• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Wabi-ka

Utricularia graminifolia
Nem tudok betelni vele, gyönyörű.
Most nagyon beindult a virágzás.
Aki szeretné kipróbálni ezt a csodás növényt bátran tegye.
Szárazföldi körülmények között viszonylag könnyen tartható, virágoztatható.
Sajnos az Utricularia más típusát nem nagyon találok, pedig szívesen nevelgetnék több félét.
A "Kicsi kocka" újra előkerült, elgondolkodtam rajta, hogy csak ez a növény legyen benne.
@viktorlantos lehet, hogy Balázséknak is víz és táp nélkül kellett volna megalkossák az UG mezőt?;)
 
Csodásak. Csak nagyon picik - nekem, mert szemüveg nélkül a lapulevelet sem látom.
Sajnos makro képeket nem tudok készíteni, pedig az adná vissza igazán a szépségét.
Délutáni párásítás alkalmával előkerül a nagyító is. Brutális látvány, ahogy az eleve szép virágon megcsillan a vízcsepp.
Alin, e-Öbölben lehet kapni pár dollárért telefonra csíptethető macro lencséket. Nem helyettesíti a profi gépeket, de ahhoz képest nagyon szép képeket lehet velük csinálni. És a növényeknek nem kell könyörögni (mint a garnéláknak, csigáknak, halaknak), hogy légyszi, gyere 2,5 cm-re az üvegtől, hogy pont fókuszban legyél, és le tudjalak kapni. :D
 
Alin, e-Öbölben lehet kapni pár dollárért telefonra csíptethető macro lencséket. Nem helyettesíti a profi gépeket, de ahhoz képest nagyon szép képeket lehet velük csinálni. És a növényeknek nem kell könyörögni (mint a garnéláknak, csigáknak, halaknak), hogy légyszi, gyere 2,5 cm-re az üvegtől, hogy pont fókuszban legyél, és le tudjalak kapni. :D
Az ötlet tetszik, köszönöm.
 
Nahát, tisztára olyan, mintha kinyújtanán a nyelvét! Nagyon érdekes és persze gyönyörű! Micsoda színorgia.:love:
 
@star67 @Zuzmi köszi!
Bár @viktorlantos az akváriumok posztolására buzdította a közösséget, amire természetesen én is igent nyomtam, majd azt is megejtem, remélve Ő sem neheztel ezekért a bejegyzésekért.
Nekem nagy örömöt okoz ez a kis virág.
Nem úgy került hozzám, hogy virágzott, és azt mutatom meg.
Nálam nevelkedett, én óvtam, vigyáztam rá. Ezért vagyok picit büszke erre a csodára.
 
Back
Oldal tetejére