• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Október - 36L

Megint egy garnélás kép... talán ez kicsit jobb mint az eddigiek itt a naplómban.:)

View attachment 498002018.02.17.94 by Sándor Mátrai, on Flickr

Nem semmi, hogy a fenébe tudsz ilyen jó képet csinálni?

Ez gondolom nem lehet focus stacking, mert a garnéla odébb sétált volna... ha él :)

Alig várom, hogy a közgyűrű rendelésem megérkezzen.... Cannon 60D + közgyűrű + 50mm 0.35 vagy 18-55 0.25m -el van esélyem?
 
Nem semmi, hogy a fenébe tudsz ilyen jó képet csinálni?

Ez gondolom nem lehet focus stacking, mert a garnéla odébb sétált volna... ha él :)

Alig várom, hogy a közgyűrű rendelésem megérkezzen.... Cannon 60D + közgyűrű + 50mm 0.35 vagy 18-55 0.25m -el van esélyem?
Élt, sőt még most is él.:) Ez nem focus stacking, bár sikerült már olyat is készítenem róluk, az összefűző program elég jól korrigálja az apró bemozdulásokat is. Tapasztalatom szerint nem igazán a váz vagy az objektív számít, szerintem inkább a fény. Legtöbb fotómon stúdió vakut használok. Ezen a képen nem volt közgyűrű sem felrakva, nem volt rá szükség, aránylag messze volt a garnéla, kb. az akvárium közepén.
 
Mennyi idő van ebben a képben? Beállítás, lesben állás, utómunka? Csak hogy legyen valami fogalmunk :) szuper fotó!
Köszi az érdeklődést.
A legtöbb képet, ezt is a karbantartás másnapján készítem, este megvárom, hogy a co2 kikapcsoljon, utána kezdek csak hozzá. Soha nem tudom mit fogok majd fotózni, csak ránézek az akváriumra és általában meglátom, mi az ami érdekes. Az állványom és a vakuk mindig fel vannak állítva az avárium mellett, azokkal nem kell sokat vacakolnom. Most egy hétközben kinézett konkrét témát szerettem volna lefényképezni, több kisebb darabból lehullott és az egyik fára feltapadt, riccardia telep lett volna ez. Elég sok idő elment rá, egy kép sem lett elfogadható, de közben előjött egy garnéla és pont megállt előttem közvetlenül az üveg előtt, elkezdtem fotózni, még egy 20 képből álló focus stacking sorozatot is összeraktam belőle, tragikus végeredménnyel. A végén láttam meg kicsit távolabb ezt a garnélát, kb. 5 képet lőttem rá jobbról, balról, az összes jó lett. Lehet, majd később megmutatom a többit is. Ez az egész folyamat egy óra hosszú lehetett, mivel egyből a laptopra készítem a képeket (remote), így azonnal látom azokat, utána gyorsan megy már a válogatás. Ebben az egy órában kb. 100 kép készült, az utómunka többszöri rövidebb nekifutással, összesen, félórán belüli lehet, 6-8 paramétert módosítok csak.
Amitől érdekes szerintem ez a kép, az a súrlófény használata, egy vakuval világítottam, szinte párhuzamosan a garnéla testével, ettől nem jelent meg a szokásos becsillanás és texturáltabb lett a test felszíne, sajnos kicsit árnyékolt is lett ettől, főleg a szemek alatt, persze azon is lehetett volna utómunkával javítani. Mivel a garnéla folyamatos mozgásban volt, nem tudtam sajna jobban megszerkeszteni a képet, alul kicsit szűk lett.:(
Amire mostanában jöttem rá, valószínű mindenki tudja, de én nem olvastam még sehol, nagyon lényeges a részletképek készítésénél, hogy az objektív lencséjének síkja párhuzamos legyen a frontüveg síkjával, ha nem így van, az összes képem torz, elmosódott lesz.
Persze minden képet állványról, manuálisan, makrósínnel a szemre fókuszálva készítek, nekem eddig ez vált be. A vakut sem lehet mindenre használni, pl. buborékról még nem sikerült vele soha sem.:)
 
Utoljára módosított:
Ennél jobbat szerintem nem lehetet volna kihozni.:) Még hogy nem tudsz fotózni?!!!, meg segítség is kell?!!!.:hungover: Ez a kép alapján , én ezt nem mondanám. :)(y)
Szerintem, aki ért a fotózáshoz sokkal tudatosabban készíti a képeit, nálam ez inkább a véletlenek egybeesésének köszönhető vagy szerencsének, lassan-lassan egy két dolgot már tudok, miképp kellene, de javarészt nem.

Szerk. Ezt utólag szúrtam be, nem maradhatott kép nélkül ez az oldal sem.:)

25588729567_6290b7fee2_h.jpg2018.02.24. by Sándor Mátrai, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Szerintem, aki ért a fotózáshoz sokkal tudatosabban készíti a képeit, nálam ez inkább a véletlenek egybeesésének köszönhető vagy szerencsének, lassan-lassan egy két dolgot már tudok, miképp kellene, de javarészt nem.
Aha....:cool:
Méghogy a véletlen, meg remote, meg közgyűrű, meg stúdió vaku, meg focus stacking....ez kb. mintha szuaheli nyelven hangzott volna számomra:notworthy::)
Meg sem próbálkozom hasonlóval, nem hogy valaha ilyet készítsek.:notworthy:
 
Ezen van utómunka?:eek:o_O
Messzebb állok a fotózástól, mint gondoltam....
Pedig így is minimum a Proxima centauri távolságra állok tőle.
Súrlófény, szokásos becsillanás, alul kicsit szűk?:eek:o_O
Azt hiszem utóbbiból én max. egy alsógatyára asszociálnék:)
 
Aha....:cool:
Méghogy a véletlen, meg remote, meg közgyűrű, meg stúdió vaku, meg focus stacking....ez kb. mintha szuaheli nyelven hangzott volna számomra:notworthy::)
Meg sem próbálkozom hasonlóval, nem hogy valaha ilyet készítsek.:notworthy:
Egyet értek veled,;) mert én is ebben a helyzetben érzem magam.:depressed:
 
Láttam már jónéhány kifogástalan garnélafotót (akár a te repertoárodból is), de asszem most ez a top (y)
Örülök, hogy tetszik.:notworthy: Ha nem is kifogástalan, de a saját, garnélás képeim közül, az egyik legjobb, szerintem is.:)
Ezen van utómunka?:eek:o_O
Messzebb állok a fotózástól, mint gondoltam....
Pedig így is minimum a Proxima centauri távolságra állok tőle.
Súrlófény, szokásos becsillanás, alul kicsit szűk?:eek:o_O
Azt hiszem utóbbiból én max. egy alsógatyára asszociálnék:)
A Proxima Centaurira, rákerestem, így kicsit közelebb került hozzám.:) Ha valami érdekel, utánanézek, akkor van baj, ha nem érdekel, arról semmit sem tudok.:)
Gyönyörű, le a kalappal! :)
Köszi.:)
 
Back
Oldal tetejére