• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Throra zöldséglevese

Throrandor

Kertész segéd
Sziasztok,
Andor vagyok, röviden írnék az akvarisztikai múltamról.
Mint sokunknak, fiatalon volt mindenféle kicsi amatőr édesvízi akváriumom mindenféle szakértelem nélkül van hogy jobban van hogy rosszabbul sikerültek aztán "megszűntek" és újraindultak többször.
Aztán pár év kihagyás után beleugrottam a tengeri akvarisztikába, ebből is volt jópár konstrukció leginkább tengeri viszonylatban kisebben 100l-300l. A vége felé már egész szépen sikerült életben tartani a korallokat és a halakat.

s3OFTPM.jpg /régi 300L/ cTWvgPM.jpg /jelenlegi 40L/

Egy költözésnél megszűntettem a 300as tengerit de nem maradhattam szirt nélkül. Így lett egy 40l nano tengeri ami 4 éve üzemel, elég jól növekszik minden korall az akvárium méretéhez képest (természetesen más élőlény nincs benne)
de már nem nyújtja azt amire vágyom a hobbitól.
Elmondhatjuk hogy több mint 10 éve foglalkozom a tengeri akvarisztikával de most valami másba kezdenék bele.
így jött szóba a Low-tech vonal



Itt tartunk most :D
 
És akkor most nézzük mik a tervek...

-Üveg:
70x30x40 ~84L

-Szűrés:
Ebben kicsit bizonytalan vagyok, külső szűrűt nem használtam még soha ezért a belsőben gondolkodom. Bár hosszú távon a töltetbeli különbségek miatt lehet praktikusabb lenne a külső.
Jelenleg egy OASE BioPlus 100 van kinézve.

-Világítás:
Twinstar Light II 60B WRGB lápa
30W
1900 lm

-Fűtés. valami 100w cucc

-Bútor:
60as évekbeli komód pimpelve, ráültem meg semm nyikkant szóval az akváriumot is kibírja :D
Jelenlegi állapota:
EGxgTfl.jpg

A berendezés tekintetében egyelőre maradnék a sima homoknál, aztán majd kiderül hogy beválik vagy sem.
Spiderwood és lávakő kombó lesz a hardscape. Növényekről még nem tudok nyilatkozni ahogy a halakról sem. :D

Ha bármi észrevételetek lenen a technikával kapcsolatban szívesen fogadok minden véleményt/javalatot.
 
És akkor most nézzük mik a tervek...

-Üveg:
70x30x40 ~84L

-Szűrés:
Ebben kicsit bizonytalan vagyok, külső szűrűt nem használtam még soha ezért a belsőben gondolkodom. Bár hosszú távon a töltetbeli különbségek miatt lehet praktikusabb lenne a külső.
Jelenleg egy OASE BioPlus 100 van kinézve.

-Világítás:
Twinstar Light II 60B WRGB lápa
30W
1900 lm

-Fűtés. valami 100w cucc

-Bútor:
60as évekbeli komód pimpelve, ráültem meg semm nyikkant szóval az akváriumot is kibírja :D
Jelenlegi állapota:
View attachment 176147

A berendezés tekintetében egyelőre maradnék a sima homoknál, aztán majd kiderül hogy beválik vagy sem.
Spiderwood és lávakő kombó lesz a hardscape. Növényekről még nem tudok nyilatkozni ahogy a halakról sem. :D

Ha bármi észrevételetek lenen a technikával kapcsolatban szívesen fogadok minden véleményt/javalatot.
Üdvözöllek!
Előljáróban annyit, hogy itt a fórumon megvan minden kérdésedre a válasz, még mielőtt feltennéd. ;)
Rossz vagy csúnya akvárium nincs, ha tetszik annak, aki csinálta. Jelenleg jómagam is homok+sóder keveréket használok, és eddig még minden megmaradt benne. Nem is akarok aktív talajra váltani. Jó ez így low-tech-be. Persze tápozni azt azért kell, ha talajba ültetett növényeket választasz.
Tapasztalatom az, hogy fűtés nem kell az akváriumba. Eredetileg a fűtőtesteket az eszkimó akvaristáknak találták ki. A hűvösebb víz sokkal kisebb proléma, mint a nyáron felmelegedő víz. A fűtőket arra használom, hogy a készített RO vizet felmelegítsem az akvárium hőfokára.
Ja... és a tengerised nagyon tetszik. Gratulálok!
 
