• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 30-as kocka

@mmccannon a betta sokkal élénkebb, mint volt. Az úszói még lyukasak, de - gondolom - az nem is várható, hogy pikkpakk elmúlik. De nem punnyad, szépen mozog. Pár hetet azért még így is marad a karanténkvártélyban, mert be kell állni a régi helyének. Egyelőre ott szépen olvadozik a pinattifida, színezi a vizet a red moor ésatöbbi. :D Viszont, ha visszakerül, akkor teljesen fenbendaninmentes lesz a környezete. Új matrix trop van a kis szűrőben, illetve, ha kell még hozzáadni (nem döntöttem el, marad-e a filtosmart vagy az eheim 2211 lesz helyette), akkor érkezik ma 2 liter seachem matrix (használt).

Amúgy meg nyáron majd berakok 2 garnélát az IBC tartályba, s máris villoghatok, hogy 1 köbméter akváriumom van. :D Azért, ha őszinte akarok lenni, bőven sok ez a 4 (+a bettás karantén) is. Nem lenne rossz helyette egy darab 100-150 literes.
 
Örülök, hogy jobban van Jenő :) be fog állni szépen az újrégi helye, nem csináltál semmi extrémet, ami miatt aggódni kellene ott.
Abban meg tudlak erősíteni, hogy egy 100-150 literest kevesebb munka karbantartani mint két 20-30 literest :)
Az IBC tartályban gondolom esővíz van. szóval akkor van lágy vized RO készülék nélkül is? :) kicsit vad ötletnek tartanám a neocaridinákat belerakni :D
 
Örülök, hogy jobban van Jenő :) be fog állni szépen az újrégi helye, nem csináltál semmi extrémet, ami miatt aggódni kellene ott.
Abban meg tudlak erősíteni, hogy egy 100-150 literest kevesebb munka karbantartani mint két 20-30 literest :)
Az IBC tartályban gondolom esővíz van. szóval akkor van lágy vized RO készülék nélkül is? :) kicsit vad ötletnek tartanám a neocaridinákat belerakni :D
Akarod mondani, 4 kisebb akváriumot. :D

A tartály csak poén. Hallottam olyanról, aki csinált ilyet, de én nem fogok. Eleve locsolni kell, s ennyi eső mellett szinte nincs benne víz. Akváriumba nem használnám. Ki tudja, mennyi por van a tetőn eső előtt? Ráadásul télire leeresztem, hogy a csapja ne fagyjon szét.
 
@mmccannon a betta sokkal élénkebb, mint volt. Az úszói még lyukasak, de - gondolom - az nem is várható, hogy pikkpakk elmúlik. De nem punnyad, szépen mozog. Pár hetet azért még így is marad a karanténkvártélyban, mert be kell állni a régi helyének. Egyelőre ott szépen olvadozik a pinattifida, színezi a vizet a red moor ésatöbbi. :D Viszont, ha visszakerül, akkor teljesen fenbendaninmentes lesz a környezete. Új matrix trop van a kis szűrőben, illetve, ha kell még hozzáadni (nem döntöttem el, marad-e a filtosmart vagy az eheim 2211 lesz helyette), akkor érkezik ma 2 liter seachem matrix (használt).

Amúgy meg nyáron majd berakok 2 garnélát az IBC tartályba, s máris villoghatok, hogy 1 köbméter akváriumom van. :D Azért, ha őszinte akarok lenni, bőven sok ez a 4 (+a bettás karantén) is. Nem lenne rossz helyette egy darab 100-150 literes.
Szupi! Köszi a jó hírt, @Iron1 :)
Az a lyuk sosem fog begyógyulni. A Pterioglyptis pardalisom farokúszóján is van egy. Onnan tudom, hogy merre bóklászik éjszaka, hogy a beszűrődő fényben olyan az árnyéka, mintha egy db LED helyzetjelző lenne rajta. :D
 
Alakulgat. Ha szerzek majd kölcsön egy fűtőt, akkor visszakerül a betta is. (Szerencsére meggyógyult.) A szűrőn gondolkodom, hogy maradjon-e ez, vagy a 2211-et üzemeljem be. Azért az vicces,hogy a jobb oldali nöbényt gyepnek ajánlották. Mondjuk a crypto parvát is, s az is vagy 15 centi a fentiben...
IMG_20220417_142823.jpg
 
Ilyen most. A mini valisznéria terjed, mint a csuda. Alga még nincs. A bettát visszaraktam, de sajnos elpusztult. Az én hibám, sokáig maradt a karanténban, a feleségem etette, s nem volt elég határozott a vészjelzésben. Pedig kezdetben jól alakult. Több betta sok ideig nem lesz, elég erősen tud kötődni hozzá az ember. Jelenleg gondolkodom, hogy mi legyen ezzel meg a 42essel.

IMG_20220606_184729.jpg
 
Ilyen most. A mini valisznéria terjed, mint a csuda. Alga még nincs. A bettát visszaraktam, de sajnos elpusztult. Az én hibám, sokáig maradt a karanténban, a feleségem etette, s nem volt elég határozott a vészjelzésben. Pedig kezdetben jól alakult. Több betta sok ideig nem lesz, elég erősen tud kötődni hozzá az ember. Jelenleg gondolkodom, hogy mi legyen ezzel meg a 42essel.

View attachment 167422
Sajnálom, de ez is a hobbi része.
Nano halaknak tökéletes a berendezés. Már csak az a kérdés, hogy viszonyulsz hozzájuk. :)
 
Sajnálom, de ez is a hobbi része.
Nano halaknak tökéletes a berendezés. Már csak az a kérdés, hogy viszonyulsz hozzájuk. :)
Ott vannak, csak elbújtak. :) Van benne 9 amanda, csak még nem szokták meg, hogy elpusztult a betta, s bujkálnak. Semmit sem csinált velük, de nélküle úszkáltak, vele meg bújtak. Van még pár cory pygmaeusom is, amik a másik akvában ragadtak, s fűtés nélkül nekik is jó. Mondjuk ember legyen a talpán, aki kiszedi őket a másikból. :)
 
Elketyeg az akvárium. Alga nem nagyon van benne, egyedül a rotala wallicchii kopaszodott fel, meg a pinattifida kidöglött. Naponta tápozom, etetem a halakat, néha kidobok egy adag növényt belőle, de elketyeg. Egy baja van: betta nélkül unalmas. Az amandák elbújkálnak, nem túl aktívak. Gondolkodom, mit lehetne melléjük rakni, hogy kicsit feldobja az életet benne. Gondoltam, átmegyek a solymári halashoz körülnézni, de csekkoltam a facebook oldalukat előtte, s bezárt. Meghalt a boltos hölgy. Elég durva, ősszel még ott vettem a bettát...

Kép most nincs. Majd ha lesz benne valami másik hal a deszantosok mellett.
 
Jártam a GAban. Kifejezetten jól indult, a gpst nem ismerte fel a teló, újraindításnál meghalt. Egy hete járt le a garancia. Azért csak elmentünk, nem bántuk meg.

Az akváriumokra mindig túl kevés idő jut, de így is felüdítőek. Az egyik kedvenc (a szigetes, magas) pont eladó, de most nem akarok bővíteni. Ebbe az akváriumba vettünk két bohóccsukát, egy kis követ és myriophyllumot (y-i :) ). Na, amit a 10-esbe anno rendeltem, annak tényleg köze nem volt hozzá, nem véletlenül jó ideje csak gatól veszek. (Vettem még most a 42esbe 5 süncsigát, a co2höz meg egy átalakítót. )

Mindent a helyére raktam otthon, a bohóccsukák nagyon jópofák, feldobják az akváriumot. Remélem, megmaradnak.

20220723_185906.jpg
 
Volt egy hosszabb periódusom most, mikor sokat utaztam, s az egészségem sem volt 100as. Szerencsére kikeveredtem belőle, de ez az akva megsínylette, jól.bealgásodott. amúgy is a bettának lett, s mivel tervezünk egy költözést, felszámolom. Ha valakit érdekel, eladó lesz minden.

@danyi03 @viktorlantos @inadsz valaki tegye át plz a lezártakba. Köszönöm.
 
Back
Oldal tetejére