• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A barlang

matrai

Mágus
Köszöntök mindenkit az év utolsó napjaiban induló új berendezésem naplójában!

Az adatok:

Akvárium: Ada 45p 45x27x30 (36l)
Szűrés: Eheim experience 250
Töltet: 1 réteg gyári szivacs, 2l Ada bio rio, perlon, Seachem Purigen
CO2: Nagynyomású rendszer, 2kg palack, GW diffúzor
Világítás: Ada Aquasky 451
Tápozás: Ada, carbo
Talaj: Ada rendszer
Dekor: Manten kő

Egyelőre tervezési fázisnál tartok, még bármin tudok változtatni. Klasszikus iwagumit szerettem volna, de a megvásárolt és hazaszállított kövekből csak egy kép bontakozott ki:

23436558741_7ff384aa02_b.jpg2015.12.04.14 by Sándor Mátrai, on Flickr

Következő lépésként kiszedem a talajt, amit csak próbából töltöttem bele, nem merem a köveket elmozdítani, ezért körbevágom alattuk a polifoamot és megpróbálom egymáshoz rögzíteni őket. Kövek között nagy rések tátongnak ezeket is tömítenem kell egy kis FBS-sel. Az általános talajjal való feltöltést próbáltam sokféleképpen megoldani, valahogy ez volt még a legjobb. A növényesítés nagy kérdőjel: A dombos részt egy domináns fajtával képzelem (parvula mini v. montecarlo) de lennének benne foltok is valamilyen más növényből. A köveket nyilván mohásítani kellene, de nincs olyan csúnya része, amit szívesen eltakarnék, úgyhogy csak pici foltokban próbálom. A főkövek elé valamilyen mini növényeket képzeltem: marsilea crenata, fissidens, stb. Valahogy a növényekkel meg kell tartanom az arányokat, hogy ez mégiscsak egy hegy.
 
Nagyon-nagyon jó...
Polifoamot kétszer is gondold meg, szereti felborítani a terepet.
Egyetlen kritika: nekem nem tetszik, hogy a bal oldalon a talaj kiér a frontüvegig, a jobb oldalon pedig nem. Szerintem legyen vagy így, vagy úgy, de egyformán.
 
Nagyon-nagyon jó...
Polifoamot kétszer is gondold meg, szereti felborítani a terepet.
Egyetlen kritika: nekem nem tetszik, hogy a bal oldalon a talaj kiér a frontüvegig, a jobb oldalon pedig nem. Szerintem legyen vagy így, vagy úgy, de egyformán.
Köszönöm a véleményed. A polifoamot csak a nagy kövek alatt gondoltam meghagyni, nem lógna túl rajta, elöl csak a dekorhomok vastagságát szimbolizálja. Szerinted így is problémás lehet? A talajról nekem is az a véleményem mint neked, ill. sehogy sem tetszik. Azért gondoltam, hogy elöl is legyen, mert ha csak a sziklák mögött van, úgy nagyon kevés növény fér el. Ha mindkét oldalon van talaj, akkor meg a jobb oldalon kitakarja a szélső kő felét. Van képem a különböző talajtöltésekről, igazán egyik sem tetszik. Nagyon jól állna az egész képnek, ha nem is lenne talaj, csak az alsó szinten kis fa makettek lennének moha lombbal, ahhoz meg nagyon kezdő vagyok.23427258222_1dd26631c9_c.jpg2015.11.27.17 by Sándor Mátrai, on Flickr
22908727293_44b1aa6aed_z.jpg2015.11.27.7 by Sándor Mátrai, on Flickr
 
Utoljára módosított:
A polifoam nem tudom hogyan viselkedik víz alatt, de a hungarocellel már sokan megszívták, hogy akár brutál mennyiségű követ is megemelt a víz felhajtóerejének segítségével.

meg nagyon kezdő vagyok
Egy(!) akvárium berendezésén már én is túl vagyok :)
Szerintem természetes anyagot pakolj a kövek alá kiemelésnek (pl lávakő-zúzalék) - harisnyába csomagolva, így megvan az elkülönítés is. Ugyanezt használhatod hátul is, ha spórolni akarsz a talajjal.
Nekem az a verzió tetszik, ahol kiér a talaj az üvegig (elöl). Nem baj, hogy eltakarja a kő jobb oldalát. Bár ha te is ezt választod, szerintem még egy-két centit pakolj alá a köveknek, hogy az első talajszinttel legyen egymagasságban az aljuk. Mivel nem nagy az akvárium, lehet, nem is kell a harisnyacsomag, csak vastagabban pakold a dekorhomokot.
Az első (új) fotóval engem nagyon megvettél, csupán a bal oldalra pakolnék még egy kevés kis követ a kő baloldalának függőlegességét kompenzálandó.. mint ahogy a második képen tetted, csak nem olyan sokat.
A jobb oldallal ami a problémád (eltűnik a kő oldala), szerintem még jobb is így.
Irigykedem.
 
