• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Október - 36L

Örülök, hogy tetszik.:notworthy: Ha nem is kifogástalan, de a saját, garnélás képeim közül, az egyik legjobb, szerintem is.:)

A Proxima Centaurira, rákerestem, így kicsit közelebb került hozzám.:) Ha valami érdekel, utánanézek, akkor van baj, ha nem érdekel, arról semmit sem tudok.:)

Köszi.:)
Így igaz. Gondolom arra értetted, hogy nézzek utána, ha valamit nem értek. Igazad van, fordíthatnék több időt is a fotózás rejtelmeinek feltárására. Ha nem így gondoltad, mea culpa, félreértettem.
Be kellene szereznem egy jobb gépet...
Bár szerintem a Fujimnak is messze nem értem el a határait. Úgy is mondhatnám, inkább a “kör közepén állok”:)
 
Így igaz. Gondolom arra értetted, hogy nézzek utána, ha valamit nem értek. Igazad van, fordíthatnék több időt is a fotózás rejtelmeinek feltárására. Ha nem így gondoltad, mea culpa, félreértettem.
Be kellene szereznem egy jobb gépet...
Bár szerintem a Fujimnak is messze nem értem el a határait. Úgy is mondhatnám, inkább a “kör közepén állok”:)
Hasonlóan értettem, igen, de csak akkor nézz utána, ha érdekel a téma. Nem gondolom, hogy bárkinek is többet kellene foglalkoznia a fotózással, ha az nem érdekli.:)
 
Utoljára módosított:
Hasonlóan értettem, igen, de csak akkor nézz utána, ha érdekel a téma. Nem gondolom, hogy bárkinek is többet kellene foglalkoznia a fotózással, ha nem érdekli az.:)
Ott a pont. Igyekszem majd némi infot magamra szedni.
Bár segítségemre lenne ha valaki meg tudná mondani, hogy az enyémmel mire lehet menni vagy az már inkább a no-go kategória.
 
Ott a pont. Igyekszem majd némi infot magamra szedni.
Bár segítségemre lenne ha valaki meg tudná mondani, hogy az enyémmel mire lehet menni vagy az már inkább a no-go kategória.
Hidd el, nem tudom, de ha rákeresel a gép típusoddal készült képekre, csodálkozni fogsz.:)
 
Utoljára módosított:
Hidd el, nem tudom, de ha rákeresel a gépeddel készült képekre, csodálkozni fogsz.:)
Valóban, ezt még nem tettem meg.
Ez jó ötlet.
Bár tényleg alapgép, mindenféle tartozékok nélkül.
Amiket eddig készítettem, azok mind zajosak, életlenek stb stb.
Nem offolok tovább, a fotód szuper, nagyon tetszik. Megy a big like!
 
Te egy vagy, aki szereti és tudja fotózni a garnéláit. Lehet, hogy már ideje lenne kicsit színesítened a témát a magad és mi kedvünkért, nem gondoltál rá? ;) Jut eszembe, mi a helyzet a CBS-ekkel?
Sajnos ők még az előző berendezés végnapjaiban lassan-lassan elfogytak:(, ebbe kb. 5 db kerülhetett, már egy sincs. Leginkább a garnéláknak szeretnék kedvezni azzal, hogy nem tartom őket. Persze minden lehet...egyszer majd.
 
Sajnálom :( Tudtál levonni valami konzekvenciát, hogy mi volt az oka az elfogyásnak? Esetleg olyan, ami rajtad múlhatott?
 
Valóban, ezt még nem tettem meg.
Ez jó ötlet.
Bár tényleg alapgép, mindenféle tartozékok nélkül.
Amiket eddig készítettem, azok mind zajosak, életlenek stb stb.
Nem offolok tovább, a fotód szuper, nagyon tetszik. Megy a big like!
Biztosan az én hibám, meg az ügyetlenségem, de nem találtam ilyen galériát a neten....na mindegy, majd keresgélek még.
 
Na jó! Elegem van! :)

Hogy és mivel? :) Hubble és elétetted a kis vörös mókust?
Persze a textura alapján simán lehet valami kerámia cucc, csak itt szivatsz minket.

Elképesztő izgi fotó. (y)(y):snaphappy:
 
Na jó! Elegem van! :)

Hogy és mivel? :) Hubble és elétetted a kis vörös mókust?
Persze a textura alapján simán lehet valami kerámia cucc, csak itt szivatsz minket.

Elképesztő izgi fotó. (y)(y):snaphappy:
Fogalmam sincs ám legtöbbször, mitől lesz élvezhetőbb egy egy képem a többi próbálkozásomhoz képest, most is így vagyok ezzel. Pont ugyanúgy fotóztam mint mindig, ez még egy januári kép, a héten néztem vissza egy csomó régi képet, így találtam rá. Annyit látok, hogy softbox volt a vaku előtt, ezért nem csillog a bőre, utólag a szemén lehet ezt a legjobban látni.:)
Van egy két zavaró elem a képen, amit utómunkázni lehetne, az még nem megy.:(
Ez nagyon nagyon nagyon waooooooo!(y)
Köszi, Csilla.
Nézd a dátumot. Mi ez, ha nem tudatos izgatás? :p

Sanyi! :eek::love::notworthy:
Te mindent kiszúrsz.:)
 
Utoljára módosított:
Fogalmam sincs ám legtöbbször, mitől lesz élvezhetőbb egy egy képem a többi próbálkozásomhoz képest, most is így vagyok ezzel. Pont ugyanúgy fotóztam mint mindig, ez még egy januári kép, a héten néztem vissza egy csomó régi képet, így találtam rá. Annyit látok, hogy softbox volt a vaku előtt, ezért nem csillog a bőre, utólag a szemén lehet ezt a legjobban látni.:)
Van egy két zavaró elem a képen, amit utómunkázni lehetne, az még nem megy.:(

Köszi, Csilla.

Te mindent kiszúrsz.:)

Szerintem Viktor arra gondolt (és természetesen én is kíváncsi vagyok rá) hogy milyen közgyűrűt használsz - és kb. milyen tárgytávolsággal - ha nem titok?
Brutál a leképezés - ez lassan mikroszkopikus fotográfia, nem makró ...
 
Az objektívem 60mm-es, de a leképezési arány ennél az objektívnél 2:1, a közgyűrűim: 36mm és 20mm. ( volt egy harmadik is a szettben, az eltört ) Mivel mindenem teljesen mechanikus, így nem kerülnek fel a gépre ezekről az adatok, így fogalmam sincs, hogy mikor mit használtam, sőt a rekesz értékét sem látom utólag. Általában két közgyűrűt egyszerre nem szoktam használni vízalatti képeknél. A végén vágásnál nagyítottam még ezen a képen egy kicsit. Amikor fényképezek, minimum félórát eltöltök vele, ilyenkor több témát választok, folyamatosan szerelek állítok mindenen, csavargatom a vakukat és a közgyűrűket és a makrosínt. Nem nagyon nézem közben a beállításokat, érzem, hogy merre és mit csavarintsak ill. egyből látom a végeredményt laptopon.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére