• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Többnyire virágföldes

A vizinövényből készült házikomposzt vegyesen teljesít. Ez a második összeállítás. Fél év alatt kevesebb mint egy liter gyűlt össze 10+ akváriumból. Tőzeggel dupláztam a mennyiséget. valamint meliorittal fűszereztem.
Indításkor adtam neki mindent. Növénytápot, széndioxidot, fényerőt. Szépen meg is indult, aztán lecsapott az alga. Rövid sötétkúrával és ollócsattogtatással nyertem az első fordulót. Az alga rendezte a sorait és újra támadásba lendült. Ekkor abbahagytam a tápozást és vegyszerhez nyúltam. Fényes győzelmet arattam.
Nem tudom mennyire el natural co2 beoldással, de növénytápot nem adagolok. Néhány növény pedig biztos örülne neki.
A ludwigia palustris és brevipes levelei aprók és lassan nőnek, azt is vízszintesen. A super red sem külömb. A kis piros rotalát most tettem bele, de már látom hogy kezd lefeküdni. A bonsai is megtaposott látványt nyújt.
A mini lobelia szépen nő, a bacopa crenata pedig virágzik.

IMG_20220910_172216.jpg

IMG_20220902_175748.jpg
 
A vizinövényből készült házikomposzt vegyesen teljesít. Ez a második összeállítás. Fél év alatt kevesebb mint egy liter gyűlt össze 10+ akváriumból. Tőzeggel dupláztam a mennyiséget. valamint meliorittal fűszereztem.
Indításkor adtam neki mindent. Növénytápot, széndioxidot, fényerőt. Szépen meg is indult, aztán lecsapott az alga. Rövid sötétkúrával és ollócsattogtatással nyertem az első fordulót. Az alga rendezte a sorait és újra támadásba lendült. Ekkor abbahagytam a tápozást és vegyszerhez nyúltam. Fényes győzelmet arattam.
Nem tudom mennyire el natural co2 beoldással, de növénytápot nem adagolok. Néhány növény pedig biztos örülne neki.
A ludwigia palustris és brevipes levelei aprók és lassan nőnek, azt is vízszintesen. A super red sem külömb. A kis piros rotalát most tettem bele, de már látom hogy kezd lefeküdni. A bonsai is megtaposott látványt nyújt.
A mini lobelia szépen nő, a bacopa crenata pedig virágzik.

View attachment 169506

View attachment 169507
A fekvés oka, hogy elegendő energiát kap már jelenleg is a fényből, ezért minél nagyobb felületen szeretné most.
 
A vizinövényből készült házikomposzt vegyesen teljesít. Ez a második összeállítás. Fél év alatt kevesebb mint egy liter gyűlt össze 10+ akváriumból. Tőzeggel dupláztam a mennyiséget. valamint meliorittal fűszereztem.
Indításkor adtam neki mindent. Növénytápot, széndioxidot, fényerőt. Szépen meg is indult, aztán lecsapott az alga. Rövid sötétkúrával és ollócsattogtatással nyertem az első fordulót. Az alga rendezte a sorait és újra támadásba lendült. Ekkor abbahagytam a tápozást és vegyszerhez nyúltam. Fényes győzelmet arattam.
Nem tudom mennyire el natural co2 beoldással, de növénytápot nem adagolok. Néhány növény pedig biztos örülne neki.
A ludwigia palustris és brevipes levelei aprók és lassan nőnek, azt is vízszintesen. A super red sem külömb. A kis piros rotalát most tettem bele, de már látom hogy kezd lefeküdni. A bonsai is megtaposott látványt nyújt.
A mini lobelia szépen nő, a bacopa crenata pedig virágzik.

View attachment 169506

View attachment 169507
Ezzel a vízinövény metszelékből komposzt dologgal már én is agyalok egy ideje, de lehet rajtad felbuzdulva el is kezdem csinálni.
 
Érdekes. A növények jól néznek ki, de alig nőnek és kicsik. Masszív tápanyaghiány lehet, de nem foszlik vagy hullik a levelük. Még a nesaea gold is egészséges, pedig már az összes akváriumomból kidobáltam a roncsait. Leglátványosabb hátul középen a ludwigia brevipes. Más akváriumokban legalább kétszer akkora.
Mondjuk nincs ellenemre, hogy nem kell sűrűn nyírni.
Egyedül a myriophyllum guyana pusztult ki bal hátul. Ültettem a helyére ludwigia repens rubin fiatal hajtásait. Kíváncsi vagyok mekkorára nőnek.
Vettem picúrnak fajtársakat, most ők laknak benne. Sajnos picúr eltűnt. Pedig elbontottam az akváriumot és kipucoltam mindkét szűrőt, de nem került elő.
Sebaj. Most tizenegyen vannak picúrék. Nagyon aranyosak.

IMG_20221118_182815.jpg
 
Kedvet kaptam felnevelni pár gyöngy dániót.
Készítettem is nekik egy szerelmi lakosztályt. A leválasztott részben van a szűrö, ami a másik oldalra szivattyúzza a vizet. A körforgás a franciaágyon keresztül záródik, amit be is vetettem nekik HM-mel.
Először úgy gondoltam, hogy a kis kamrában kelnek majd ki a halacskák, de inkább illesztettem egy növényes pohárkát az átfolyóhoz. A teteje szúnyogháló, remélem nem túl ritka.
Két fiú és három lány került bele. Remélem elnyeri tettszésüket ez a sivár környezet.

IMG_20221229_202845.jpg
 
Kedvet kaptam felnevelni pár gyöngy dániót.
Készítettem is nekik egy szerelmi lakosztályt. A leválasztott részben van a szűrö, ami a másik oldalra szivattyúzza a vizet. A körforgás a franciaágyon keresztül záródik, amit be is vetettem nekik HM-mel.
Először úgy gondoltam, hogy a kis kamrában kelnek majd ki a halacskák, de inkább illesztettem egy növényes pohárkát az átfolyóhoz. A teteje szúnyogháló, remélem nem túl ritka.
Két fiú és három lány került bele. Remélem elnyeri tettszésüket ez a sivár környezet.

View attachment 172282
Moha, moha, moha. A HM nem lesz olyan népszerű. Csinálj egy olyan emelvényt, amin mohapad van, rajta max1,5-2cm vízzel, közvetlen a lámpa alatt. Azt imádni fogják. És kevesebb ikrát esznek meg. 😃Neked csak le kell venni este a padot és átmosni a keltetőbe az aznapi produktumot. 1 hétig is eltart, mire szünetet tartanak, nem egyszerre tolják ki az egészet. 😉
 
Back
Oldal tetejére