• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Október - 36L

A fenti (HAC) kép elkészülte után próbáltam még egy löketet adni az akváriumnak. Elkezdtem adagolni ADA ECA-t, telepítettem halakat is, kicsit precízebbre nyírtam a növényzetet. Egy két tökéletlen dolgon próbáltam még változtani, beszúrogattam néhány növénykét, stb. Az eltelt három hét változásai látszanak a következő képen, ezt küldtem az idei IAPLC-re, 519. helyen végeztem vele. :)

View attachment 61171IAPLC 2018. October by Sándor Mátrai, on Flickr
Gyönyörű. Számomra továbbra is egy japán cseresznyéskert :notworthy:
 
A fenti (HAC) kép elkészülte után próbáltam még egy löketet adni az akváriumnak. Elkezdtem adagolni ADA ECA-t, telepítettem halakat is, kicsit precízebbre nyírtam a növényzetet. Egy két tökéletlen dolgon próbáltam még változtani, beszúrogattam néhány növénykét, stb. Az eltelt három hét változásai látszanak a következő képen, ezt küldtem az idei IAPLC-re, 519. helyen végeztem vele. :)

View attachment 61171IAPLC 2018. October by Sándor Mátrai, on Flickr
Nano ide, vagy nano oda, szerintem ennek is elörebb kellett volna vegeznie...pazar a foto, nem hiszem, hogy sokkal több szebb van az elsö 200-ban..
Nem ertem, hogy miert reszesitik feltetlenül elönyben a nagyobb akvariumokat, attol eltekintve, hogy minden elölenynek nyilvanvaloan a nagyobb eletter a megfelelöbb, de nem mindenkinek van lehetösege 3-4-500 literes akvakat üzemeltetni.
 
Gyönyörű. Számomra továbbra is egy japán cseresznyéskert :notworthy:
Köszönöm, így "pirosan", mindenképpen annak hat, kerestem is képeket utólag hozzá, találtam hasonlókat, a címén is godolkodtam, hogy erre a versenyre megváltoztatom, de végül a mohás erdei hangulat miatt az eredetit választottam.:)
Nano ide, vagy nano oda, szerintem ennek is elörebb kellett volna vegeznie...pazar a foto, nem hiszem, hogy sokkal több szebb van az elsö 200-ban..
Nem ertem, hogy miert reszesitik feltetlenül elönyben a nagyobb akvariumokat, attol eltekintve, hogy minden elölenynek nyilvanvaloan a nagyobb eletter a megfelelöbb, de nem mindenkinek van lehetösege 3-4-500 literes akvakat üzemeltetni.
Köszi, ha így látod, nem morfondírozom rajta különösebben, mindig vannak nanok az első 127-ben is, tehát simán be lehet kerülni, több kell hozzá. Amit aránytalannak látok: tavaly egy gyengébb akváriummal, hasonló (kicsit jobb) helyen végeztem, persze, lehet, hogy nem idén értékeltek le, hanem korábban fel.;)
 
Hát ja, szerintem is jó :poop: :)
Na de viccet félre, alaposan megnézegettem a két versenyfotó különbségeit. Magamtól ugyan egyáltalán nem hibáknak láttam volna az átvariált részleteket, mégis a változtatások többségét így már én is apró előnyöknek látom.

- a középső meder üdébb lett a több világoszöldtől - főként a középső sötét lyuk bezöldítésének köszönhetően
- előbbitől balra a plusz ágacskák egy újabb üde részlet
- a fissi mohák jobban mutatnak a pár hetes előrehaladottságnak köszönhetően
- a karácsony mohák baloldalon kevésbé tolakodók a ritkítás miatt
- a flame-eknek is szebb a színe az előnyösebb utómunkának - vagy a jobb fényviszonyoknak? - köszönhetően
- némi piros levél a zöld rengetegben - varázslatosabb hangulat
- a hátul benyúló ág mohakoronája természetesebb hatást kelt, az iaplc fotón már-már csodás fókuszpontként világít
- a halak színben is és helyzetükben is passzolnak a látványhoz - ám picit magam is meglepődök amit mondok: itt most még elfért volna eggyel nagyobb méret is :) ezek valami kis ifjoncok, jól sejtem?
- a végére hagytam azt, ami annyira nem apró, mint a lista korábbi elemei: a jobboldali csonkot nagyon ügyesen eltakartad végül az átrendezett ágakkal, így kicsit billent egyet talán a kép súlypontja, nekem jobban tetszik így

A lombkorona színvilágáról nem tudtam eldönteni, hogyan jobb. Sárgásan és rózsaszínen is elég harsány és nagyon egyedi. Na de mit mond el Rólad! az utóbbi választása? :D (fenyorveny.hu)

Gyöngédségre és kedvességre vágyó valaki vagyok, de belül erős. Fontos számomra a bizalom, hogy szeretetteljes környezetben legyek. Szeretek közösségben lenni, melynek betartom a szabályait. Vágyom a szépre, érzékeny és fogékony vagyok. Az együttérzés fontos számomra. Hallgatok az intuíciómra, talán gyakran meditálok. Sokat foglalkozom önmagam és mások megismerésével.

A két kép összevetéséből - és az én kis listámból :D - nagyon jól látszik, hogy mennyi tudatosságot fektettél a részletekre és nem csupán a növények maguk alakították ezt a természetességet, ami árad ebből az akváriumból. Fuck off nano-hater jury! :D
 
Utoljára módosított:
519. hely pofátlanul hátra rangsorolt.
Köszi, lehet, annyira erőset kell építeni, amit nem lehet hátrasorolni.:)

Szerintem el se hittek, hogy letezo akvarium.
Azért mégsem hívhatom meg őket hozzánk.:)

vagy a jobb fényviszonyoknak?
Köszi az elemzést, ezért is erőltettem be egy oldalra a két fotót (töröltem egy hozzászólásom), hogy lássam mik változtak és melyikkel nevezzek az AGA-ra? Még nem néztem meg őket együtt, a fotó elkészülése és a nevezés óta egyáltalán nem néztem még az utóbbit. A fényviszonyok a másodikon, talán jobban kihozzák a részleteket, elszúrtam a fotót, túlexponáltam egy elcsavart monitor miatt, utólag kellett az expot kicsit korrigálnom.;)

ezek valami kis ifjoncok, jól sejtem?
A fotózást megelőző nap vettem őket, valószínű ivadékok lehettek, nekem tetszik a méretük, de lehet, hogy többen kellettek volna a képre. Elég szépen együtt mozogtak végig, készültek nélkülük is képek. Nagyobb halakkal kicsit "zajosabb" lett volna a kép.

jobboldali csonkot nagyon ügyesen eltakartad végül az átrendezett ágakkal
Több részletet is megváltoztattam a Fórum "nyomására", ez is egy sarkalatos pont volt, többen is írtátok. Köszönöm ezeket utólag is, lehetett volna változtatnom többet is, de a képességeimnek is vannak határai.:)

rózsaszínen is elég harsány és nagyon egyedi. Na de mit mond el Rólad!
A lombkorona színén nem sokat módosítottam, lehet semmit, három hét alatt így bepirosodott, ezért a spoilerben írottakat a macrandrára értem, de vannak átfedések azért.:)
Köszönöm az elemzésed, most már elégedett vagyok.:)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére