• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes WoodStone Shore

Ma pontosan 5 hetes az akvárium és van pár gond. Egyik a habosodás a vízfelszínen, a másik az Alternanthera és a Bacopa Caroliniana alsó részének elhalása, illetve a HC Cuba gyökérzete sem az igazi, alig van, így nagyon könnyen kijön a talajból. Harmadik, hogy nem igazán fejlődnek a növények 😕. Vízparamétereket sajnos nem tudok mondani, mivel nincs még víztesztem 😩. Utolsó képen a jelenlegi állapot.
Nálam (bár teljesen más akváriumban) amikor habzott, alacsony foszfát és magas nitrátszint volt. Amint beöntöttem a fosfot, elmúlt egy perc alatt. Senki nem támasztotta alá tudományosan mi az összefüggés, de így történt. Úgyhogy szerintem is segítene egy mérés.
 
Az imént mértem egyet, igaz csak a sima 7 az 1-ben csíkteszttel (ez volt most):

NO3: 25mg/l
NO2: 0mg/l
GH: 7
KH: 6
pH: 7.2
Cl2: 0mg/l

Ezek az értékek a tubuson lévő táblázat szerint, mind a zöld zónában vannak :unsure:.
 
Sziasztok.

6. hete ketyeg az aki, megvolt karbantartás is ma, a helyzet stabil (kopp, kopp), alga nincs, semmilyen 😎, viszont nem látom bubizni a növényeket 🤨.
Hétfőn megérkeztek külföldről a mini, üveg csövek (lily, skimmer-res), kimondottan alacsony (shallow) akváriumokhoz, itthon sajnos nem kapni, legalábbis én nem találtam. Ezek tényleg minik, mindössze 16,5 cm magas mindkét cső, így méretügyileg tökéletesek az akvámhoz, ami 20 cm magas. Minőségileg persze nem a legjobb, de hát valamit valamiért 😀. A lily-ben nem igazán találtam hibát, bár gyorsabb az áramlat (logikus), mint az előző lily-vel, a skimmer-ressel viszont már van pár apróbb gond (inkább csak esztétikai), mint pl. nincs egy vonalban a skimmer-res rész a tapadó korongos résszel, felülről nézve balra "hajlik" egy kicsit, aztán a nyílások (ahol szívja a vizet) is balra állnak, valamint az élek letörése sem az igazi. Magával a skimmer-rel nincs gond, egész gyorsan be tudtam állítani, ez persze akrilból van csakúgy, mint a cső aljában lévő elzáró elem. És akkor pár kép:
IMG_2216.JPG
IMG_2217.JPG
IMG_2218.JPG
Az akvárium karbantartás előtt:
IMG_2219.JPG
IMG_2220.JPG
 
A gyep remélhetőleg már összefüggő, a stemek bedúsultak hátul, a homokot meg pucolni kell.
Lehet, azért nem posztol, mert élőben szebb, arra vár, hogy menjünk és megnézzük.😍
 
Sziasztok.
Íme egy kép a jelenlegi állapotról, sajnos nem úgy alakulnak a dolgok, mint ahogy terveztem. Tegnap volt vízcsere, takarítás, mert már nagyon barna algás volt az üveg, meg a kavics, a köveken még látni az algát, mert azokat nem pucoltam le. Eddig ugye homok volt benne, de azt hetente kellett takarítani, így lecseréltem kavicsra. Két nyírás volt eddig, de nem látszanak a háttéri növények, mivel a tripartita mindent ellep :), nem volt most időm őt is ritkítani, de majd a napokban megteszem, na meg a világítás sem az igazi, de most nem is tervezek komolyabbat.
IMG_2348.JPG
 
Sziasztok!
Nos nem bírtam magammal, meg a növényeket is sajnáltam, így tuningoltam egyet a lámpán :) (már egy ideje üzemel). Szóval, a proci hűtőkre szerelt COB LED-ek helyett a jól bevált 5730-as, hideg fehér ledszalagokat használtam (3 sornyit), hát mondanom sem kell, ég és föld a különbség :D. Eleinte csak 55%-on mentek a LED-ek TC420-al vezérelve, de így is brutális fénye van, majd kb.2 hete a középső sor fényét levettem 5%-ra, de még így is sok és meg is lett az eredménye (az alga mellett a növények is beindultak :)):
IMG_2378.JPG
IMG_2379.JPG
Megvolt a karbantartás, növényeket is visszavágtam, megritkítottam, az alga az maradt a köveken, kavicsokon meg a fán is itt-ott. Világítást visszavettem 40%-ra, a középső sort meg csak 2%-ra. Kíváncsi vagyok, mennyire fog majd így algásodni?
IMG_2380.JPG
IMG_2381.JPG
 
A fűtőnek nem baj, hogy nem a vízszint jelzésig van alámerítve? Arra tippeltem volna, hogy tönkremegy vagy felrobban így :D de örülök, hogy nem :)
Ne vedd kötözködésnek kérlek, csak szóltam/érdeklődtem. berendezés továbbra is tetszik :) ha szépen beindulnak a növények, mégszebb lesz.
Ilyen algákból nekem is van itthon a kis üvegemben. A jó fény sokat segít, de rossz táparányoknál a több fény még több algát okot. Továbbra is ajánlom a foszfátot, ha ezt a kört még nem futottad le.
 
A fűtőnek nem baj, hogy nem a vízszint jelzésig van alámerítve? Arra tippeltem volna, hogy tönkremegy vagy felrobban így :D de örülök, hogy nem :)
Ne vedd kötözködésnek kérlek, csak szóltam/érdeklődtem. berendezés továbbra is tetszik :) ha szépen beindulnak a növények, mégszebb lesz.
Ilyen algákból nekem is van itthon a kis üvegemben. A jó fény sokat segít, de rossz táparányoknál a több fény még több algát okot. Továbbra is ajánlom a foszfátot, ha ezt a kört még nem futottad le.
Nem baj, mivel maga a fűtőtest a fűtő alsó 1/3-ában van és csak itt fűt, az üveg felső része nem is melegszik :). Ilyen használat mellett biztosan nem lesz baja, felrobbanni sem fog, az üveg repedéshez a hirtelen hőmérséklet különbség vezet. Nem vettem annak, köszönöm, hogy írtál :). Mondjuk hogy nem rossz az akva, biztos ki lehetne hozni belőle jobbat is :). GA-s mic-mac-ot használok, napi 1-1 pumpa. Foszfátot még nem használok, de utána nézek.
 
Sziasztok.
Nagyon rég jelentkeztem, nem véletlenül, ugyanis költözés miatt szét kellett szednem az akváriumot, így ennek a "naplónak" is vége 😔 és egyelőre nincs is tervben újabb üveg indítása.
Köszönöm mindenkinek a segítséget, javaslatot, hozzászólást, like-ot, stb.-it 😊.

Üdv,
Árpi
 
Sziasztok.
Nagyon rég jelentkeztem, nem véletlenül, ugyanis költözés miatt szét kellett szednem az akváriumot, így ennek a "naplónak" is vége 😔 és egyelőre nincs is tervben újabb üveg indítása.
Köszönöm mindenkinek a segítséget, javaslatot, hozzászólást, like-ot, stb.-it 😊.

Üdv,
Árpi
Remélem azért hallunk még felőled napló formájában!
 
Back
Oldal tetejére