• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Megkésett eső - 36L

Mikor kezded az átalakitást;)
Ez nálam hangulat kérdése, nem tudom.:)
Elmondom, hogy mindenki értse: Béla mellettem ült a repülőn, így volt lehetőségünk átbeszélni a szerinte korrigálásra szoruló részeket, volt olyan részlet is mely egybevágott Jopet korábbi javaslatával is, az ötleteket elfogadtam, tetszenek, megvalósítom a kiegészítéseket.:notworthy:
 
Utoljára módosított:
Most a harmadik hónap körül elkezdtem kialakítani a végső megjelenését a képnek, hoztam halakat is, boraras brigittaek kerültek be, de egyelőre nem hajlandóak az együttműködésre :(. A növényzet elég dús már ( minimál szinten ), de a növekedési ütem miatt ráérek még próbálkozni többször is a fényképezéssel. Előző nap még a hajszárító is elromlott, a felszínt itt egy nyeles algakaparóval ütlegeltem.:) Az akváriumot eddig a képen látható kondícióban sikerült tartanom, az előző berendezésekhez képest még a poralga is gyengébb, más meg nincs.

33584245525_418445cb3f_b.jpg0042 by Sándor Mátrai, on Flickr
 
Ez az elatine olyan kis kecses, bájos növényke... nekem az abszolút kedvenc lett!
Ezt én is így gondolom, nem akarja bekebelezni a világot, eddig nem nyírtam, semmit nem kell csinálni vele, szépen szerényen éldegél, egyenletesen tölti ki a teret, jó kis világos színe van, biztos, hogy fogom még használni.:)
 
Utoljára módosított:
Most a harmadik hónap körül elkezdtem kialakítani a végső megjelenését a képnek, hoztam halakat is, boraras brigittaek kerültek be, de egyelőre nem hajlandóak az együttműködésre :(. A növényzet elég dús már ( minimál szinten ), de a növekedési ütem miatt ráérek még próbálkozni többször is a fényképezéssel. Előző nap még a hajszárító is elromlott, a felszínt itt egy nyeles algakaparóval ütlegeltem.:) Az akváriumot eddig a képen látható kondícióban sikerült tartanom, az előző berendezésekhez képest még a poralga is gyengébb, más meg nincs.

View attachment 283400042 by Sándor Mátrai, on Flickr
Hol van a kövekröl a Patina?:ROFLMAO:
Gyönyörüek ezek a szinek, kollega! Nem tudom, hogy ez a valosag, vagy a fenykepezögep, vagy valami delej erdeme...:D, de mindenesetre nagyon szep. Az, meg, hogy nincsen algad sem ilyen minimal növenyzettel, külön emlitesre melto!
Kedves @matrai ur, ovatosan megkerdezem, ha neked ilyen jo erzeked van ehhez a dologhoz, nem e (nem-e lehetne-e:)) tervezed tudasodat , tapasztalatodat, erzekedet egy nagyobb akvariumban is kamatoztatni? Kerdem mindezt, ugy, hogy nem akarok vajkalni az anyagi hatteredben, hiszen minden bizonnyal egy nagyobb akvahoz nagyobb felszereles is kell.
De en nagyon szivesen megneznek mondjuk 150-200-250 literben egy @matrai müvet!:)
 
Hol van a kövekröl a Patina?
1:1:)
Viszont nekem a Tieddel ellentétben termelődik szépen, csak minden karbantartásnál eltávolítom, mivel ezt rendszeresen végzem, elég keveset kell. Az alsó részeket kb. kéthetente egy nagyon gyenge fogkefével szinte csak törölgetve, a felső felét pedig vegyszeres ecsetelésben részesítem.:)

hogy ez a valosag, vagy a fenykepezögep
A színeket utómunkával érem el, próbálom a természetes színeket eltalálni, nem mindig sikerül.:(
A dicséreteket köszönöm, de nem érzem úgy egyelőre, hogy szeretnék nagyobb akváriumot, szerintem egyedül vagyok ezzel így a Fórumon. Közben megint elkezdtem pakolgatni a fákat a következő berendezéshez és mindig azt érzem, hogy kell még bele valami, nagy ez az akvárium a képhez.:)
 
