• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Taiwan Tank

Sakurának nem gond a 7 ph,a taiwannak,viszont nagyon. Valamiért az amazoniat favorizálják taiwan garnélák esetén.
 
Tartja a pht frankón , meg majd kiderül, ilyen színű talajon gondolkoztam, ez volt ilyen, meg az akadama, de azt élőben is megnéztem, és nem igazán jött be.
 
Szerintem minőségre a malaya ugyanaz mint az amazonia. Max. a világosabb színe miatt nem használják annyian. :)
 
A színe miatt is választottam, meg,a ph miatt, meg van már ilyentalajjal akvám , meg kevesebb a tápanyag benne, mint az amazoniába.



Igen.Miért ? :)
Mert a PH-t még jobban lenyomja a malaya és africana mint az amazonia. Én arra gyanakszom a tigriseimnél a malaya okozhatott gondott régen.
 
Azért az első pár héten próbáld 6 fölött tartani a PHt (csapvíz hozzákeverés, KH+, stb.), hogy a bacikultúra szaporodásnak induljon.
 
A nitrit 0 , egy másfél hónapos bejáratott szűrővel kezdtem, remélem megmaradnak :) Naponta cserélek vízet, az első héten.
 
A most mért adatok tetszenek :

nitrit 0

nitrát 0

ammónia 0

a ph 5,8 , a tdst 120-on hagytam, meg arra is sózóm vissza.

A hőmérséklet 23.5 , a jbl frankón lenn tartja, lehet, még tekerek rajta 22 C-ig, de ameddig nincs benne élőlény, szerintem ez is tökéletes.
Tettem bele, még egy kis HM-et, mert a másik garnélásba döglődött, mióta betettem, egy napja van benn, de, láthatóan jobban néz ki.
Még megy bele a héten pár darab növény, eddig a terv szerint alakul a dolog.
 
Ha rám hallgatsz már most elkezdesz adagolni valami biofilmképződést segítő baktériumkultúrás port, ha megjönnek a lakók legyen terített asztal nekik.
 
Ha rám hallgatsz már most elkezdesz adagolni valami biofilmképződést segítő baktériumkultúrás port, ha megjönnek a lakók legyen terített asztal nekik.
Megy már a bacter ae, meg a bio tase active :) De ezeket mindegyik garnélás akvába adogatok mindig .
 
Jó neked, nekem a jbl ventikből egy darab, pár hónap után csapágyas lett. Szétszedtem és inkább kicseréltem mind a négyet minőségi ventikre, csendesebbek is és még a levegőt is sokkal jobban fújják.
A jbl kontrollere meg az elejétől szarakodott. Ki be kapcsolgatott, katogott, pontatlanul mért.
Helyette e-bayről vettem egy Inkbird Itc-308 Digital Temperature Controller. A kontroller hőmérőjét hozzá lehet állítani az akvárium üveg hőmérőjéhez. tartományokat lehet megadni, hogy mikor hűtsön, vagy fűtsön.
Ár érték arányban nagyon jó cucc.
 
Jó neked, nekem a jbl ventikből egy darab, pár hónap után csapágyas lett. Szétszedtem és inkább kicseréltem mind a négyet minőségi ventikre, csendesebbek is és még a levegőt is sokkal jobban fújják.
A jbl kontrollere meg az elejétől szarakodott. Ki be kapcsolgatott, katogott, pontatlanul mért.
Helyette e-bayről vettem egy Inkbird Itc-308 Digital Temperature Controller. A kontroller hőmérőjét hozzá lehet állítani az akvárium üveg hőmérőjéhez. tartományokat lehet megadni, hogy mikor hűtsön, vagy fűtsön.
Ár érték arányban nagyon jó cucc.
Akkor nekem mákom van, a kontrollere, szerencsére jó, most be van állítva, hogy 23,9 nél bekapcsoljon, leviszi 23,4 re, és leáll, a külön hőmérő szerint pontos . Nekem csak egy baja van, hogy szerintem hangos a teljesítményéhez képest.
 
Az akva szépen lassan fejlődik, minden ok, a vízparaméterek jók, a fát kivettem, mert nekem nagynak tűnt, egyenlőre ilyen, aztán, majd növekszünk.
 

Attachments

  • IMG_5032.JPG
    IMG_5032.JPG
    442.3 KB · Megtekintések: 5
A nitrit 0 a nitrát 0 , lassan de biztosan. A ph állandó 5.9 a co2 1bubi/4ms 0-24-be, szép komótosan, a növényeken, már látok jó irányba elmozdulást. A tds állandó 115.
 

Attachments

  • IMG_5036.JPG
    IMG_5036.JPG
    185.8 KB · Megtekintések: 4
  • IMG_5037.JPG
    IMG_5037.JPG
    167 KB · Megtekintések: 3
Back
Oldal tetejére