• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Taiwan Tank

W.Márk

Főkertész
Sziasztok !

Késő nyáron összeszeretnék rakni egy taiwani garnélást.

Csapvízes garnélákat, már másfél éve tartok, red sakurát / csokoládé / carbon lili / babaulti .
Mind külön akvába.
Azok az akvák, növényesek.
De, most, egy kizárolag taiwani garnélást szeretnék összerakni még a nyár végén, azért csak akkor, mert meg is kell venni mindent hozzá, és az nem egy-két forintos dolog :)

A leendő akva adatai ezek lennének :

Akvárium : 50 x 30 x 35 /53 l /
Világítás: Odyssea T5 Kompakt 36 w
Szűrés: Eheim 2213 Classic 250 / benne, szivacs, és gondoltam, ada biorio, 2 kiló /a beszívó ágára, egy szivacs.
Oxigént, egy Söchting Oxydator mini fogja adni
Talaj: JBL ProSpace ShrimpsSoil bézs 9 liter / sok talajról olvastam, sok leírást, talán ez jó lesz ?
Dekor: Red Moor
Növény: maximum pár moha
Tápozás/ CO2: nem lesz
RO visszasózva (Green Aqua GH Plus - vízkeménység növelő)
Mérésre:
ADWA AD-12 digitális pH és hőmérséklet mérő ,ADWA digitális TDS AD 31 vezetőképesség és hőmérséklet mérő,
Seachem pH Alert

Azt szeretném kérdezni, ez így jó/nem jó , minden javaslatot, köszönök !

W.Márk

Főkertész
Gondolkoztam azon is, hogy a külső szűrő helyett, egy JBL légpumpa 300 l/h, ugye, az két kimeneti, az egyik kimeneten, lenne egy talajszürő 42x28 cm , a másik ágat 2 felé osztom, és egy gömb, és egy 2 karú szivacsszürő menne.
A talajszürő felé, tennék szúnyoghálót, az fölé, siporax ringeket, és az fölé jönne a dennerle Shrimp King Active Soil 8 liter.

Gondolkoztam azon is, hogy a külső szűrő helyett, egy JBL légpumpa 300 l/h, ugye, az két kimeneti, az egyik kimeneten, lenne egy talajszürő 42x28 cm , a másik ágat 2 felé osztom, és egy gömb, és egy 2 karú szivacsszürő menne.
A talajszürő felé, tennék szúnyoghálót, az fölé, siporax ringeket, és az fölé jönne a dennerle Shrimp King Active Soil 8 liter.
garnéla ügyben nincs javaslatom, abban vannak itt profik.
De a szűrést tekintve, talajszűrővel plusz szivacsszűrővel csövezgetni felesleges.
Én maradnék az Eheim 2213-nál, megtömve minden földi jóval.

W.Márk

Főkertész
garnéla ügyben nincs javaslatom, abban vannak itt profik.
De a szűrést tekintve, talajszűrővel plusz szivacsszűrővel csövezgetni felesleges.
Én maradnék az Eheim 2213-nál, megtömve minden földi jóval.

Akkor kihagyom ezt a megoldást. Marad a külső szürő. Environment Aquarium Soil ez a talaj, vagy Amazonia, vagy a JBL Proscape Shrimps soil, vagy a Dennerle Shrimp King Active Soil melyiket Javasoljátok ?

Utoljára módosított:
Akkor kihagyom ezt a megoldást. Marad a külső szürő. Environment Aquarium Soil ez a talaj, vagy Amazonia, vagy a JBL Proscape Shrimps soil, vagy a Dennerle Shrimp King Active Soil melyiket Javasoljátok ?
Ha már garnis akvát tervezel akkor valami direkt garnélákhoz ajánlott talajt választanék, pl. a Dennerle.
De @szentgyo kolléga jobban tudná.

Dennerle szerintem nagyon porol, a taiwanosban raktam is már rá 2 centi Amazoniát... :D
Én Amazoniát raknék a helyedben, ha nagynak érzed a szemcseméretet, akkor rá Amazonia Powdert 1 centi vastagságban és annyi.

RE: Environment Aquarium Soil volt nekem, az is szupi aljzat, de kicsit világosabb mint az Amazonia.

W.Márk

Főkertész
Dennerle szerintem nagyon porol, a taiwanosban raktam is már rá 2 centi Amazoniát... :D
Én Amazoniát raknék a helyedben, ha nagynak érzed a szemcseméretet, akkor rá Amazonia Powdert 1 centi vastagságban és annyi.

RE: Environment Aquarium Soil volt nekem, az is szupi aljzat, de kicsit világosabb mint az Amazonia.

Environment Aquarium Soil, neked tartotta a pht, vagy kellett valamit varjálni ?

