• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Megkésett eső - 36L

matrai

Mágus
Sziasztok!

Tervezési szakaszba került a következő berendezés, ahogy az előző is, ez is a téli szünetben indul. Az alap kompozíció egy "öt köves sanzon" elrendezés, de a dekorok itt vasfák lesznek.

Az adatok:

Akvárium: Ada 45p 45x27x30 (36l)
Szűrés: Eheim experience 250-2424
Töltet: 1 réteg gyári szivacs, 2l Ada bio rio, perlon, Seachem Purigen
CO2: Nagynyomású rendszer, 2kg palack, GW diffúzor
Világítás: Ada Aquasky 451
Tápozás: Ada, carbo
Talaj: Ada rendszer, la plata sand
Dekor: Vasfa, végül is: dragon stone.

Kezembe akadt itthon egy dekor, melyet próbáltam kiegészíteni több hasonlóval. A fejemben levő képen egy fa csoport látható egy dombon, melyek már kiszáradtak, elkorhadtak, de egy eső után azért az aljnövényzet még feléledt. Egyelőre még csak pakolgatom a fatörzseket a homokban, azt már látom, hogy miképp csorbul a képzeletemben levő kép a kezem nyomán. Egyelőre részlet képeket tudok mutatni, azért a hangulata már remélem érezhető.

Ez a kép készült a legrégebben, az égen még magasan jár és onnan süt le forrón az akvárium mögötti fiók fogantyúja: :)

View attachment 197850032. by Sándor Mátrai, on Flickr

A következő sejtelmesebb, most ezen az elemen gondolkozom, lehet, hogy benne sem lesz::)

View attachment 197860007 by Sándor Mátrai, on Flickr

Ezen pedig talán látszik kicsi az elrendezésből, valami ilyesmi lesz, vagy rosszabb::)

View attachment 197870027 by Sándor Mátrai, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Nekem mikor lesz ilyen kis szuper kertem:love:
Kolléga, türelmetlenek vagyunk ám! Kéretik minket képekkel bombázni. Hogyan állsz most a scape építéssel?
Köszönöm, de ilyen a kertem, nekem is csak tavasszal lesz,:) és én is türelmetlen vagyok, szeretném már látni a végét, de a héten nem történt semmi változás, talán majd hétvégén jut rá időm rendezgetni.
 
Ahogy említettem, ez most egy ötletelgetős, tervezgetős időszak. A kompozíció ugyanaz, de most dragon kövekkel próbálkoztam, úgy érzem, méretük miatt jobban kitöltik a teret, mint az előző fák. Megmutatom most milyen, ez még csak "játszó homokba" készült.

View attachment 208020037 by Sándor Mátrai, on Flickr

View attachment 208030042 by Sándor Mátrai, on Flickr

Véleményetekre továbbra is számítok.
NAgyon jó az ösvény a két kő között, kár, hogy "bezártad" asz elején a törmelékkel. A hátsó részén lehetne még picit csiszolni, hogy meglegyen a zig-zag érzés. :)
 
NAgyon jó az ösvény a két kő között, kár, hogy "bezártad" asz elején a törmelékkel. A hátsó részén lehetne még picit csiszolni, hogy meglegyen a zig-zag érzés. :)
Köszönöm, ezen még bármikor tudok később finomítani, most még abban sem vagyok biztos, hogy ezek hegyek vagy csak kövek a fűben.
 
Ahogy említettem, ez most egy ötletelgetős, tervezgetős időszak. A kompozíció ugyanaz, de most dragon kövekkel próbálkoztam, úgy érzem, méretük miatt jobban kitöltik a teret, mint az előző fák. Megmutatom most milyen, ez még csak "játszó homokba" készült.

View attachment 208020037 by Sándor Mátrai, on Flickr

View attachment 208030042 by Sándor Mátrai, on Flickr

Véleményetekre továbbra is számítok.

Szerintem növényt neki![emoji6] Igaz én egy kicsit elfogult vagyok a köves layoutokkal kapcsolatban, de ez ettől függetlenül nagyon bejön [emoji106]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Köszönöm, ezen még bármikor tudok később finomítani, most még abban sem vagyok biztos, hogy ezek hegyek vagy csak kövek a fűben.
Ha cuba lesz a gyepnövény akkor hegyek! Még pedig szép nagyok, abból az időből amikor az üledékes kőzetet felgyűrte a lemeztektonika és mostanra lekoptatta az idő. Nagyon szép lesz a végeredmény.
Ha bármi más lesz a növényzet akkor is nagyon szép lesz :D
 
Fás fás fás fás ............... legyen ,az nagyon tetszett még sötétben is [emoji106] [emoji106]
Éppen azért tetszett, mert sötétben volt, de így is örülök, köszi, próbálok most beilleszteni képeket a dilemmámról vele kapcsolatban.
Először a két fát nem tartottam összeillőnek, ezért gondoltam a begallyasításukra:
IMG_0300.JPG

De utána furcsának tűnt és csak hátulra raktam belőlük:
IMG_0331.JPG

Így meg üres volt az egész, növényesítéstől sem várhatok semmit, hiszen ha arányos növényesítést választok, nem sokat tölt a képen. Mindig ez az üresség érzésem volt, azután kitaláltam, hogy keresek v.mi vastagabb gallyat és a front üveg mögé lógatom, mintha egy fa tetejéről szemlélnénk a tájat. Nem ezekre az ágakra gondoltam, és nem celluxszal ragasztottam volna fel őket, de próbának ez sikerült.
IMG_0332.JPG

Utána kerestem itthon köveket, amelyekkel még kiegészítve további részleteket vihetek a tájba, ekkor találtam a köves verzió főkövét, amit nem volt szívem széttörni és egyebként is a végén azt éreztem, hogy van egy db fa dekorom és nem több, ami nem bír el egy képet önállóan, kellenek még társak neki, talán a jövőben még találok.
 
Utoljára módosított:
Szerintem növényt neki![emoji6] Igaz én egy kicsit elfogult vagyok a köves layoutokkal kapcsolatban, de ez ettől függetlenül nagyon bejön [emoji106]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Köszi, nálam még nem alakult ki talán ez ( köves vagy fás ), szeretek mindent, csak látni lehessen a dekort a végén is, ne fedjék el a növények, ez is ilyen lehet.
 
Ha cuba lesz a gyepnövény akkor hegyek! Még pedig szép nagyok, abból az időből amikor az üledékes kőzetet felgyűrte a lemeztektonika és mostanra lekoptatta az idő. Nagyon szép lesz a végeredmény.
Ha bármi más lesz a növényzet akkor is nagyon szép lesz :D
Köszi.Egy ideje szeretném kipróbálni az Elatin hidropipert, persze akkor is hegyek. Lehetne több élete is először hegy, azután hozzáadva fűféléket, kövek. Év végén indulna addig ezen fogok rágódni.
 
Köszi.Egy ideje szeretném kipróbálni az Elatin hidropipert, persze akkor is hegyek. Lehetne több élete is először hegy, azután hozzáadva fűféléket, kövek. Év végén indulna addig ezen fogok rágódni.

Szeretek ilyen bolondságokat beleképzelni a scapekbe, amik megfognak.
 
Back
Oldal tetejére