• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Planted planet without plan (ted et)

Legközelebb jusson eszedbe,hogy egy papírt alá csúsztatva kíméletesen fel tudod venni a földről. :)

Köszi! Igen. Amúgy tudom is, sőt alkalmaztam is már párszor garnélákon mióta anno Nigro élő bemutatót tartott ebből még a törökbálinti üzletben, csak éppen hírtelen nem volt kéznél, és ez jutott eszembe. Egyébként meg szokás mondani, hogy minden csoda két napig tart. Ráadásul nálam ez is csak egy.
Ma estére szegény hal elfeküdt, így a garnélák elől kimenekítettem egy külön üvegbe. Kár volt olyan lelkesnek lennem tegnap.
Nem sok reményt füzök hozzá, hogy megmarad, mert bár normális színe van, de már az oldalán fekszik. :(

Bruttó 40 literre van 48w fény, egy növényes, egy daylight csővel, vadonat újak.

Amúgy valószínűleg bőven elég az, de ezt a watt/liter dolgot én villamosmérnök végzettségem ellenére sem értettem soha. Hiszen a fényforrás típusától, alapanyagától, gyártási technilógiájától, sőt még gyártójától is függ, hogy hány wattból milyen fénykibocsájtást, fényáramot (szintén watt, vagy lumen) tudsz kihozni, és akkor még a sugárzási szögről, fényspektrumról nem is beszéltünk. Ha nagyon gonosz akarnék lenni, azt mondanám, hogy tegyél egy 50 wattnyi infra csövet az akvárium felé, hátha jó lesz... 😛
Valahogy mégis ez terjedt el a köztudatban a lumen, illetve a még szerencsésebb adott távolságon mért lux helyett. No de nem akarok én semmit megreformálni, mert az 1W/liter általában azért valamit csak jelent, csak okoskodok kicsit... 😁
De ha innen közelítünk, akkor nekem egyébként most több, mint 120 wattnyi LED pirítja az akváriumot. ;)

1616887677715.png
 
Drága Sanyi! Tudom én, van aki ért az akvarisztikához és egy befőttes üvegből is győztes versenyakvát csinál, meg vannak a lelkes amatőrök, akik csak kísérleteznek egy életen át, inkább kevesebb, mint több sikerrel.
Viszont akár van gyepem, akár nincs, élvezem, és ez a lényeg W/L-től függetlenül.😁
 
Köszi! Igen. Amúgy tudom is, sőt alkalmaztam is már párszor garnélákon mióta anno Nigro élő bemutatót tartott ebből még a törökbálinti üzletben, csak éppen hírtelen nem volt kéznél, és ez jutott eszembe. Egyébként meg szokás mondani, hogy minden csoda két napig tart. Ráadásul nálam ez is csak egy.
Ma estére szegény hal elfeküdt, így a garnélák elől kimenekítettem egy külön üvegbe. Kár volt olyan lelkesnek lennem tegnap.
Nem sok reményt füzök hozzá, hogy megmarad, mert bár normális színe van, de már az oldalán fekszik. :(



Amúgy valószínűleg bőven elég az, de ezt a watt/liter dolgot én villamosmérnök végzettségem ellenére sem értettem soha. Hiszen a fényforrás típusától, alapanyagától, gyártási technilógiájától, sőt még gyártójától is függ, hogy hány wattból milyen fénykibocsájtást, fényáramot (szintén watt, vagy lumen) tudsz kihozni, és akkor még a sugárzási szögről, fényspektrumról nem is beszéltünk. Ha nagyon gonosz akarnék lenni, azt mondanám, hogy tegyél egy 50 wattnyi infra csövet az akvárium felé, hátha jó lesz... 😛
Valahogy mégis ez terjedt el a köztudatban a lumen, illetve a még szerencsésebb adott távolságon mért lux helyett. No de nem akarok én semmit megreformálni, mert az 1W/liter általában azért valamit csak jelent, csak okoskodok kicsit... 😁
De ha innen közelítünk, akkor nekem egyébként most több, mint 120 wattnyi LED pirítja az akváriumot. ;)

View attachment 103762
A leveled 2. bekezdéséért pedig egy 👍 járt volna, csak egyszere kettő nem lehet...
 
Valaki még emlékszik rá, valaki már nem, de mindig nagy öröm az első...
...petés garnéla mama. :)
1618245342096.png
Persze társas akváriumban már az is nagy csoda, ha a szülők megmaradnak, de ha egy két poronty túléli a sok éhes hal szájat, akkor igazán lesz okom az ünneplésre. :giggle:
És ha már Ünneplés! Akár hiszitek, akár nem, 3 hónap után a Wallichii úgy döntött hajtani kezd.
Biztos azért mert látta, hogy keresem az utódját a Neten. Lehet hamarabb kellett volna... :p
1618246124826.png
Na jó, három hajtással még semelyik növény nem megy a mennybe, de azért legalább látom, hogy még él...
Ja! És megakadályozandó az akvárium teljes bevörösödését, ma két lámpa csatornát kikapcsoltam a négyből.
Tudom, nehéz engem boldoggá tenni, de már nem erőteljesebb színekre, hanem nagyobb "biodiverzifikáció"-ra vágyok. :ROFLMAO:
 