Nem tudom, neked, milyen töltet volt a szürőbe ? Én erre is gondoltam, ilyen lesz benne: Ehfimech, Substrat Pro

Az úgy jó. Kivéve hogy a biorio erősen tömörödik és megfogja a szűrőt (én most ugyanekkora akvát 900L/órás JBL szűrővel lövöm meg, igaz abban 3 liter biorio van), és sok tartalék nincs a szűrődben, szóval én a helyedben full matrix töltettel ugranék neki. Az is remek, nem emel pH-t, és a "leglazább" szűrőanyag, legkevésbé fogja meg az áramlásodat.

Rebal

VIP kertész
Sziasztok !

Késő nyáron összeszeretnék rakni egy taiwani garnélást.

Csapvízes garnélákat, már másfél éve tartok, red sakurát / csokoládé / carbon lili / babaulti .
Mind külön akvába.
Azok az akvák, növényesek.
De, most, egy kizárolag taiwani garnélást szeretnék összerakni még a nyár végén, azért csak akkor, mert meg is kell venni mindent hozzá, és az nem egy-két forintos dolog :)

A leendő akva adatai ezek lennének :

Akvárium : 50 x 30 x 35 /53 l /
Világítás: Odyssea T5 Kompakt 36 w
Szűrés: Eheim 2213 Classic 250 / benne, szivacs, és gondoltam, ada biorio, 2 kiló /a beszívó ágára, egy szivacs.
Oxigént, egy Söchting Oxydator mini fogja adni
Talaj: JBL ProSpace ShrimpsSoil bézs 9 liter / sok talajról olvastam, sok leírást, talán ez jó lesz ?
Dekor: Red Moor
Növény: maximum pár moha
Tápozás/ CO2: nem lesz
RO visszasózva (Green Aqua GH Plus - vízkeménység növelő)
Mérésre:
ADWA AD-12 digitális pH és hőmérséklet mérő ,ADWA digitális TDS AD 31 vezetőképesség és hőmérséklet mérő,
Seachem pH Alert

Azt szeretném kérdezni, ez így jó/nem jó , minden javaslatot, köszönök !
Ha csak pár mohát raksz bele maximum, akkor minek ez az erős lámpa? 54lm/l még egy sűrű növényesben is határeset CO2 nélkül. Garnélák sem szeretik, ha kiég a szemük.:)

Ja, mondjuk ez is igaz, én az összes garnis akvámban letekerve használom a világítást, sokkal bátrabbak így a garnélák.

Simán elég lenne valami kisebb LED-es téma. Nyilván ha tervben van hogy később felmész high-techbe akkor nem szóltam.

Az úgy jó. Kivéve hogy a biorio erősen tömörödik és megfogja a szűrőt (én most ugyanekkora akvát 900L/órás JBL szűrővel lövöm meg, igaz abban 3 liter biorio van), és sok tartalék nincs a szűrődben, szóval én a helyedben full matrix töltettel ugranék neki. Az is remek, nem emel pH-t, és a "leglazább" szűrőanyag, legkevésbé fogja meg az áramlásodat.
Ha biorio helyett mátrix lesz benne, nem fog felmenni a ph, a talaj visszafoglya annyira ? Tényleg, vajon, meddig tart a talaj pht, egyszer kimerül ? :)

Ha csak pár mohát raksz bele maximum, akkor minek ez az erős lámpa? 54lm/l még egy sűrű növényesben is határeset CO2 nélkül. Garnélák sem szeretik, ha kiég a szemük.:)
Ez, csak egy első terv volt, azért is írtam, hogy, aki tud, és szeretne, segítsen, megfogadom a dolgot, mert , tényleg, csak pár moha lesz benne. Akkor, mekkora lenne elég kb, pontos lámpát, tud valaki ? :)

Rebal

VIP kertész
Ez, csak egy első terv volt, azért is írtam, hogy, aki tud, és szeretne, segítsen, megfogadom a dolgot, mert , tényleg, csak pár moha lesz benne. Akkor, mekkora lenne elég kb, pontos lámpát, tud valaki ? :)
Igazából a mohák alapvetően alacsony fényigényű növények, majdhogynem lámpa nélkül is elvannak, persze vannak kivételek. Szerintem kb. 20-30 lm/l már jó nekik, max. 40, e fölé nem mennék. Mondjuk az Odyssea 24W-os kompaktja jó ide, szerintem.

Egy ilyen szettek is gondolkoztam ? Kinek mi a véleménye ? Eheim Aquastyle 35 Liter. A szürőbe tennék a gyári helyett, 1 kiló bioriot, talán beleférne.

Ha, agyagos talaj helyett, csak ADA Colorado Sand dekorhomok lenne az akvába, meg red moor fa, mohák, és, például, 140 tds beállított ro vízzel cserélnék, full mátrix szürőanyag lenne csak a szürőben / egy jbl 901-re gondoltam/ mert, az van egy használaton kivül. Változna a víz phja ? Betudnám lőni a ro cserevíz phját, például 6.3-ra, és azzal cserélni például . Tudná tartani, a pht az akva , a következő vízcseréig ?

Oldal tetejére