• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Branch 45x30x30

Nagyon pofás ez az akvárium. Az alap hardscaped zseniális azzal a belógó érdekes formájú fával. Minimalista de mégis összetett. (y)(y) Szerintem nagyon jó. Az utolsó képen a növények is szép egészségesek. Egy jó háttérvilágítás iszonyat sokat dobna a látványon. Azt mondom barkácsolj egyet össze. Ég és föld lesz a különbség, fotón is és élőbe is! Plusz egy tanács ha fotózol kapcsold ki a CO2-t a sok kis bubi be tud zavarni. (Ezt egyébként én is mindig elfelejtem..:whistle:.)
 
De jó! Nekem tökre bejön. Szuper a kis ösvény, írtó klassz, hogy az ág nem ér le a túloldalon, viszont felül kilóg, tehát emers futtatható rá valami. A blyxa a fős szerelmem, a lángvörös amandák pedig hihetetlenül feldobják az összhatást.

5*(y)
 
9 amanda van. A "diszhal.info" 45 literre 5-6 halat javasol. Ezért nem akartam többet telepíteni, így is túlléptem a határt. Jobban belegondolva ezek a számok valóban nem ilyen szűrésre vonatkoznak. Valószínűleg bővíteni fogom a csapatot. Egyébként nem félősek és nem bujkálnak.

Kérdésem: Mennyire bírják az amandák a hidegebb vizet? 22 fokos nálam a víz.

Az bizony igaz, hogy az akváriumoknál igenis számít a méret: annál jobb, minél nagyobb. ;) Már a bennük élők szempontjából. A "népsűrűség" megszabása kényes kérdés, az is igaz, hogy jobb alul, mint túlnépesíteni egy medencét. A technika sokat képes módosítani az alapszabályokon. A probléma egy erősen mesterségesen fenntartott egyensúly esetén az, amikor leáll a "vastüdő", mondjuk áramszünet van. Az amandák nem átlagos, hanem igen kisméretű halak itt talán megengedhető a nagyobb sűrűség. Végülis, ha elégedett vagy, és a halak is, talán nem kell továbbiakkal csökkenteni az életterüket. Én legutóbb Corydorasokkal tapasztalta, hogy amíg 12 db volt egy (nagy) akváriumban, nyugodtan túrkáltak. Amikor megemeltem a létszámot 25-re, onnantól 1-2-3 csapartban rajban kezdtek el úszni. Pedig nem pigmaeusról van szó, hanem sterbairól, az akvárium 400 litere persze elbírja...

Nyilván jobban szeretik, ha melegebb van, de teljesen jó a 22 C nekik, Ezen a linken is 20-28 C-t mondanak:
Hyphessobrycon amandae – Ember Tetra — Seriously Fish
Jó szerencsét!
 
Sziasztok, régen jelentkeztem. Az elmúlt időszakban elég kevés idő jutott az akváriumra. Most itt az ideje rendbe szedni, hogy készíthessek róla egy versenyfotót.

Tapasztalatom szerint, egy ilyen kis akváriumnak szüksége van a heti kétszeri vízcserére. Szerintem az utóbbi idő rendszertelenebb vízcseréi miatt ment tönkre a blyxa-m, amit ki is kellett dobnom.

A jobb hátsó sarokba kevésnek bizonyult az ammania, sűrűbb bokrot szerettem volna, ezért oda egy adag HM-et ültettem. A bal hátsó sarokban stellata van, de most tövig lenyírtam mert nem volt elég sűrű. (Ha nem fogja elérni azt a hatást amit képzeltem akkor ide is HM fog kerülni.) A nagy ág magasabb részeire is kötöztem riccardia-t, de sajnos ezek nem akarnak szépen fejlődni, és nagyon algásodnak (gondolom a több fény és a nagy áramlás miatt).

Íme a mostani állapot: ( a bal hátsó sarokban tövig le van nyírva a stellata)
_MG_5891_e by p1tyke, on Flickr
 
Nagyon jól nézki szépek a növényeid különösen a fissidens és a riccardia(y). Eltűnt a diffúzorod csak kivetted vagy reaktorod van?
 
Nagyon jól nézki szépek a növényeid különösen a fissidens és a riccardia(y). Eltűnt a diffúzorod csak kivetted vagy reaktorod van?

Köszönöm, örülök, hogy tetszik.

Diffúzort használok még mindig, csak a fotó kedvéért vettem ki.
 
Sodastream patron + közdarab. Ennyi a lényege. A többi része ugyanaz, mint egy palackos rendszeré. Kiválóan működik, semmi hátrányát nem látom a nagynyomású rendszerrel szemben, azt leszámítva, hogy jóval drágább a töltet. Úgy becsülöm, hogy 3-4-5 hónapra lesz elég egy patron a 40 literre, ha kifogy majd írok konkrétat.

Hali! Nekem is Sodastream rendszerem van,64 literre kb 2 hónapig elég atomizerrrel, sztem neked 3,5-4 hónapig simán húzza majd. (y)
 
Már kicsit több, mint 4 hónapja megy és még nem kelett cserélni.

Jó kis ketyere ez, nagyon nem bántam meg :) Egy baj van vele, ha fogy, akkor 1 nap alatt 0-ra esik a nyomás, erre figyelj;) Amúgy igazi kis ékszert sikerült összehoznod(y) a moháid gyönyörűek!
 
Jó kis ketyere ez, nagyon nem bántam meg :) Egy baj van vele, ha fogy, akkor 1 nap alatt 0-ra esik a nyomás, erre figyelj;) Amúgy igazi kis ékszert sikerült összehoznod(y) a moháid gyönyörűek!

Köszönöm! Nálam is nagyon jó választás volt ez a rendszer. Figyelem majd, a cserepalack már be van készítve.
 
Sziasztok

Mivel már publikusak a HAC fotók, ezért itt is megosztom a versenyfotóm. Kevés időm volt ősszel az akváriummal foglalkozni, algaproblémák is voltak, emiatt úgy voltam vele, hogy nem is indulok. A tavalyihoz képest kitolt határidő miatt azonban még volt egy kis időm valamennyire rendbeszedni a medencét. Így jött létre a következő állapot:

HAC 2014 by p1tyke, on Flickr

Sajnos nem sikerült teljes mértékben megvalósítani azt az összképet, amit szerettem volna, de sokat tanultam ettől az akváriumtól is. Sok sikert kívánok minden nevezőnek!
 
Sziasztok

Mivel már publikusak a HAC fotók, ezért itt is megosztom a versenyfotóm. Kevés időm volt ősszel az akváriummal foglalkozni, algaproblémák is voltak, emiatt úgy voltam vele, hogy nem is indulok. A tavalyihoz képest kitolt határidő miatt azonban még volt egy kis időm valamennyire rendbeszedni a medencét. Így jött létre a következő állapot:

HAC 2014 by p1tyke, on Flickr

Sajnos nem sikerült teljes mértékben megvalósítani azt az összképet, amit szerettem volna, de sokat tanultam ettől az akváriumtól is. Sok sikert kívánok minden nevezőnek!

Nagyon tetszik, le a kalappal! kicsit viszont kár, hogy megették a növények a hardscapet :)
 
Back
Oldal tetejére