Utoljára módosított:
1:1:)
Viszont nekem a Tieddel ellentétben termelődik szépen, csak minden karbantartásnál eltávolítom, mivel ezt rendszeresen végzem, elég keveset kell. Az alsó részeket kb. kéthetente egy nagyon gyenge fogkefével szinte csak törülgetve, a felső felét pedig vegyszeres ecsetelésben részesítem.:)


A színeket utómunkával érem el, próbálom a természetes színeket eltalálni, nem mindig sikerül.:(
A dicséreteket köszönöm, de nem érzem úgy egyelőre, hogy szeretnék nagyobb akváriumot, szerintem egyedül vagyok ezzel így a Fórumon. Közben megint elkezdtem pakolgatni a fákat a következő berendezéshez és mindig azt érzem, hogy kell még bele valami, nagy ez az akvárium a képhez.:)
Aha...ertem mar. Egyebkent nekem is zöld pont algasak a kövek, de annyira nem feltünö a bazalt matt szürke szine miatt, közelröl viszont egyertelmüen latszik, de szerintem ugy termeszetes is. Ha mondjuk Frodo kö, vagy Seiryu lenne, kellene am rendesen takaritanom.
Nem gondoltam egyebkent, hogy utomunkalod a kepeket, ez mennyit es mit jelent esetedben konkretan?
Szinte majdnem biztos vagyok benne, hogy te vagy az egyedüli, aki nem szeretne nagyobb akvaban alkotni...:)
De majd azert jelezd ha egyszer ugy döntesz, elsök között leszek akik lecsapnak a naplodra"!;)
 
Aha...ertem mar. Egyebkent nekem is zöld pont algasak a kövek, de annyira nem feltünö a bazalt matt szürke szine miatt, közelröl viszont egyertelmüen latszik, de szerintem ugy termeszetes is. Ha mondjuk Frodo kö, vagy Seiryu lenne, kellene am rendesen takaritanom.
Nem gondoltam egyebkent, hogy utomunkalod a kepeket, ez mennyit es mit jelent esetedben konkretan?
Szinte majdnem biztos vagyok benne, hogy te vagy az egyedüli, aki nem szeretne nagyobb akvaban alkotni...:)
De majd azert jelezd ha egyszer ugy döntesz, elsök között leszek akik lecsapnak a naplodra"!;)
Nem zöld pontom van, hanem poralga, ez nem olyan ragaszkodó. Minden digitális fényképet illik kicsit utólag megmunkálni. Ezen a képen is az általános korrekciók vannak: fehéregyensúly, élesítés, lencsekorrekció (itt most kellett), kontraszt, telítettség, szín korrekció, vágás.
 
Utoljára módosított:
Wáó:woot:, nagyon jól állnak ezek a vörös ágacskák ennek a kőnek/scape-nek! (y) Ha nem ez a végleges állapot, akkor azt kíváncsian várom!
 
Wáó:woot:, nagyon jól állnak ezek a vörös ágacskák ennek a kőnek/scape-nek! (y) Ha nem ez a végleges állapot, akkor azt kíváncsian várom!
Köszönöm, kis gyökerek ezek a kertből, Béla ötlete volt, lehet, hogy nem erre gondolt, de most ezt kapja.:hungover:
 
Köszönöm, kis gyökerek ezek a kertből, Béla ötlete volt, lehet, hogy nem erre gondolt, de most ezt kapja.:hungover:
Azokat így frissiben tetted bele? Nem rohadnak be? Vagy csak a fotózás kedvéért? Milyen gyökerek ezek?
 
Back
Oldal tetejére