• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 40x30x30cm CRS Nano

Kéne egy kis help. :)
Durván olajos a felszínem, amikor összeszedi a skimmer ilyen opálos-fehér a cucc. Nem sikerült rájönnöm, hogy mitől lehet, de nem is ezt kérem tőletek, hanem hogy mivel lehetne tartósan eltüntetni. Még egy Eheim Skimet nem akarok venni, mert csúnya egy ekkor akiban. Papírtörlőzés nem megoldás. Aktívszénen gondolkodtam, hogy vagy a szűrőbe vagy az akiba teszek egy kicsit. Szerintetek?

garnélák nőnek és sokasodnak, kb. 30-an lehetnek már.
 
Aktív szén szokott segíteni,meg a rendszeres esti felszín mozgatás! :)
Nem lehet,hogy el van tömődve a skimmer?
Vagy talán a szűrő anyagok lehetnek öregek?
 
A szuroanyag is tavaly augusztusi, azzal nincs gond.
Poppyval nem tudom mozgatni a felszínt szóval marad a szén.
Köszi Lóri. :)
 
Szia Dani ! Fentebb említetted hogy Planaria ellen valami port használsz ! Meg lehet tudni mi a neve ,mik a tapasztalatok ?
 
Helló én a skimerbe szoktam szorni egy kis szenet.
Nálam is pont ilyen fehér trutyi szokot benne összegyülni.
 
Kéne egy kis help. :)
Durván olajos a felszínem, amikor összeszedi a skimmer ilyen opálos-fehér a cucc. Nem sikerült rájönnöm, hogy mitől lehet, de nem is ezt kérem tőletek, hanem hogy mivel lehetne tartósan eltüntetni. Még egy Eheim Skimet nem akarok venni, mert csúnya egy ekkor akiban. Papírtörlőzés nem megoldás. Aktívszénen gondolkodtam, hogy vagy a szűrőbe vagy az akiba teszek egy kicsit. Szerintetek?

garnélák nőnek és sokasodnak, kb. 30-an lehetnek már.
A múltkor azt vettem észre, hogy aljzat porszívózás utáni kb egy nappal mindig sokkal erősebben jelenik meg nálam is a skim. Szerencsére a GA nano lily 10 perc alatt eltünteti az egészet ha kicsit feljebb húzom. A hatás kb. egy napig tart, így minden reggel állítok rajta egy kicsit. :D
 
Szia Dani ! Fentebb említetted hogy Planaria ellen valami port használsz ! Meg lehet tudni mi a neve ,mik a tapasztalatok ?

Fenbendamint használok, sacc/kb csipesszel adagolok, de láthatóan fogynak a dögök.

Bacter AE-t nem szoktál adagolni? Nekem ettől képződik ilyen fehér lepedék, de szerencsére a csigák imádják.

De, de ez szerintem annál durvább, mint amit a Bacter AE csinál. De vízcsere után leállok vele egy hétig és meglátom.
Helló én a skimerbe szoktam szorni egy kis szenet.
Nálam is pont ilyen fehér trutyi szokot benne összegyülni.

Szórnék én is bele, de akkor kéne még egy skimmer, mert most a nagyban nincs és hiányzik onnan. :)
 
Sok planariad van még? Ahogy kiírtottam őket, a hártyám is eltűnt. De lehet, hogy semmi köze hozzá! :)
 
Sok planariad van még? Ahogy kiírtottam őket, a hártyám is eltűnt. De lehet, hogy semmi köze hozzá! :)

Keveset látok már szerencsére, de azok egészségesnek tűnnek. De ma kaptak még egy adagot. :punch::punch: Hártya rohadt zavaró és ki kell vennem a skimmert, mert ha csak leállítom visszaúszik az akiba.
 
Fenbendamint használok, sacc/kb csipesszel adagolok, de láthatóan fogynak a dögök.



De, de ez szerintem annál durvább, mint amit a Bacter AE csinál. De vízcsere után leállok vele egy hétig és meglátom.


Szórnék én is bele, de akkor kéne még egy skimmer, mert most a nagyban nincs és hiányzik onnan. :)
Köszi ! Holnap anyag beszerzés, és teszt !
 
Igen de a leírás szerint azt elég bedobni a vízbe és nem kell a szűrőbe pakolni. (Van külön szén is az ADA kínálatában így azért gondolom h valamiben ez mégis más lehet. ) Mondjuk mindegy hisz nincs készleten.
 
Igen de a leírás szerint azt elég bedobni a vízbe és nem kell a szűrőbe pakolni. (Van külön szén is az ADA kínálatában így azért gondolom h valamiben ez mégis más lehet. ) Mondjuk mindegy hisz nincs készleten.

Holnap azért megnézem tényleg nincs-e, mert érdekel engem is.
 
A 2213 hogy birkózik meg a bio-rioval?
Csak mert nekem is az van, igaz 1l biomech 2l substrat pro
A szűrő tetszik, és még tervezek belőle venni.
 
Mi lett a megoldás? Lett megoldás?

Kaptam egy bontott dobozból pár darabot, de igazából semmit nem használt. Legközelebb hozok szűrőbe való aktívszenet és beteszem azt. Remélem megoldja.

A 2213 hogy birkózik meg a bio-rioval?
Csak mert nekem is az van, igaz 1l biomech 2l substrat pro
A szűrő tetszik, és még tervezek belőle venni.

Teljesen jól bírja a szűrő ezt a szűrőanyag-mennyiséget. Alul van egy vékony kék szivacs, felette egy zsákban a biorio, afelett meg egy vékony perlon. A lilyt és muszáj volt lecserélnem poppyra, mert erős volt az áramlás.
 
Back
Oldal tetejére