Utoljára módosított:
Üdvözöllek!
Előljáróban annyit, hogy itt a fórumon megvan minden kérdésedre a válasz, még mielőtt feltennéd. ;)
Rossz vagy csúnya akvárium nincs, ha tetszik annak, aki csinálta. Jelenleg jómagam is homok+sóder keveréket használok, és eddig még minden megmaradt benne. Nem is akarok aktív talajra váltani. Jó ez így low-tech-be. Persze tápozni azt azért kell, ha talajba ültetett növényeket választasz.
Tapasztalatom az, hogy fűtés nem kell az akváriumba. Eredetileg a fűtőtesteket az eszkimó akvaristáknak találták ki. A hűvösebb víz sokkal kisebb proléma, mint a nyáron felmelegedő víz. A fűtőket arra használom, hogy a készített RO vizet felmelegítsem az akvárium hőfokára.
Ja... és a tenegerised nagyon tetszik. Gratulálok!
Szia!
Köszi szépen :)
Már egy hónapja olvasgatok a fórumon szóval kezdek képbe kerülni.
Köszi a fűtéssel kapcsolatos észrevételt, nekem is az volt eddig a tapasztalatom hogy nem sűrűn kellett. Max akkor lesz használva ha kialakul az élővilág és valami nagyon trópusi halra esik a választás.
A szűrőhomokkal úgy vagyok hogy tök jó az állaga és a szemcsemérete de valahogy a színe nem az igazi, ha nem békülök ki vele keresek valami alternatívát hozzá. Tápozva mindenképpen lesz. A tápok majd egy külön kaland ahogy eddig olvastam róluk, megtalálni a megfelelő arányokat :D
 
És akkor most nézzük mik a tervek...

-Üveg:
70x30x40 ~84L

-Szűrés:
Ebben kicsit bizonytalan vagyok, külső szűrűt nem használtam még soha ezért a belsőben gondolkodom. Bár hosszú távon a töltetbeli különbségek miatt lehet praktikusabb lenne a külső.
Jelenleg egy OASE BioPlus 100 van kinézve.

-Világítás:
Twinstar Light II 60B WRGB lápa
30W
1900 lm

-Fűtés. valami 100w cucc

-Bútor:
60as évekbeli komód pimpelve, ráültem meg semm nyikkant szóval az akváriumot is kibírja :D
Jelenlegi állapota:
View attachment 176147

A berendezés tekintetében egyelőre maradnék a sima homoknál, aztán majd kiderül hogy beválik vagy sem.
Spiderwood és lávakő kombó lesz a hardscape. Növényekről még nem tudok nyilatkozni ahogy a halakról sem. :D

Ha bármi észrevételetek lenen a technikával kapcsolatban szívesen fogadok minden véleményt/javalatot.
Szia!
Az kifejezetten jól hangzik, hogy a szűrés még csak tervezve van. Ne idegenkedj a külső szűrőtől, hidd el, sok ember végigjárta itt ezt az utat már. Bevásárolsz majd a belső szűrővel, utána agyalsz, hogy hogyan lehetne javítani, majd a végén mégiscsak belefogsz a külsőszűrős megoldásba. Drágábban jön ki a végén. 🙂
 
Üdv közöttünk. Kifejezetten örülök, hogy ilyen tapasztalt tengeris kolléga indít növényest. Persze nem csak önzőségből, hogy minden tengeris naplónkban tudjál segíteni… :ROFLMAO:

Ha temperálva van a szoba, szerintem is tök fölösleges a fűtés. Én tengerisben sem használok. télen fűtéssel, nyáron légkondival beállítom a szoba hőmérsékletét és kész.

Külső szűrőre +1 szavazat. Ha csendeset szeretnél, akkor eheim exp. 250.
 
Szia!
Tengerisből növényesbe? Megfordult tán az evolúció? :D
Akkor még inkább sok sikert!
Mindenképpen külső szűrő, sőt minél nagyobb! Rengeteg gondtól fog megkímélni már mindössze ez.
Én mondjuk nem ismerek sok tipust, de csatlakozok Bálinthoz az Exp sorozat istenítésében.
Nekem kb. ugyanezen méret alatt egy 2426 Exp350 van egy 2228 vödörrel megpimpelve. ;)
Tényleg nagyon csendes, és még csak nem is ez a legjobb tulajdonsága...
 
Üdv közöttünk. Kifejezetten örülök, hogy ilyen tapasztalt tengeris kolléga indít növényest. Persze nem csak önzőségből, hogy minden tengeris naplónkban tudjál segíteni… :ROFLMAO:

Ha temperálva van a szoba, szerintem is tök fölösleges a fűtés. Én tengerisben sem használok. télen fűtéssel, nyáron légkondival beállítom a szoba hőmérsékletét és kész.

Külső szűrőre +1 szavazat. Ha csendeset szeretnél, akkor eheim exp. 250.
Igen tervezek belekontárkodni a tenmgeris topoikikba is :D
A tervek szerint még 2-3 hónap mire összeáll minden szárazon, a tengerinek köszönhetően nem sietek, megtanultam már vastagon hogy az nem vezet jóra.
Köszi az ajánlást megnézem a szűrőt. :)
 
Szia!
Az kifejezetten jól hangzik, hogy a szűrés még csak tervezve van. Ne idegenkedj a külső szűrőtől, hidd el, sok ember végigjárta itt ezt az utat már. Bevásárolsz majd a belső szűrővel, utána agyalsz, hogy hogyan lehetne javítani, majd a végén mégiscsak belefogsz a külsőszűrős megoldásba. Drágábban jön ki a végén. 🙂
A bútort már most úgy alakítom ki hogy lesz neki hely benne.
Igazad van, így hogy leírtad kezd egyre jobban körvonalazódni a dolog.
 
Szia!
Tengerisből növényesbe? Megfordult tán az evolúció? :D
Akkor még inkább sok sikert!
Mindenképpen külső szűrő, sőt minél nagyobb! Rengeteg gondtól fog megkímélni már mindössze ez.
Én mondjuk nem ismerek sok tipust, de csatlakozok Bálinthoz az Exp sorozat istenítésében.
Nekem kb. ugyanezen méret alatt egy 2426 Exp350 van egy 2228 vödörrel megpimpelve. ;)
Tényleg nagyon csendes, és még csak nem is ez a legjobb tulajdonsága...
Szia,
Hát igen, szembesávba haladok :D
A tengerit sem engedem el szerintem, aztán majd meglátjuk merre.
 
Sziasztok Majdnem egy éve nem jelentkeztem :D Huppsz...
Nem sokatat haladtam előre inkább hátra ( a tengeri akvárium megszűnt egy felújítás miatt ) de legalább már konkrét terveim vannak.
Első körben egy Low nano-val pótolom a tengeri hagyta űrt.
-30l-ben gondolkodom 30x30x35 vagy valami hasonló.
-Chihiros C251 LED 10W 1150 Lumen
-Tidal 35 akasztós szűrő ( szűrőanag valami gyári Sicce lesz hozzá ha minden igaz )
-Dennerle Shrimpking talaj + JBL proflora kúgels
Inkább garnálás vonalra mennék rá első körben neocaridina faj.
 
Sziasztok Majdnem egy éve nem jelentkeztem :D Huppsz...
Nem sokatat haladtam előre inkább hátra ( a tengeri akvárium megszűnt egy felújítás miatt ) de legalább már konkrét terveim vannak.
Első körben egy Low nano-val pótolom a tengeri hagyta űrt.
-30l-ben gondolkodom 30x30x35 vagy valami hasonló.
-Chihiros C251 LED 10W 1150 Lumen
-Tidal 35 akasztós szűrő ( szűrőanag valami gyári Sicce lesz hozzá ha minden igaz )
-Dennerle Shrimpking talaj + JBL proflora kúgels
Inkább garnálás vonalra mennék rá első körben neocaridina faj.

Ma rendeltem meg az üveget 40x40x35lett végül.
Lámpa is egyel nagyobb lesz emiatt 14W ~1500LUM, 31LUM/Liter
🦐🎉🦐🎉🦐
 
Utoljára módosított moderátor által:
Back
Oldal tetejére