• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garninano

Annyi kérdésem lenne Szilvi ,hogy a CRS-eknek mikor cserélsz vizet ,hogy töltöd vissza? Simán beleöntöd a friss vizet vagy pedig simán egy légcsövel belefolyatod vagy bedig valami csepegtetős módszer?
 
Semmi extra, levegőztető csővel megy bele. De mindig csak kb 30%-ot cserélek és 1,5 hetente. Ha vannak frissen elengedett picik akkor viszont 2 hétig nem cserélek vizet. Ilyenkor igyekszem megsaccolni kb mikor engedi el a mama a piciket és előtte csinálok vízcserét, nehogy megártson a piciknek az esetleges ph és tds ingadozás.
 
Semmi extra, levegőztető csővel megy bele. De mindig csak kb 30%-ot cserélek és 1,5 hetente. Ha vannak frissen elengedett picik akkor viszont 2 hétig nem cserélek vizet. Ilyenkor igyekszem megsaccolni kb mikor engedi el a mama a piciket és előtte csinálok vízcserét, nehogy megártson a piciknek az esetleges ph és tds ingadozás.

Köszönöm ! Csak azért kérdeztem mert szerintem túl óvatosan cseréltem vizet :D Mindig csöpögtetősen és annyira meg sem érezték a víz cserét ,hogy különösebben nem reagáltak rá ,csinálták amit csináltak :) és olvastam ,hogy vízcserekor aktívak lesznek és uszkálnak és elgondolkodtam ,hogy lehet ,hogy nem biztos ,hogy túl óvatos vagyok ebben az esetben..
 
Semmi extra, levegőztető csővel megy bele. De mindig csak kb 30%-ot cserélek és 1,5 hetente. Ha vannak frissen elengedett picik akkor viszont 2 hétig nem cserélek vizet. Ilyenkor igyekszem megsaccolni kb mikor engedi el a mama a piciket és előtte csinálok vízcserét, nehogy megártson a piciknek az esetleges ph és tds ingadozás.

Szilvi, elkényezteted őket :D Kikerülnek a nagy világba és ott meg erre nincsenek felkészülve. :p
 
Köszönöm ! Csak azért kérdeztem mert szerintem túl óvatosan cseréltem vizet :D Mindig csöpögtetősen és annyira meg sem érezték a víz cserét ,hogy különösebben nem reagáltak rá ,csinálták amit csináltak :) és olvastam ,hogy vízcserekor aktívak lesznek és uszkálnak és elgondolkodtam ,hogy lehet ,hogy nem biztos ,hogy túl óvatos vagyok ebben az esetben..
20-30%-os vízcserénél (ha a vízparaméterek azonosak) teljesen felesleges az óvatoskodás, mert a garnikban semmilyen kárt nem teszel, sőt, nagyon élvezik a friss vizet.
 
szűk egy hete megtörtént az újratelepítés. meglehetősen egyszerűre és minimálra fogtam a dolgot:)
- dekor: lávakő , ADA colorado dekormok, red moor ágak.
- növények: karácsonymoha, jávai moha, riccardia, bolbitis.
A mohák ragasztva vannak, a bolbitis rákötöztem egy kőre.

2012-11-18%2022.01.33-2%20%28380x640%29.jpg



2012-11-18%2022.02.01-1%20%28516x640%29.jpg


Szia! Nagyon szép lesz ez a nano szerintem!

A kérdésem az volna, hogy mivel sikerült odaragasztanod a mohákat? Itt a fórumon láttam több helyen, hogy megfelelő pillanatragasztóval működhet, de én konkrétumra lennék kíváncsi. Akár PÜ-ben is ha csak így lehet márkát szóba ejteni.
Válaszodat előre is köszönöm!
 
Annyi változás történt, hogy visszakerült az eheim szűrő, mert azért az mégiscsak más minőség.....
szemmel látható a különbség azóta,az eheim javára.
Bekerültek ide ideiglenes a renitens amanok :D
akik közül ráadásul az egyik petés volt és éppen a mai vízcsere után döntött úgy, hogy elengedi a kicsiket. hát kb 50-60 db kis lárva úszkál a vízben :D sajnálom szegényeket hogy halálra vannak ítélve,de nem akarok most amano tenyésztéssel foglalkozni.
 
Annyi változás történt, hogy visszakerült az eheim szűrő, mert azért az mégiscsak más minőség.....
szemmel látható a különbség azóta,az eheim javára.
Bekerültek ide ideiglenes a renitens amanok :D
akik közül ráadásul az egyik petés volt és éppen a mai vízcsere után döntött úgy, hogy elengedi a kicsiket. hát kb 50-60 db kis lárva úszkál a vízben :D sajnálom szegényeket hogy halálra vannak ítélve,de nem akarok most amano tenyésztéssel foglalkozni.

Pedig hiány van belőle az országban. :ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére