• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes WoodStone Shore

Sziasztok,

ma pontosan 3 hetes az akvárium, egyelőre minden rendben van, leszámítva a vízfelszínen megjelent hártyát, illetve a drop checker végén megjelenő fehér valamit, de algának nyoma sincs 🤞😊.
Múlt hét vége felé bekerült 8 db Zöldsávos törperazbóra (Boraras Brigittae), 2 db Törpe szívóharcsa (Macrotocinclus affinis) és 3 db Amano garnéla (Caridina multidentata), mindenki jól van, teszik a dolgukat, azaz esznek és kakilnak :D. Mától az a terv, hogy minden harmadik nap cseréljek vizet, illetve mától kezdtem el a GA-s Micro-Macro tápok adagolását is.. kíváncsian várom, hogyan fejlődnek majd a növények :).

Nos, egyelőre ennyi.. szép estét mindenkinek!
 
Sziasztok!

Ma pontosan 5 hetes az akvárium és van pár gond. Egyik a habosodás a vízfelszínen, a másik az Alternanthera és a Bacopa Caroliniana alsó részének elhalása, illetve a HC Cuba gyökérzete sem az igazi, alig van, így nagyon könnyen kijön a talajból. Harmadik, hogy nem igazán fejlődnek a növények 😕. Vízparamétereket sajnos nem tudok mondani, mivel nincs még víztesztem 😩. Utolsó képen a jelenlegi állapot.
IMG_2208.JPG
IMG_2211.JPG
IMG_2212.JPG
IMG_2210.JPG
 
Sziasztok!

Ma pontosan 5 hetes az akvárium és van pár gond. Egyik a habosodás a vízfelszínen, a másik az Alternanthera és a Bacopa Caroliniana alsó részének elhalása, illetve a HC Cuba gyökérzete sem az igazi, alig van, így nagyon könnyen kijön a talajból. Harmadik, hogy nem igazán fejlődnek a növények 😕. Vízparamétereket sajnos nem tudok mondani, mivel nincs még víztesztem 😩. Utolsó képen a jelenlegi állapot.
View attachment 161090
View attachment 161091
View attachment 161092
View attachment 161093
(ha jól sejtem) Túl sok bomlástermék van a vízben, nálam is volt. Egy egyszerű levegőpumpa, porlasztókő kombináció megszüntette. Valószínű a plusz levegő jobban beindította a hasznos folyamatokat a vízben.
 
(ha jól sejtem) Túl sok bomlástermék van a vízben, nálam is volt. Egy egyszerű levegőpumpa, porlasztókő kombináció megszüntette. Valószínű a plusz levegő jobban beindította a hasznos folyamatokat a vízben.
Értem, köszi a javaslatot 👍:).
 
Nem adok semmit pluszba. Micro-macro megy minden reggel, 2-2ml.

A gyenge gyökérzet és levélolvadás - illetve, hogy az aktív talaj mellé nem adsz külön foszfátot csak a macrot - miatt én foszfát hiányra tippelnék. Amíg nem tápoztál, mindegyik tápanyag szintje a vízoszlopban minimális volt, ahogy elkezdted adni a mic-macot a talaj kiszippantotta a bevitt foszfátot, a többi tápanyag viszont feldúsult, így megborítva az egyensúlyt. Szerintem plusz foszfát megoldaná a kínt, de mindenképp érdemes lenne megmérni a vizet. Amíg nincs teszted, esetleg a közeledben valakit, akinek van, megkérhetsz, hogy mérjen neked tápszinteket.
 
Back
Oldal tetejére