Utoljára módosított:
A polifoam nem tudom hogyan viselkedik víz alatt, de a hungarocellel már sokan megszívták, hogy akár brutál mennyiségű követ is megemelt a víz felhajtóerejének segítségével.


Egy(!) akvárium berendezésén már én is túl vagyok :)
Szerintem természetes anyagot pakolj a kövek alá kiemelésnek (pl lávakő-zúzalék) - harisnyába csomagolva, így megvan az elkülönítés is. Ugyanezt használhatod hátul is, ha spórolni akarsz a talajjal.
Nekem az a verzió tetszik, ahol kiér a talaj az üvegig (elöl). Nem baj, hogy eltakarja a kő jobb oldalát. Bár ha te is ezt választod, szerintem még egy-két centit pakolj alá a köveknek, hogy az első talajszinttel legyen egymagasságban az aljuk. Mivel nem nagy az akvárium, lehet, nem is kell a harisnyacsomag, csak vastagabban pakold a dekorhomokot.
Az első (új) fotóval engem nagyon megvettél, csupán a bal oldalra pakolnék még egy kevés kis követ a kő baloldalának függőlegességét kompenzálandó.. mint ahogy a második képen tetted, csak nem olyan sokat.
A jobb oldallal ami a problémád (eltűnik a kő oldala), szerintem még jobb is így.
Irigykedem.
Az alátét anyagok bent hagyása mellett csak az szólt, hogy nagyon félek, nem tudom újra ugyanígy összerakni az egészet. Van itthon apró bazalt zúzalékom, szerintem abból fogom alátámasztani a köveket. A bal oldali "kőszórás" egyelőre nagyon képlékeny, az tetszik a legkevésbé. Lassan szétszedem az egészet és a te szempontjaidat is figyelembe véve megépítem. Növényesítésre esetleg ötlet?
 
Szuper! Mindkét megoldás működhet, jó talajjal elöl, de nélküle is!
A polifoamot én is kivenném!
 
Szuper a scape! Én a mindkét oldalt előrehozott talajra szavazok!

Én fbs-el leragasztottam a polifoam sarkait az üveghez, még a fél cm homokos résznél se emelkedett meg, pedig ott ragasztva sincs ;)
 
Szuper a scape! Én a mindkét oldalt előrehozott talajra szavazok!

Én fbs-el leragasztottam a polifoam sarkait az üveghez, még a fél cm homokos résznél se emelkedett meg, pedig ott ragasztva sincs ;)
Köszönöm a ti véleményeteket is, a két előrehozott talaj lesz a nyerő, mivel mégis csak egy növényes akváriumot szeretnék. Polifoam kontra bazalt zúzalék ügyben pedig építés közben improvizálni fogok. Van még olyan képem is, ahol szimmetrikusan jön előre a talaj:

22910285643_6f83a51a4c_z.jpg2015.11.27.12 by Sándor Mátrai, on Flickr
 
nekem jobb ha nem teljesen szimmetrikus, a pilofoam kizárt hogy feljöjjön a kövek alatt -- az elejét persze ki kell vágni. Nagyon fasza lesz!!!!
Már meg is vagyok a nagyjával, végül is nem mozdult el a főkő ragasztás közben. Körbevágtam és csak alatta maradt hungarocell meg egy kis polifoam. A többi sziklát is polifoam tappancsra ragasztottam réseket tömítettem. Az apróbb köveket pedig majd a homokra pakolom. Ezt értettem improvizáción, ha elmozdultak volna a kövek, akkor kivettem volna őket és lehet, hogy bazaltra raktam volna, bár most talán stabilabb és az kell majd a fogkefézéshez. Az aszimmetrikusan elejéig töltött változatot fogom megvalósítani. Köszönöm őszinte, leplezetlen tetszésnyilvánításod: "jó is lesz és erősen férfias is!" :):D
 
