartom őket, itt legalább élnek úgy-ahogy.
Ráadásul amit tervezek, abban alig van szükség rájuk. Max a mini anubiasok és pár kisebb tő Buce fog kelleni. Nem tudom, mennyi lehet benne, több tucat, plusz ugye a Microsorumok (pteropus, widelow, asszem trident és narrow is lehet benne, össze-vissza vannak keveredve).
Csak erőt veszek magamon egyszer, hogy le legyenek teljesen menthetetlenek...
Na de kapaszkodni, ez van most:

 
Kiszedtem egy növényt. Aztán még egyet. Aztán az összeset és az összes fát és követ :D Pedig nem ezt terveztem...
Sajnos nincs itthon ilyen homok, így még körbe kissé kupis és félkész, megpróbálok ide-oda egy kis parvulát is elszórni, ha eljutok a GA-ba a héten. A növények kb kétharmad része NEM fért be. Úgyhogy van egy tonna Buce, némi Microsorum és Anubias... Majd kipakolom az ingyenes topikba ami az ajándékozások után marad... Ja, és a befolyó alsó záró kupajka valahol elkeveredett itt közben, azért ilyen kókány az alja :D


20221204_135647.jpg
 
Van itt minden mint a búcsúban :D
Hanyag vízcserék plusz egy pár órás villanyszerelési munka ami alatt nem volt szűrés... De már előtte is jelen volt a probléma, az csak a kegyelemdöfés volt. A többi üveg egyáltalán nem szenvedte meg. Egyébként a vízáramlás is pont telibe veri ezeket a leveleket. Szóval mindent elkövettem ezért :D
 
Az alsó traktusban az anubiasok hogy viselik? Rajtuk látszik valami alga vagy hiánytünet?
Azok nagyjából rendben vannak.
Nem kell ide olló. Nagy vízcsere, szűrő pucolás, perlon csere, és amikor szabadon vannak a növények akkor carbo permet. A többit a garnélák intézik.
Meg utána nem ártana a karbantartásokat NEM elkummantani, sztem egy hónapja nem cseréltem már itt egy csepp vizet sem, de lehet, hogy régebben.
 
Na pucolás kész. Komplett guppi család volt a szűrőben, éltek vigan.... :D Perlon pipa, carbos permetezés is megvolt, feles vízcsere, mulm szívás... Most már csak idő kérdése. Pár amano nem ártana bele mert már csak egy van, plusz néhány mindenféle neocaridina. Egykét süni sem ártana. Majd jövő héten telepítek bele. Képet nem csinálok mert a csövezésre lusta voltam és így az elég ronda. De arra most nem volt időm.
Visszaraktam a kifolyó ágat előre, hogy ne kapja telibe az áramlás a Microsorumokat. Hátha ez is segít valamit.
 
Ezt meg közben megmentettem nagyjából. Még van a Bucék meg az Anubiasok levelein némi csúnyaság, de a rendszeres Carbo meg a hamarosan betelepítendő néhány Süni és Amano majd lerendezik. A halakat eltelepítem máshova (mármint, másvalakihez), így itt egy darabig nem lesz uszonyos élőlény, mert nullára leamortizálják a garnélákat. Amíg el nem megyek persze a GA-ba és nem veszek valami szépsége(ke)t :D De sztem max nano hal kerül ide.
20230316_181215.jpg
Ja és persze a macska még mindigitt szeret tanyázni :D
20230316_181238.jpg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére