• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tisztás az erdő mélyén

Szegény Niki nem ismerte fel nálam, amit korábban tőlük kaptam. :nailbiting:
Aranyhaj, nagy gubanc lett belőle, sokadik próbálkozásra is.:banghead:

Nálam ott hátul, egy-másfél centi vastag sávban van csak láng moha es ugy húzódik végig. Lehet hogy emiatt nem gubancolódik össze, mert viszonylag vékony sávban van. Ja és ugye nyírom is rendesen, mert ha hagynám magasra kúszni az nálam elnyomná az arányokat.
 
Gyönyörű ez az akvárium!
Egy kis technikai kérdésem lenne. Nálad a háttérben csak az üveg van, és mögötte a fehér fal? Ettől keletkezik az a hatás, hogy ott, ahol nincs semmi, olyan, mintha az ég látszana? Vagy esetleg van fólia?
 
Gyönyörű ez az akvárium!
Egy kis technikai kérdésem lenne. Nálad a háttérben csak az üveg van, és mögötte a fehér fal? Ettől keletkezik az a hatás, hogy ott, ahol nincs semmi, olyan, mintha az ég látszana? Vagy esetleg van fólia?
Szia
Sima opál fólia van a hátsó üvegen, semmi extra.
Sokan használják ezt a hátteret, itt a fórumon is.
Az első képen jobban látszik amúgy, hogy a fehér fal is szinte közvetlen az akvárium mögött. Valószínűleg ez is, valamint ha jo szót használok ra akkor az is, hogy a háttér kicsit ki van égetve a fotón. De elnézést minden fotóstól, ha rossz kifejezést használtam :)
 
Szia
Sima opál fólia van a hátsó üvegen, semmi extra.
Sokan használják ezt a hátteret, itt a fórumon is.
Az első képen jobban látszik amúgy, hogy a fehér fal is szinte közvetlen az akvárium mögött. Valószínűleg ez is, valamint ha jo szót használok ra akkor az is, hogy a háttér kicsit ki van égetve a fotón. De elnézést minden fotóstól, ha rossz kifejezést használtam :)
Köszönöm a választ!:)
 
A legutóbbi karbantartás után milyen most az előtér?
Mindig nagyon várom a beszámolód és a fotókat, nagy kedvencem ez a kis tisztás!
Bevált az új lámpa? Érzed a változást?
 
A legutóbbi karbantartás után milyen most az előtér?
Mindig nagyon várom a beszámolód és a fotókat, nagy kedvencem ez a kis tisztás!
Bevált az új lámpa? Érzed a változást?
Szia,
Köszi az érdeklődést ;)
Az előteret most elég mohásra hagytam :) Pont nemrég volt a szokásos heti vízcsere. Most a növényzetet is igyekeztem megnyírni. Persze volt ami kimaradt a szórásból. A lenti mohákat most annyira nem piszkáltam valamint az egyik pinnatifida ágat nem vágtam le. Utóbbit csupán azért, mert eljutott a vízfelszín fölé és kíváncsi vagyok megmarad-e. Ha nem tetszik neki a kinti lét akkor úgyis megnyesem.
A lámpára nincs panasz. Nagyon szépen világít. Az üvegen szokott hét végére mindig előjönni egy kis alga de az megszűnt. A kövek még amik picit bepontalgásodnak, de azt majd igyekszem valahogy orvosolni. Lehet csökkentem még a tápot picit. Mondjuk az elmúlt időben algázóból sem álltam túl jól (4-5amano, 1 oto). Utóbbiból tegnap sikerült vásárolnom négyet. Teszem hozzá a harmadik boltban :):) A többiben sajna nem volt. Sün csigát szeretnék még adni a látképhez, de azt még nem sikerült itt helyben beszerezni.
Amúgy a lámpa a pinnatifida-t picit élénkíti, pirosítja, gratiola szerintem a lámpa miatt jött rendbe, valamint a piros színnel rendelkező halak, garnélák színe nagyon szép. Na de hamarosan beszámolok a részletekről ;)
Fényképet ma nem készítettem, de holnap vagy holnapután igyekszem pótolni az elmaradást ;)
 
A wabisoknál szinte mindenhol remekül érzi magát a pinnatifida, @Molnár Máté láncfűrésszel tudja csak nyírni víz fölött!:LOL:
Ha nem most jönnének a mínuszok, örömmel postáznék neked egy csapat süncsigát, de ilyen hidegben sajnos már esélytelen.
Izgatottan várom az elszabadult mohás előteres képeket!
 
