• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Crystal tank

Icepeak

Főkertész
Végre rászántam magam és belevágok a garnizásba:) Egy pici tapasztalatom már van garnizás terén , de ehez a projecthez elég kevés. Az elmúlt hetek olvasgatással történtek illetve a technika összeállításával. (Najó a technika kb 30percet vett igénybe ebből)

Az akvárium nem lesz nagy inkább aprónak mondanám. 7,2L hajlított üvegről beszélünk amit egy 150l/h akasztós szűrő visz. A szűrőben matrix trop van , a szívó ágon meg egy nagy sűrű szivacs. Valószínűleg tökéletesen fogja a kis akvát szűrni mind biológiailag mint mechanikusan , de ez majd a jövő megmutatja. Vízcseréket heti 2x tervezem. (2*30%)
Co2 nem lesz , nem is akarok bele igényes növényeket.(napi 0,1ml carbo) Főleg micrzorumot szeretnék meg egy kis mohát. Fő cél ismét a garnélák. Miattuk elég keveset akarom babrálni az akváriumot főleg ollóval. Tápozás a növényeknek megfelelően elég LOW lesz , ugyanígy a fény is. (Tápozásra aki tud adni tippet jöhet!)

Élőlények terén a fő célpont a crs és cbs. Még nem döntöttem el melyik lesz , de még azis lehet ,hogy mind2ő. Tudomásom szerint érzékeny élőlények. Vízhőmérséklet , ph , és az oldott ásványi anyagokra eléggé oda kell figyelnem.
Hőmérséklet szerintem nem lesz gáz. 22fokra biztosan be tudom állítani. Nyáron légkondi ;)
Ph. Hát ő volt a legnagyobb ellenségem eddig , hogy hogyan tudom stabilan tartani. A megoldás az aktív talajban van. Knott apró szemű talaj van a kis akvában. Tudomásom szerinte 6,5ph stabilan tarjta és a víz keménységet is megoldja. A talajon kívül találtam még 1-2 megoldást a ph leszorítására:) (pl:Catappa levél)
Oldott ásványi anyagok. Na itt megakadt a tudásom , de majd valaki okos megmondja az igazit:) TDS mérőn gondolkodom...


Na de akkor vissza a rákokra. 5-6db szeretnék belőlük telepíteni. 3nőstényt és 2vagy3 hím példányra fáj a fogam. Elsőnek a gyengébbik vérvonallal kezdeném. Ennek az oka az ha valami nem klappol akkor ne dobjak ki súlyos 10e az ablakon.
Tápozásra már felkészültem. 5 féle száraz táp van itthon , illetve friss zöldségeket mindig találok. Egy kis fán , kérgen gondolkodok még , ha netán valami rostban gazdagra vágynának:)




Technika már megvan és jár is. Délután a növények bekerülnek. Szvsz 2-3hét után jöhetnek a kis garnélák is!
 
Bekerültek a növények.

Tenellus
Riccia
Microzorumok


Hozzáteszem ismét ,hogy nem a növényekre lesz kihegyezve:)

img02801p.jpg
 
Lehet 10-es darabszám alatt nem indítanék garnist. Teljesen máshogy viselkednek ha van egy kis társaság mintha csak 1-2 darab lézeng bent. Persze ez kiadás és lehet később ha beválik egyébként is bővítenéd a csapatot csak gondoltam megemlítem :)
 
Lehet 10-es darabszám alatt nem indítanék garnist. Teljesen máshogy viselkednek ha van egy kis társaság mintha csak 1-2 darab lézeng bent. Persze ez kiadás és lehet később ha beválik egyébként is bővítenéd a csapatot csak gondoltam megemlítem :)
Köszi a tanácsot!:) Még messze a telepítés , de ha lúd kegyen kövér;)
 
Szia!
Hamarosan én is szeretnék CBS-eket az akváriumomba, úgyhogy mindenképpen figyelemmel kisérem majd az utadat ezzel kapcsolatban és az észrevételeidet, biztosan sokat lehet majd belőle tanulni! ;)
Egy kalappal!! ;)
 
Szia!
Hamarosan én is szeretnék CBS-eket az akváriumomba, úgyhogy mindenképpen figyelemmel kisérem majd az utadat ezzel kapcsolatban és az észrevételeidet, biztosan sokat lehet majd belőle tanulni! ;)
Egy kalappal!! ;)
Köszi próbálok mindent leírni és okosan csinálni:)


Ma megvolt a 3. vízcsere. A nagy akváriumból kapott 2litert. Remélhetőleg minél hamarabb beáll a szűrő. A hófehér szűrőszivacs a szívó ágon elkezdett barnulni. Ez már jó jel:)
 
Oldott ásványi anyagok. Na itt megakadt a tudásom , de majd valaki okos megmondja az igazit:) TDS mérőn gondolkodom...
Szia!
Igaz nekem Taiwan bee-k vannak,de,
Én ezt úgy oldom meg,hogy csak ozmo vizet használok,és ehhez keverek Bee Shrimp mineral Gh+, 4 naponta,kéthetente pedig Mosura Old Sea Mud Powder-t adagolok.Eddig bejött.
Sajnos én a magas pH-val küzdök.Hamarosan én is szeretnék crs-et.
Sok sikert.
Üdv:Éva
 
Mérföldkőhöz ért az akvárium. Beköltöztek az új lakók. 8db CRS garnéla.

