• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Taiwan Tank

Az "elsős" akvarista is jól tudja, hogy a szűrő lebontja az ammoniát, és nitritet, de a nitrát szintet, csak a vízcserék, és a növények csökkenthetik. Ebbe az akiba, én rengeteg növényt tennék, mert szükség van rájuk. Cryptocoryne, Microsorum, stb. És ezek a növények a garniknak jó búvóhely.
 
Utoljára módosított:
Egyébként, azért nem akartam bele annyi növényt tenni, mert garnélás felé akartam eltolni a dolgot, de akkor lesznek benne, a mohák, amik eddig is voltak, Microsorum pteropus, Bucephalandra spec. wavy leaf, Bucephalandra spec.brownie.
, meg benne hagyom a Hydrocotyle cf. tripartita. Az lenne a kérdésem, mennyi ga-s mikro/makrot tegyek bele, hetente, a növényeknek ?
 
Egyébként, azért nem akartam bele annyi növényt tenni, mert garnélás felé akartam eltolni a dolgot, de akkor lesznek benne, a mohák, amik eddig is voltak, Microsorum pteropus, Bucephalandra spec. wavy leaf, Bucephalandra spec.brownie.
, meg benne hagyom a Hydrocotyle cf. tripartita. Az lenne a kérdésem, mennyi ga-s mikro/makrot tegyek bele, hetente, a növényeknek ?
Az előírás szerint nyugodtan használhatod a mic-mac-ot!

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Alakul ez! Még legalább ennyi növényt, mohát betuszkolsz, és máris otthonos kéjlakot alkottál a garnéláidnak!
Csak bátran, ne sajnáld!(y)
A fórumon is találsz hihetetlen jó áron gyönyörű növényeket, sőt hasznos tanácsokat is kapsz hozzájuk.:whistle:
 
Ez az akva, nem jött össze, így hát a mostani állapot, ez , pár darab yellow garnélával.
851taiwan111.jpg
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=851taiwan111.jpg
 
Mi a gond vele?
A technika és minden más adott, hogy kényesebb garnikat is tudjál benne tartani...
 
De , született egy új akva, nem is nyitok neki új naplót, folytatom ezt, az újjal, mivel, taiwani lesz ez is, remélem, ez már tényleg . :)
Az akva múlt héten csütörtökön indult, a paraméterei :

60x25x25
jbl901 külsőszürő, benne, kb 2.5 kiló biorio, meg 2 kiló mátrix
malaya talaj, táptalaj nincs
növények, még alakulóban, még, nincs benne az összes
tápozás jelenleg,dennerle carbo elixier bio
nagynyomású GA-s co2 0-24 1bubi/4 mp
mini oxidátor
hűtés egy jbl cooler 100-as termosztáttal
világítás egy odyssea 2x24

Majd meglátjuk, hogy alakul.

740taiwan112.jpg
 
Mi a gond vele?
A technika és minden más adott, hogy kényesebb garnikat is tudjál benne tartani...

A nitráttal nagyon megjártam, nem ment 20 alá, bármit csináltam.
Ebben az újban, már az első perctől 10 alatt van a nitrát.
 
Nem tudom, malaya talajt nem nagyon használnak taiwanos akiban.

Gondoltam kiprobálom, meg a nagy akvákba, nekem személy szerint, nagyon nehezen állt be, a csoki sakuráknál a 112 literesbe, malaya van, már több mint egy éve, semmi gond nincs vele, mondjuk, az csak fele ozmo fele csapvíz, ez csak lágy lesz, majd kiderül.
 
Back
Oldal tetejére