• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Branch 45x30x30

isujjj

Főkertész
13469405624_8e0c817d80_c.jpg


Lassacskán elindul a második akváriumom is, ez valamivel kisebb mint az első, aminek naplóját itt nézhetitek meg.

Adatok:

Akvárium: 45x30x30 Opti white

Világítás: ADA Aquasky 451

Szűrés: Eheim 2424

CO2: DIY nagypatronos rendszer

Aljzat: Amazonia, La Plata sand

Dekoráció: Saját gyűjtésű kövek, Red Moor

Ma kövek és a fák elrendezésével bíbelődtem, ez jött ki belőle:

12329229484_153c9f6408_b.jpg

12328801865_fc582f8ab5_b.jpg

12327756725_534d87683a_b.jpg

12328256794_29a10eb1c8_b.jpg


A homokot még nem raktam be, kíváncsi vagyok a véleményetekre, így egyszerűbb lesz változtatni rajta.

Nos?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Szerintem túl alacsony a scape,emelhetnél rajta egy kicsit.Egyébként jól néz ki.
Növényeket tudni már,hogy mik kerülnek bele?
 
Szerintem túl alacsony a scape,emelhetnél rajta egy kicsit.Egyébként jól néz ki.
Növényeket tudni már,hogy mik kerülnek bele?

Gondolkozni fogok az emelésen. A kövekre és az ágakra riccardiat és fissidenst fogok rakni, talán még weepinget is. Az előtérbe a kövek tövébe tervezek egy kevés parvula minit és oda is mohákat. A hátsó résszel kapcsolatban még bizonytalan vagyok blyxan, rotala wallichin, acicularison, stauron gondolkozom.
 
..csumma ezt a fekvő követ balon állítsd élében...nemám nem leszek kukacos, de lehetne ebből egy íwágummí is de ezek a kis gyökerek hmm hát jók azok. lehet kicsit alacsony de hozott anyagból dolgozunk mind. hajrááá(y)
 
Sziasztok!

..csumma ezt a fekvő követ balon állítsd élében...nemám nem leszek kukacos, de lehetne ebből egy íwágummí is de ezek a kis gyökerek hmm hát jók azok. lehet kicsit alacsony de hozott anyagból dolgozunk mind. hajrááá(y)

Mindenképpen maradok a "fás-köves" elrendezésnél, iwagumim már van, most ezt is ki akarom próbálni. Gondolkoztam, hogy hogyan emelhetnék a berendezésen és arra jutottam, hogy teszek még bele fát. Találtam is itthon egyet, ami megfelel a célra.
Íme a mostani állapot:

12364908584_e41d6ea376_b.jpg


Még persze szükség van apró finomításokra, de úgy néz ki ez lesz az alap.

Egy lyukat fúrtam a bal oldali kőbe, amibe beleragasztottam egy csavart és az tartja az új ágat.
12364486715_41e7930054_c.jpg

12364507105_9cc46d81e0_c.jpg
 
Üdv!

Rendben lesz ez lassan, sőőt ... (y) most jön a savazós rész -- két apró észrevételem lenne:

1. (rendezői) bal oldalt nagyon oldalüvegen vagy, beljebb kéne az egész szerkezettel jönni 2-3 centit, szerintem.a bal oldali "nagy" kőnek sem fog ártani, ha kissé beljebb jön, a mögötte lévőre rátakarva, szűkebb lesz a szurdok, de izgalmasabb :)
2. a felcsavarozott fa mögül a domb ívén lehoznék még egy-két gyökeret, csak úgy elegánsan :whistle:

szurkolok, jó lesz ez (y)

a kövek mennyire setétetnek be víz alatt?
 
Üdv!

Rendben lesz ez lassan, sőőt ... (y) most jön a savazós rész -- két apró észrevételem lenne:

1. (rendezői) bal oldalt nagyon oldalüvegen vagy, beljebb kéne az egész szerkezettel jönni 2-3 centit, szerintem.a bal oldali "nagy" kőnek sem fog ártani, ha kissé beljebb jön, a mögötte lévőre rátakarva, szűkebb lesz a szurdok, de izgalmasabb :)
2. a felcsavarozott fa mögül a domb ívén lehoznék még egy-két gyökeret, csak úgy elegánsan :whistle:

szurkolok, jó lesz ez (y)

a kövek mennyire setétetnek be víz alatt?

Kell a savazás, abból lehet tanulni.

1. Ezzel az a bajom, hogyha beljebb jövök a bal oldallal, hátul a középső részem el fog tűnni, de holnap pakolászok majd valamit, kíváncsi vagyok, hogy festene az általad leírtak szerint.

2. Van még néhány kis ágacskám, azokkal próbálok majd finomítani az egészen. Nem tudom, hogy átjön-e, de a térhatást úgy szeretném elérni, hogy elől vastag, hátrafelé egyre vékonyabb fákat használok. Mondjuk ebbe az utólag berakott csavarozott ág némileg bekavart.

Ezek ugyanolyan kövek, mint amilyenek a nagy akváriumban vannak, azzal a különbséggel, hogy áztak egy kicsit sósavban. Szerintem hasonló lesz a színük.

Köszi a az észrevételeket és a tanácsokat!
 
Klassz lesz! Csak szerintem így még kicsit üres a scape, rakj még bele egy-két növénykét is! :D:D;)
Viccet félretéve, én már elképzeltem a mohával befuttatott gyönyörű, középső ágacskát!
Hali!
 
Sziasztok!

Régen nem írtam ide, 6 hetes az akvárium. Most igyekszem pótolni a lemaradást.

Kialakult a végleges növénylista:

Riccardia Chamedryfolia
Pogostemon Stellata
Ammania Sp. Bonsai
Fissidens Fontanus
Hemianthus Callitrichoides "Cuba"
Eleocharis Sp. Mini
Blyxa Japonica
Staurogye Repens
Hygrophilia Pinnatifidata

Képek az indítás napjáról:




3 naposan, még a lesúlyozó kövekkel:



1 hónaposan:

Nem sikerült megúsznom az indítást alga nélkül. Most használtam először diffúzort, és nagyon nehezen sikerült belőni a megfelelő CO2 szintet. Sokat variáltam az áramlás beállításával is, végül a lily pipe-ot le kellett cserélnem egy esőztetőre. Legalább 3 hétig tartott mire minden klappolt, ennek eredményeképpen mindenféle algám volt, sokkal több, mint amennyi ezen a képen látszik.



És végül a jelenlegi állapot egy Easy Carbo-s algakezelés után:







Bármilyen észrevételt, építő kritikát szívesen fogadok.
 
Nagyon pofás lett(y) Jók a részletek, finom a berendezés. A felső szögből lőtt fotón igen bejön az aki. Talán kicsi észrevétel, hogy szerintem a homok végig futhatna a fronton, de ez csak egyéni észrevétel. Nagyon rendben van a tank :)
 
A nagypatronos rendszered megosztod? Úgy értem pontosan hogy és miből áll össze. Mik a tapasztalataid?
 
A nagypatronos rendszered megosztod? Úgy értem pontosan hogy és miből áll össze. Mik a tapasztalataid?

Sodastream patron + közdarab. Ennyi a lényege. A többi része ugyanaz, mint egy palackos rendszeré. Kiválóan működik, semmi hátrányát nem látom a nagynyomású rendszerrel szemben, azt leszámítva, hogy jóval drágább a töltet. Úgy becsülöm, hogy 3-4-5 hónapra lesz elég egy patron a 40 literre, ha kifogy majd írok konkrétat.
 
7. hét

Történt néhány apró változtatás. Érdekes módon a bal oldalon szépen nő a blyxa, jobb oldalt pedig csak szenvedett, ezért ott kiszedtem, helyére pedig pinnatifidata került.

Képekben

Totál telefonvakus háttérvilágítással


Részlet


Amandák


 
Ez nagyon jóóó(y) Attól a benyúló fától megőrülnék karbantartás közben, de sokat dob a látványon :)
 
Az látvány nagyon szép, a történeti leírásod alapján megszenvedtél vele. Megérte, gondolom én.
A felvetésem a halakról szól: jól látom, hogy kb. 10 amanda lazac lehet? A Hyphessobrycon amandae ugyan kisméretű, de igazi rajhal, kis akváriumba nem igazán javasolják. Ha kevesen vannak, nem érzik igazán jól magukat, még bújkálósak is lehetnek. Kb. 20 főnél változik meg a magatartásuk, mozgásuk, élénkebbek lesznek, "bandáznak". Gondoltál már rá, hogy nagyobb csapatot telepíts be? Érdemes lenne emelni a létszámot, a halak látványa más dimenzióba lépne (a színűk egyébként valóban impresszív). A 40 liter ilyen szűrés mellett elbírja.
 
Köszönöm szépen a dicsérő szavakat!

De brutal amandak. Mit esznek? :)

Semmi extra, olcsó lemezes táp + fagyasztott cyclops

Az látvány nagyon szép, a történeti leírásod alapján megszenvedtél vele. Megérte, gondolom én.
A felvetésem a halakról szól: jól látom, hogy kb. 10 amanda lazac lehet? A Hyphessobrycon amandae ugyan kisméretű, de igazi rajhal, kis akváriumba nem igazán javasolják. Ha kevesen vannak, nem érzik igazán jól magukat, még bújkálósak is lehetnek. Kb. 20 főnél változik meg a magatartásuk, mozgásuk, élénkebbek lesznek, "bandáznak". Gondoltál már rá, hogy nagyobb csapatot telepíts be? Érdemes lenne emelni a létszámot, a halak látványa más dimenzióba lépne (a színűk egyébként valóban impresszív). A 40 liter ilyen szűrés mellett elbírja.

9 amanda van. A "diszhal.info" 45 literre 5-6 halat javasol. Ezért nem akartam többet telepíteni, így is túlléptem a határt. Jobban belegondolva ezek a számok valóban nem ilyen szűrésre vonatkoznak. Valószínűleg bővíteni fogom a csapatot. Egyébként nem félősek és nem bujkálnak.

Kérdésem: Mennyire bírják az amandák a hidegebb vizet? 22 fokos nálam a víz.
 
Back
Oldal tetejére