Beszoktatás 3órát vett igénybe , de megérte a fáradtságot. Túlélték a beavatást , és már felfedeztél az akváriumot. Folyamatosan mozognak , "ollóznak" :D Meglátásaim szerint jól érzik magukat és nincs panaszuk!
 
Jelentem a kis garnélák láthatóan élvezik az új helyüket. Étvágyuk még nem a legnagyobb. Tegnap kaptak egy kis granulátumot nagyrészét megették , de láthatóan nem volt a kedvencük. Ma egy kis forrázott kigyóubi volt a terítéken kisebb nagyobb sikerrel. Láthatóan jobban tetszett nekik , de még mindig nem az igazi. Még van többféle kaja számukra , de azt majd csak kedden. Nehogy elhízzanak:)

Új helyre költözés után mikor várható az első vedlés?


Ha már volt kép akkor legyen egy kis videó:)
 
Sikerült tovább bővíteni a szükséges dolgok listáját:)
Cappata levél és ásványi por.
A levélből kaptak egy 1/5dbnyit ásványi porból meg egy nagyon minimális mennyiséget. Kiváncsian várom a hatását ezeknek:)

Tegnap kaptak egy szál gyermekláncfüvet. Hát mit ne mondjak nem maradt belőle semmi :D

1kis garnim eltűnt. Szétnéztem az akva körül , de nem találtam. 8ból csak 7et látok telepítés óta. Belenyugodtam ,hogy elpusztult szegény. Viszont ma egy levedlett páncél várt itthon. Talán az övé lehet? Mennyi ideig vedlenek?
 
Eléggé begyorsult az akvárium az elmúlt hét óta. Mivel elég low tech akváról van szó ezért is furcsállom azt ,hogy a növények nőnek mint a gomba.
A tenellus jobbra balra indázik. Hozza szépen a kis új hajtásokat. 1-2 szála még vörösödik is!
Riccia meg4x magát. Vágni nem fogom mert akkor lesz még csak baj a kihalászással :D
Eddig 2napi 30% vízcserék voltak 2/3 ozmó 1/3 kezelt csapvízzel. Áttértem a heti 2x vízcserére. Táptalaj nincs. Napi szinten kapnak 2 tűhegynyi csepp microt. Co2 nincs és a carbozast is abbahagytam. Fényem 7l-re 2,5W persze ledből. Fura ,hogy mégis így nőnek a növények, de a legelképesztőbb ,hogy semmlyien algám nincs. Új akvánál mindig tele van az akva algákkal , de ebben egy szál se. Érthetetlen , de viszont örülök neki:)

És akkor amiért működik az akva. A kis crs nagyon jól érzik magukat. 2naponta etetem őket és mindig mást mást kapnak. A fehérjében gazdag haleledelre rabolnak rá a legjobban. A gyermekláncfű , és spenót úgyszint az étlapon van. Elég hamar bepuszilják. Ásványi anyagot heti 2x kapnak. Ca folyadék vízcserekor midig megy!
Óriási fejlődésen vannak túl. Nagyon gyorsan nőnek. Vedlés megvolt és a számok azt mutatják ,hogy mindez rendben lezajlott. A színezetük nagyon megerősödött. Sokkal erősebb piros de mondhatni vörösebb színük van mint amikor ide kerültek.

Nem tudok mást mondani mint ,hogy mindenki rendben van:) Remélem nemsokára sok kicsi garnéla fogja ellepni az akvát!
 
Na akkor épp itt az ideje ,hogy frissítsek.


Ma egy kicsit belemásztam az akiba. Kiszedtem belőle a tridentet valamiért nem bírta a strapát és kezdett elmállani. Alaposan kimulmoztam az akvát és vizet cseréltem.
Ugyebár ezen a héten kezdtem el a heti 2*30% vízcserét. Probléma nem volt , nem reagálták rosszul le a kis garnélák. Étvágyuk mozgékonyságuk ugyanúgy megvan.
Ha a szemem nem csal akkor van 2 garnéla akinek a nyaki részén megjelent a "sárga folt". Remélem van köztük olyan hím aki már ivarérett:)


img0354mw.jpg

img0350oh.jpg
 
Gratula, remélem minden jól alakul a továbbiakban!:)
A sárga foltról hol lehet olvasni, még soha nem hallottam róla!:oops:
 
Back
Oldal tetejére