A wabisoknál szinte mindenhol remekül érzi magát a pinnatifida, @Molnár Máté láncfűrésszel tudja csak nyírni víz fölött!:LOL:
Ha nem most jönnének a mínuszok, örömmel postáznék neked egy csapat süncsigát, de ilyen hidegben sajnos már esélytelen.
Izgatottan várom az elszabadult mohás előteres képeket!

Elnézést, hogy így késve, de nem feledkeztem meg az ígért képekről. Sajnos a napokban nem nagyon volt időm képet csinálni. A difi és a lámpa lekapcsolása között max egy óra intervallum van amikor képet lehet készíteni :)
A hétvégén lenyírt mohából előkerült itt-ott egy kis nyesedék amit nem szívtam le, de azért nagy részben a képek visszaadják a valóságot ;)
23c8ac35a4ed86491a67ad5b0ab8f0e2.jpg69718aa48bb779f8eff29ab25983b039.jpg085374892156d11bf5dbb40acc8d167c.jpgdadb346df43654e45dda78df86c790eb.jpg2ebae774a72a83aa4ebef7917b9ff93c.jpg
Hamarosan írok egy külön posztot az elmúlt időszak pár eseményéről ;)
 
Elnézést, hogy így késve, de nem feledkeztem meg az ígért képekről. Sajnos a napokban nem nagyon volt időm képet csinálni. A difi és a lámpa lekapcsolása között max egy óra intervallum van amikor képet lehet készíteni :)
A hétvégén lenyírt mohából előkerült itt-ott egy kis nyesedék amit nem szívtam le, de azért nagy részben a képek visszaadják a valóságot ;)
View attachment 67979View attachment 67980View attachment 67981View attachment 67982View attachment 67983
Hamarosan írok egy külön posztot az elmúlt időszak pár eseményéről ;)

Csoda!
 
Jöjjön akkor a száraz szöveges valóság :)
Pár napja sikerült végre beszereznem négy Oto-t. Rá két napra kettő be is adta a kulcsot, a maradék kettőt meg azóta se láttam... szóval ismét gyengén állok algázók terén. Na de majd idővel igyekszem valahogy pótolni a hiányt.
garnélák szépen sokasodnak, a piros és a narancsszínűek is.
Növények köszönik szépen megvannak. Nem nőnek extra sebességgel, de azért nyírni kell őket, mert ellepik a dekorokat. Plusz növényt már nem tervezek bele. Maximum ennek a scape-nek az újragondolásánál vagy a teljes átépítésnél. Ezekre idén már biztos, hogy nem kerül sor.
Tápozást minimálisan visszavettem. 2,8-3 ml Micro-Macro-Carbo megy a vízbe, valamint időközönként egy kis foszfát.
Üvegen már abszolút nincs alga, viszont a köveket azért heti egyszer érdemes átfogkefézni.
A lámpára visszatérnék pár sor erejéig. Mivel ezen az összeállításon megy először nálam a Twinstar, ezért sok tapasztalatom még nincs. Viszont én a színesebb, melegebb tónusú akvákhoz tuti ezt ajánlanám. Nagyon jól hozza a színeket, főleg ha a növények is megfelelő kondiban vannak. Szerintem ez a lámpa is már az a kategória, ami alatt olyan növényt ki tudsz nevelni, mint amilyennek annak a növénynek lennie kell. Ott már csak a többi részleten (szűrés, táp, Co2, stb...) múlik a dolog. Ahogy sugalltam is fényereje van bőségesen, ezért Co2 nem árt alá, vagy max kicsit távolabb kell helyezni a vízfelszíntől. Ezt csupán azért mondom, mert nálam a lógatós típus üzemel. Kicsit talán magasabbra tettem annál, mint ahol a lábakkal rendelkező tesó lenne. De majd engedek rajta ha szükséges lesz. Külsőt tekintve elsőosztályú! Karcsú, szép az armatúra színe. Függesztés kialakítása az Ody Quadhoz képest elegánsabb, egyszerűbb. Tapogatni nem szoktam, de valóban nem melegszik. Összességében bátran tudom ajánlani bárkinek.
Most ennyit szedtem össze. Ha lesz bármi fejlemény, úgyis megosztom veletek ;)
Köszi hogy vegigolvastad, szép estét!
 
Peti ez nagyon hangulatos kis akvárium lett,remélem azért egy két versenyfotóra is futotta az idődből,mert kár lenne nem megörökíteni.
Ha nem is akarsz versenyezni vele a szoba falán még díszeleghet így adva emléket neked. ;)
 
Köszönjük a képeket és a beszámolót is.:notworthy:

Nem vagyok egy nagy természetjáró, aki ismer tudja, nem sűrűn kirándulok, de esküszöm, ha nem technikával lenne fotózva, kedvem lenne ott a tisztás közepén leülni és gyönyörködni az "erdőben úszkáló" halakban és garnélákban!(y)
 
Peti ez nagyon hangulatos kis akvárium lett,remélem azért egy két versenyfotóra is futotta az idődből,mert kár lenne nem megörökíteni.
Ha nem is akarsz versenyezni vele a szoba falán még díszeleghet így adva emléket neked. ;)

Köszi szépen, kedves tőled!
Anno nyáron még csináltam pár versenyre küldhető képet. Igaz akkor kicsit másabb volt a látkép. Viszont max a kis magyar versenyünkre neveznék :)
Még egy-két szép akva tőlem és akkor lesz annyi képi anyag amit kirakhatok a saját munkáimról :)
 
Köszönjük a képeket és a beszámolót is.:notworthy:

Nem vagyok egy nagy természetjáró, aki ismer tudja, nem sűrűn kirándulok, de esküszöm, ha nem technikával lenne fotózva, kedvem lenne ott a tisztás közepén leülni és gyönyörködni az "erdőben úszkáló" halakban és garnélákban!(y)

Kicsit még pofozgatom a látképet és akkor majd igyekszem egy kicsit kevesebb technikával ellátott képet készíteni. Ha már a skim és a doki kikerül az is sokat dobna a dolgon.
A tisztáson meg tényleg hangulatos lenne egyet megpihenni :)
 
Mivel etetsz? A garnélák és az amandák versenyeznek, melyikük szebb narancs!

Jelenleg Tetra pro Color meg valamilyen porosabb állagú halkaja van otthon. Előbbit morzsolgatnom kell, hogy a Borarasok is meg tudják enni, utóbbi egyből mehet a vízbe. Valamint ha úgy van kedv akkor fagyasztott kaját kapnak. Persze ebből is apróbb méretűt, hogy a kis halak is tudjanak belőle fogyasztani.
A garnikkal úgy vagyok hogy első körben algázzanak csak :) De időközönként ők is kapnak csemegét. Inkább száraz granulátumot adok nekik.
Amúgy az említett halak és garnélák színén azért sokat dob a lámpa is [emoji6]
 
Akkor lehet, hogy nekem sem a színfokozó prémium kajákra kellene költenem, hanem venni végre egy normális lámpát.:whistle:

Ez amúgy érdekes meglátás valóban :)
Biztos hogy nagyon sok függ attól is hogy mivel van megvilágítva a halacskák.
Igaz a Tetra pro Color elvileg színfokozó, de azt is csak egy hete adom nekik. Előtte valami noname helyi boltban kapható lemezes tápot fogyasztottak. Csipázták azt is :)
De ha belegondolsz, ugyanazt az akvát megvilágítva különböző típust lámpákkal is eltérő színtónusokat kaphatsz.
 
Back
Oldal tetejére