• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Red Rock

Történt némi változás.
A szárazföldi részen, bal elől, valamint jobb hátul kikopott az eredeti növényzet.
Balos kapott egy tő Fittonia piros változatot, jobbra pedig egy magasabb, számomra ismeretlen növény került beültetésre.
A hátfalat kezdi meghódítani a Tripartita.
 
Mértem vízparamétereket:
Ph 6,5
kh 1
gh 4
TDS 138
Hőfok 23,2
@mastodon nagylelkű felajánlását (Köszi) elfogadva betelepültek a garnélák is.
Pár nap elteltével is bujkáltak a garnélák, lapultak a kövek, fák rejtekében. Figyelgettem a történéseket, és egyértelmű volt, hogy a Borarasok kergették a garnélákat.
Halakat áttelepítettem a Genezisbe, aminek köszönhetően a homokos fövenyt birtokba vette a kapirgáló társulat.
 
Akkor nálam mázli van, hogy az urok nem piszkálják őket. Bár az is tény, hogy sok garnéla nagyobb, mint szegény halacska. :D
 
A hal-garnéla méret itt sem jelentene problémát, de mégis elszemtelenedtek a halacskák.
Valamint, nálam az építmény is ludas lehet a dologban.
Függőleges sziklafal, néhány gyökérrel kombinálva, minimális növényzettel.
Az ízeltlábúaknak esélye sem volt a nyugalmas életre.
 
Na igen, a szemtelen halacskáknál nem számít a méret, főleg, ha tudják, hogy milyen finom is a garnéla. :sneaky: Most volt a munkahelyi akváriumban takarítás, a felnőtt halakat nem érdekelte a beszórt kaja, rárepültek az ivadékokra és összecsipkedték őket.. :D
Reméljük sok szép színes kicsivel ajándékoznak meg a garnélák. :) Ahogy látom a hygrolont a tripartia élvezi a legjobban.
 
Próbáltam azt is, hogy egyszerre etettem a halakat és a garnélákat, de a falánk uszonyosok befaltak mindent, majd elkergették a garnikat a nekik szánt kajáról és azt is zabálták.
Maga a hygrolon szövet jó, a hozzá vásárolt mohaspórás cucc nem hozta az elvárhatót. Minimális mohásodást tapasztaltam, annak ellenére, hogy a leírás szerint jártam el.
 
Van még riccardiád? Tegyél bele, nálam gyönyörűen növi be az akvárium szélére akasztott fát emersen. Este megpróbálok képet csinálni róla, bár nem tudom mennyi fog belőle látszani. Sokkal jobban nő nálam emersen, mint a víz alatt. :p
 
Riccardia emersen? Ezt kipróbálom. Víz alatt nálam nem maradt életben. Dobjam a hygrolonra?
A fotót mindenképp megnézem.
 
Én csak betuszkoltam a fa réseibe, onnantól pedig tette a dolgát. Ráadásul saját magának csinálja a nedves környezetet, mintha ő lenne a szövet, mert ott vizes a rés, ahol ő van. És halad felfelé szépen. Ha hazaérek csinálom a képet. :D
 
Köszi az instrukciókat, szerzek riccardiat és meglépem.
Várom, hogy mihamarabb haza érj 📷
 
Nem egy sprinter, de azért növöget. Ricciát is megpróbálhatsz, ha kallódik valahol egy darab, az is szereti az emers létet.
 
A nyugalmas tempó tökéletes.
Riccia van, mint első alany indul az emers lét útján.
A wabiban elkanászodott az UG, így egy csipetnyi ide is bekerül. Szuper lenne, ha itt is virágba borulna.
 
Back
Oldal tetejére