Nagyon jóó! Nekem az a meglátásom, hogy ha behozod kétoldalt a talajt akkor "összenyomja" és leszűkíti vizuálisan az akváriumot. Ezért én a teljes előtér homokkal való megfuttatására szavazok :)
 
Nagyon jóó! Nekem az a meglátásom, hogy ha behozod kétoldalt a talajt akkor "összenyomja" és leszűkíti vizuálisan az akváriumot. Ezért én a teljes előtér homokkal való megfuttatására szavazok :)
Köszönöm és teljesen igazad van, viszont valahova kellene növényeknek is helyet szorítani, abban bízom, hogy egyelőre csak az erős sötét talaj színe nyomja össze a képet és ez beültetve majd megváltozik. Próbáltam a "feles" talajfeltöltést, de az meg csavarja az egészet.
 
Én letgodisco-val vagyok. Az vagány volt amikor nem volt szimmetrikus.
Egyelőre én is veletek vagyok, de úgy gondoltam, hogy Karácsony körül indítok, mert akkor két hétig itthon vagyunk és könnyen el tudom végezni a napi vízcseréket. Ezt csak azért írom, hogy dönteni is van idő.
 
nekem jobb ha nem teljesen szimmetrikus, a pilofoam kizárt hogy feljöjjön a kövek alatt -- az elejét persze ki kell vágni. Nagyon fasza lesz!!!!
Nagyon jóó! Nekem az a meglátásom, hogy ha behozod kétoldalt a talajt akkor "összenyomja" és leszűkíti vizuálisan az akváriumot. Ezért én a teljes előtér homokkal való megfuttatására szavazok :)
Én letgodisco-val vagyok. Az vagány volt amikor nem volt szimmetrikus.
Szerintem a három vélemény eredője a második (nem jön előre a talaj , nem szimmetrikus és dekorhomok van elől) kép, ami nekem is sokkal jobban tetszik, a scape-nek viszont olyannak kell lennie, ami Neked a leginkább tetszik;)
Erős kezdés, remélem, a folytatás is hasonló lesz(y)
 
Szerintem a három vélemény eredője a második (nem jön előre a talaj , nem szimmetrikus és dekorhomok van elől) kép, ami nekem is sokkal jobban tetszik, a scape-nek viszont olyannak kell lennie, ami Neked a leginkább tetszik;)
Erős kezdés, remélem, a folytatás is hasonló lesz(y)
Köszönöm a véleményezésed, ha egyáltalán nem jön előre a talaj az is szimmetrikusan nem jön előre.:) De ahogy a ti véleményetek különbözik, úgy változik az én elképzelésem is ez ügyben, minden nap más. Arra is gondoltam, hogy az egész képet megemelem, nem lesz dekor homok, enyhén emelkedik hátrafelé a talaj, mindenhol növényesítek. Így pedig a landscape szerű megjelenést veszítem el.
 
Nagyon bejön ez a barlangos ötlet, gratula! Ez az asszimetrikus verzió nagyon ütős lesz, ha e mellett döntesz, talán hozzám is az elől végigfutó dekorhomok áll közelebb, de akkor meg már majdnem kár is növényesíteni ;)

Sikeres indítást!
 
Nagyon bejön ez a barlangos ötlet, gratula! Ez az asszimetrikus verzió nagyon ütős lesz, ha e mellett döntesz, talán hozzám is az elől végigfutó dekorhomok áll közelebb, de akkor meg már majdnem kár is növényesíteni ;)

Sikeres indítást!
Köszönöm a jó kívánságokat, de növények nélkül diszkvalifikálnak a fórumról is.;)
 
Nagyon jóó! Nekem az a meglátásom, hogy ha behozod kétoldalt a talajt akkor "összenyomja" és leszűkíti vizuálisan az akváriumot. Ezért én a teljes előtér homokkal való megfuttatására szavazok :)

Szerintem ez nagyon igaz, fogadd meg! ;)
Lesz ott hely még a növényeknek is...

Szép a scape! ;)
 
Szerintem ez nagyon igaz, fogadd meg! ;)
Lesz ott hely még a növényeknek is...

Szép a scape! ;)
Köszönöm, erre is gondoltam, de úgy, hogy az előtérbe egy két görgeteg követ egy másik akváriumban be zöld algásítanék, és azok színesítenék elöl a képet. Vagy apró moha csomókat telepítenék.
 
Back
Oldal tetejére