• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Többnyire virágföldes

A legyező garnéla fel van mászva a fára.
Direkt nekik készült az akvárium. Került bele fa, hogy fel tudjanak ülni rá.
A szűrőben csak biológiai töltet van, talán nem szűri ki az apró részecskéket.
A befolyó is nekik lett véve, a skimmer a felszínre szórt apró eleséget a vízoszlopba tolja.

A fára még szeretnék riccardiát kötni, de nem tudom hova.

DSC06812.jpg
 
Kis tíz literes hitványság. Gyöngy dániókat nevelgetek benne. Nagyon kedvelem. Teljesen naturál, mindenmentes. Még virágföld sincs benne.

View attachment 174994
Ne haragudj, de nálad még nem láttam igazán hitvány üveget. Ezt is boldogan vinné az újonnan érkezők közül bármelyik fórumtag. Szép harsogó zöld moha, alga semmi, saját nevelésű galaxy. Mi kell még a boldogsághoz? 🙂
 
Kinéztem két sötétbarna nőstény garnélát amiknek pirosas a háta. Hímet is találtam nekik, szép piros és délceg.
Be is izzítottam a 13 literes üveget. Most bejáratás alatt van.
Játszottam kicsit a kólásflakonokkal és összeraktam egy citromsavas co2 generátort is. Nyomásmérő órát vennem kellett, de minden más volt itthon.
Három hete indítottam. Természetesen virágföldes. Még várok kicsit, aztán nekilátok megkeresni a garnélákat.
Remélem jól fogják érezni magukat és bőséges szaporulattal jutalmaznak.

IMG_20230519_171522.jpg
 
Az amazónia kipróbálása is elindult. Elégedett vagyok a színével és a szemcsemérettel is. A videókon sokkal nagyobbnak tűnnek a golyócskák.
Remélem az enyhe lejtő is megmarad. Rengeteg kripto parva került elő az előző összeállításból. Alig láttszódott, mert elmerült a garnélák által vízszintesre kapirgált homokban.
Arra is nagyon kíváncsi vagyok, hogy a garnélák megmaradnak e benne.
Hátul még van hely, de még nem döntöttem el, hogy mi kerül oda.
Az amazóniából jutott még egy kocka nanoba is. Az több mint két hete megy. Bő hétig áztattam sötétben vízcsere nélkül. Mértem ammóniát, de nem mutatott semmit. Mintha rémlene, hogy a savanyú vízből kipárolog az ammónia, de szerintem a cseppteszt romlott meg.

DSC06835.jpg
 
Az amazónia kipróbálása is elindult. Elégedett vagyok a színével és a szemcsemérettel is. A videókon sokkal nagyobbnak tűnnek a golyócskák.

Az Amazonia ver 2 golyók mérete sokkal kisebb, mint a régi Amazonia talajé. Nem tudom melyik változatot használtad.

Mértem ammóniát, de nem mutatott semmit. Mintha rémlene, hogy a savanyú vízből kipárolog az ammónia, de szerintem a cseppteszt romlott meg.

Ha a ver 2, akkor nem is nagyon fogsz mérni. Ez leginkább a régi Amazonia talajra volt jellemző.
 
Direkt a kedvükért tettem egy nagy fát az akváriumba. Én nem férek tőle, ők pedig a leghitványabb ágon civakodnak. Most kibővítettem, igy mindhárom elfér rajta eggyszerre.
Már tudom, hogy mit szeretnek. Legközelebb csak egy ágat kapnak, nem egy egész fát.

IMG_20230701_211315.jpg
 
Ez az akvárium is kezd már alakulni. Volt idő mikor szenvedtek a növények és zöld szőr borított mindent.
A reaktort áttettem a 64 literesbe (a következő amazóniás projekt), igy a sok apró bubi rontja a kontrasztot.
A KH 1 alatt amit beletöltök, a ph az akváriumban 5 körül. A kanárik neocaridinák megvannak, de szaporulatot nem látok. Több petés nőstény is láttam már és a guppikat is kivettem. Hagytak maguk után egy csomó bébit, de nem hiszem, hogy ők zabálnák fel a garniporontyokat.
A nagy ludwigia sem olyan piros mint volt, pedig ilyen jó dolga még sosem volt. Lehet növelnem kellene a mikrót. A nesea gold még mindíg kényes.

DSC06854.jpg
 
... A nagy ludwigia sem olyan piros mint volt, pedig ilyen jó dolga még...
Gyökérről jut neki elég? Ilyen determinált pöndörödős hatásokat nekem is szokott. Persze főként a topolás után, amíg gyökeret nem ver. Viszont azt tapasztaltam, hogy az ilyen hajtások nehezen rúgják ki magukat. Gyakran megáll a fej és oldalról kezd el egészségesebb leveleket hozni. Olyankor mindig elgondolkodom, hogy biztosan a tápanyag-e a ludas... 🤷
 
Back
Oldal tetejére