• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes WoodStone Shore

A.S.O.N.

Főkertész
Sziasztok.

Nem egész 2 év kihagyás után, úgy döntöttem ismét belevágok ebbe a csodálatos hobbiba. Az első növényesem nem jött össze, sokat szívtam az algásodással, BGA-val, szinte napi szinten kellett takarítanom az akváriumot, legvégül blackout-tal próbálkoztam, de ez rosszul sült el, ugyanis a törölköző, amivel sötétítettem belelógott egy kicsit az akváriumba és szépen megszívta magát vízzel és a laminált padlóra folyt, na ekkor döntöttem úgy, hogy szétszedem az egészet és eladok mindent. Egy kis szünet után, most ismét itt vagyok és remélem ezúttal minden jól alakul majd. A fórumot azért folyamatosan követtem, innen merítettem erőt és ihletet és végül egy nano akvárium mellett döntöttem.

Jöjjön akkor a lényeg :):

Akvárium: 60x30x20cm (36l), 5mm vastag opti white üvegből
Szűrő: Eheim Classic 250 gyári töltettel (Substrat Pro, Mech, kék szivacs, perlon), duplacsapokkal
Világítás: DIY (3db 10W-os, kb. 900Lumen-es COB LED)
CO2: Nagynyomású rendszer (5kg-os palack, reduktor, mágnesszelep, tűszelep, JBL ProFlora Direct 12/16 Co2 diffúzor) - beszerzés folyamatban
Egyéb: Üveg be-és kifolyók csövek, akasztós drop checker, hőmérő

Aljzat: ADA Power Sand Basic S, Aqua Soil Amazonia
Dekor: Red Moor fa, Seiryu kő, kavics, homok

Hardscape.png

Substrates.png
Rock Detail.png

Pebble Detail.png
IMG_2073.JPG

Növények hamarosan..
 
Utoljára módosított:
Örülök, hogy újra akvárium, és újra napló 😉. A DIY lámpád különösen tetszik...
Növény listából elárulsz valamit? Startot mikorra tervezed?
Köszi Zoli :).
Növényekből a lentieket tervezem, de majd meglátom mi lesz a végleges lista, mivel mindössze 20cm magas az akva (shallow), de most ilyet akartam. Kisebb üveg, kevesebb macera és karbantartás, remélhetőleg :).
HC Cuba
Marsiela Crenata vagy Hirsuta
Eleocharis Acicularis Mini
Alternanthera Reineckii Mini
Anubias Barteri var. Nana
Ludwigia Palustris Super Red
Rotala Vietnam H'ra
 
Érdekes méret, de ügyes az elrendezés benne. A lámpád valóban nagyon pöpec.
Kérdés, a kőfal és kavicságy mennyire védi majd meg a dekorhomok tisztaságát.
Algamentes indulást!
Köszi star67.
Majd kiderül, hogy mennyire nehéz a homokot tisztán tartani.. mondjuk van még vagy 2kg tartalék :D.
 
Köszi Zoli :).
Növényekből a lentieket tervezem, de majd meglátom mi lesz a végleges lista, mivel mindössze 20cm magas az akva (shallow), de most ilyet akartam. Kisebb üveg, kevesebb macera és karbantartás, remélhetőleg :).
HC Cuba
Marsiela Crenata vagy Hirsuta
Eleocharis Acicularis Mini
Alternanthera Reineckii Mini
Anubias Barteri var. Nana
Ludwigia Palustris Super Red
Rotala Vietnam H'ra
Lesz emers rész is? Bár ez hülye kérdés, tekintve a 20cm magasságot 🙄
 
Sziasztok!
Végre géphez jutottam, így gyorsan feltöltöttem az elkészült akváról egy fotót :).
(Hétfőn készült)
Finished Aquascape.JPG
Növények:
Elöl és hátul jobbra- HC Cuba, Marsilea Hirsuta, Eleocharis Acicularis Mini
Red moor körül - Alternanthera Reineckii Mini, Hydrocoyle Tripartita Japan (red moor mögött van)
Red Moor-on és mellette jobbra - Anubias sp. 'Petite'
Hátul (jobbról-balra) - Rotala Rotundifolia, Bacopa Caroliniana, Rotala 'Vietnam H'ra', Ludwigia Palustris Super Red

A seiryu kő a red moor-on értelemszerűen súlyként van ott :D.

Folyt. köv.
 
Sziasztok!
Végre géphez jutottam, így gyorsan feltöltöttem az elkészült akváról egy fotót :).
(Hétfőn készült)
View attachment 159423
Növények:
Elöl és hátul jobbra- HC Cuba, Marsilea Hirsuta, Eleocharis Acicularis Mini
Red moor körül - Alternanthera Reineckii Mini, Hydrocoyle Tripartita Japan (red moor mögött van)
Red Moor-on és mellette jobbra - Anubias sp. 'Petite'
Hátul (jobbról-balra) - Rotala Rotundifolia, Bacopa Caroliniana, Rotala 'Vietnam H'ra', Ludwigia Palustris Super Red

A seiryu kő a red moor-on értelemszerűen súlyként van ott :D.

Folyt. köv.
A DIY lámpádban milyen fényforrások vannak? Azt látom, hogy 3x10W, de kész lámpák? Vagy....?
 
Sziasztok!

Tegnap volt egy hetes az akvárium, túl sok minden nem történt :), egyelőre minden ok, növények növögetnek.
Red moor kicsit színezi a vizet annak ellenére, hogy már volt vízben (használtan vettem), de a Seachem Purigen megtette a hatását, remélem nemsokára teljesen le is tisztul.
Két naponta vízcsere 50% RO vízzel, majd visszasózom 150 TDS körüli értékre, fényerőt is lejjebb vettem, hogy elkerüljem a kezdeti algásodást, már ha lehetséges ☺️.
1 week old.JPG
Egyelőre ennyi :).
Szép estét mindenkinek!
 
Valami hártya, trutyi nálam is szokott lenni az alján, de ilyen penészt még nem láttam.
Szedd le, és várj, visszatér-e?
 
Visszatérő dolog, mivel két napja tisztítottam le és már másnap ismét jelen volt, mára meg ekkora, mint a képen :).
Lehet a frissen indított akvárium velejárója, ugyanis hétfőn lesz 2 hetes csak az akvárium.
 
Back
Oldal tetejére