Valaki még emlékszik rá, valaki már nem, de mindig nagy öröm az első...
...petés garnéla mama. :)
View attachment 104559
Persze társas akváriumban már az is nagy csoda, ha a szülők megmaradnak, de ha egy két poronty túléli a sok éhes hal szájat, akkor igazán lesz okom az ünneplésre. :giggle:
És ha már Ünneplés! Akár hiszitek, akár nem, 3 hónap után a Wallichii úgy döntött hajtani kezd.
Biztos azért mert látta, hogy keresem az utódját a Neten. Lehet hamarabb kellett volna... :p
View attachment 104560
Na jó, három hajtással még semelyik növény nem megy a mennybe, de azért legalább látom, hogy még él...
Ja! És megakadályozandó az akvárium teljes bevörösödését, ma két lámpa csatornát kikapcsoltam a négyből.
Tudom, nehéz engem boldoggá tenni, de már nem erőteljesebb színekre, hanem nagyobb "biodiverzifikáció"-ra vágyok. :ROFLMAO:
3. poszt egyhuzamban szójáték nélkül. 😩
 
Sziasztok!

Off: Ma reggel megkaptam a második Szputnyikot. Szerintem a harmadikra már nem megyek el... 😋

5 nappal múlt másfél éves az akvárium. Ennyi idő alatt a táptalaj már régen kimerült, de egyelőre nem tápkapszulázok.
E helyett azt találtam ki, hogy a (z igen visszafogott) GA tápot közvetlenül a talajba nyomom be. Ezt így teszem már több mint egy hónapja.
90 liter - 9ml micro, 6ml macro, 3 ml saját keverésű foszfát, heti egyetlen alkalommal.
Ezt talán már @eMZé is (elég) vékony tápozásnak tartaná. :giggle:
A növények színesednek is, még annak ellenére is, hogy pont ma két hete csak a csatornák fele világít.
Egyébként ettől azt vártam, hogy kicsit jobban elkülönülnek egymástól a színek, de csalódnom kellett.
A Colorata még mindig szinte alig megkülönböztethető a HRA-tól, így a jobb oldalt majd kicsit át kell rendeznem.
A másik mellékhatás, hogy már nagyobbak a levelek a növényeken.
De a vékony tápozás, és a csökkentett fény egyébként nem mindenkinek tetszik.
A Macandra Green szinte teljesen kifakult. Most tényleg zöld, és alul fekete pöttyösek a levelek. Sárgásabban jobban tetszett. A Wallichii pedig továbbra is csak immel-ámmal növekedett, így végül tegnap, pár szál kivételével, amit elraktam hátra, ki is szedtem.
Most azt mondanám a bal oldal rendben van, és tetszik. Talán az SP. Greent cserélem majd le a Colorata-ra, az meg átmegy a jobb szélre a Wallichii kiszedésével keletkezett "barlang" helyére. Hátulra is kellene még jobb oldalon valami zöld. Most (a tegnapi topolás után) így nézünk ki...

1619337394628.png
Köszi, hogy benéztél!
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

A köveken az utóbbi napokban megjelent valamiféle fehér por.
Feltételezem, ez a Seiryu saját anyaga lehet, és a 24 órás CO2 beoldásnak köszönhetően oldódik nagyobb mennyiségben a vízbe, de ez egyáltalán nem biztos.
Az is lehet, hogy a Sakurákok régi élelme átalakítás után, azaz Saku ragu anno... :p
1619549250953.png
Kopogással ellenőrzöm mennyire kemény a víz...
 
Sziasztok!

A köveken az utóbbi napokban megjelent valamiféle fehér por.
Feltételezem, ez a Seiryu saját anyaga lehet, és a 24 órás CO2 beoldásnak köszönhetően oldódik nagyobb mennyiségben a vízbe, de ez egyáltalán nem biztos.
Az is lehet, hogy a Sakurákok régi élelme átalakítás után, azaz Saku ragu anno... :p
View attachment 146939
Kopogással ellenőrzöm mennyire kemény a víz...
De szép az a hra!
 
De szép az a hra!

Köszi szépen!
Én is meg vagyok vele elégedve. :)
De amúgy ez azért megvilágítás függő is ám! Mondhatnám, nem mindegy az sem mi világít a H-ra. :p
Jelenleg ugye a lámpák csak fél gőzzel mennek, csak a 6400K-s csatornák égnek az akvárium felett, ami kicsit lilás irányba nyomja el a HRA színét, de ha a 3000K-s sárga csatornák világítanak csak akkor már kifejezetten narancs színbe megy át. Azért is választottam anno ezt a kettőt, mert együtt hozzák ki a legszebb színeket.
Anno itt készítettem erről összehasonlító fotókat, ahol több növényen látszik a különbség.
Ha inkább mostani képet, és csak a HRA-ról néznél, akkor csak a szélsőségeket nézve:
6400K:
1619634643913.png
3600K:
1619634664769.png
Ugye! Mintha nem is ugyanaz a növény lenne. És akkor a 8000K-s régi világítást még felé sem tettem... ;)
 
Új jelmondatom:
"Először csak azért nem nyírtam meg a növényeket, mert nem volt hozzá kedvem, aztán meg már azért mert már kedvem se volt hozzá..."

De!

Közbe(n) vágott Pató Pál úr :p
vasárnap még:
1621364828943.png
de a tegnap éjjeli (ziva)tar vágás után ma:
1621364917887.png
Becs szavamra abba akartam hagyni a felénél. Nem is értem, hogy intézik ezt azok akiknek 100+ literes, vagy több darab aksijuk van... :p
 
Back
Oldal tetejére