• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Igazad van, nem olcsó. de újraültetni az akváriumot, mert minden növényed leolvad, az sem olcsó. nekem is mákom volt anno, hogy időben teszteltem. kezdőként hidd el érdemes tesztelni.

ilyen 7in1 csíktesztek probléma esetén nem sokat segítenek. max általános megnyugtatásra jók. így az most pénzkidobás lenne. A vas tesztet esetleg lespórolhatod.

Ha kicsit több dolgot leírnál az akváriumról, tápozásról, talajról, akkor talán látatlanban is többet lehetne mondani.
De tudod, sokan nem szívesen tesznek ilyet, mert félrevihet. a mérés relatív pontos, az alapján te is látod mi a gond. nehéz belőni ránézésre, nálad pont hány ml foszfát kell :)
Ha naplót nyitsz, akkor jobban tudunk majd segíteni, mert itt valószínűleg hamar "offolásnak" számítana...
Koszonom!

Nyitottam akkor naplot itt es beleirtam par dolgot az akvariumrol amit kerdeztel is.
Mivel ADA Green Neutral K növénytáp + ADA Green Brighty Mineral növénytáp napi szinten megy bele 1 - 1 ml, igy par alap tap az talan megvan es az Amazonia Ver.2 talan minden foszfatot felsziv meg. Ez alapjan nem eleg csak egy foszfat teszt es utana egy minimalis (0,5 ml) foszfat (PO4) novenytap adagolas?
 
Hali,

Az normális hogy az in vitro buce indítás után mind egy szálig elolvad? A rizómákat bent hagytam és most imádkozom, 1-2 zöld foltot talán látok rajta...
Egy pár napig/egy hétig úgy tűnt szépek, még talán nőttek is kicsit, de 2 héten belül az utolsó gramm levél is eltűnt róluk, és a gyökerek is mintha elhaltak volna.

Teljesen egészséges in vitro buce mini needle leaf volt GA-ból, 3 napig tároltam ak akva mellett, 22-23 fokon, fényt is kapott közben.
 
mit ronthat el ricsi a nem túl boldognak tűnő glossostigma nevelésében?
30as nano, 7 óra wrgb2 slim vilagitas, co2, eheim classic250 szűrés, ga micromacro minden nap
 

Attachments

  • IMG_0962.jpeg
    IMG_0962.jpeg
    387.1 KB · Megtekintések: 49
  • IMG_0963.jpeg
    IMG_0963.jpeg
    384.4 KB · Megtekintések: 51
mit ronthat el ricsi a nem túl boldognak tűnő glossostigma nevelésében?
30as nano, 7 óra wrgb2 slim vilagitas, co2, eheim classic250 szűrés, ga micromacro minden nap
rengeteg fényre van szüksége. Vagy valami leárnyékolja vagy nem jó neki a beállítás és vagy kevés neki a 7h.... kép alapján nem egy 6500K, nekem nem tűnik fényesnek az akvárium. vagy ha nem régi az indítás, akkor dobja le a régi leveleket és hozza majd az új hajtást, és még azt is tippelhetném a sárguló levelekre, hogy kevés a co2.
de érdekel majd, hogy a többiek mit látnak elsőre... :)
 
Sziasztok !
Egy olyan kérdésem lenne, hogy mitől lehet,hogy a növényeim mindig alacsonyabbra nőnek mint mikor megvettem a boltban.
Pl.: cryptocoryne villisii (legalább is hosszú 15-20 cm levelei voltak) most max 10 cm magas,de szép dús.
- Anubias berteri var. ennek is kisebbek lettek a levelei,de nagyon szép és dús.

Kérdésem az lenne,hogy ez lehet esetleg attól,ha sok a fény ? Ledszalagos sajátgyártmány lámpa van,ami 8,7 watt,és kb 970lm. Sok piros,és kék leddel kombinálva.
Mindez egy 18L-es nano akksinál.
 
Kérdésem az lenne,hogy ez lehet esetleg attól,ha sok a fény ? Ledszalagos sajátgyártmány lámpa van,ami 8,7 watt,és kb 970lm. Sok piros,és kék leddel kombinálva.
Mindez egy 18L-es nano akksinál.
Nálam 200 literen volt egy szalagos fényágyú kb. 20000lumen fényerővel. Nem tapasztaltam, hogy az anubias törpülne. Sőt. Duplázta a levelei méretét. Ettől függetlenül a sok fényre igenis szoktak reagálni. A stau elfekszik, a rotalák is meg-megpróbálják az elterülést. Ha sok a fény, akkor jobban pirulnak. A cryptocoryne félék sem lettek kisebbek nálam. De miért gond ez? Kisebb növény előny 18 literben. Pláne, ha szép dús. 🙂
 
Nálam 200 literen volt egy szalagos fényágyú kb. 20000lumen fényerővel. Nem tapasztaltam, hogy az anubias törpülne. Sőt. Duplázta a levelei méretét. Ettől függetlenül a sok fényre igenis szoktak reagálni. A stau elfekszik, a rotalák is meg-megpróbálják az elterülést. Ha sok a fény, akkor jobban pirulnak. A cryptocoryne félék sem lettek kisebbek nálam. De miért gond ez? Kisebb növény előny 18 literben. Pláne, ha szép dús. 🙂
Igazából nem gond,csak nem tudom miért van? A crypto mondjuk szebb lenne ha kicsit magasabb lenne.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok !
Egy olyan kérdésem lenne, hogy mitől lehet,hogy a növényeim mindig alacsonyabbra nőnek mint mikor megvettem a boltban.
Pl.: cryptocoryne villisii (legalább is hosszú 15-20 cm levelei voltak) most max 10 cm magas,de szép dús.
- Anubias berteri var. ennek is kisebbek lettek a levelei,de nagyon szép és dús.

Kérdésem az lenne,hogy ez lehet esetleg attól,ha sok a fény ? Ledszalagos sajátgyártmány lámpa van,ami 8,7 watt,és kb 970lm. Sok piros,és kék leddel kombinálva.
Mindez egy 18L-es nano akksinál.

A növények akkor szoktak nyurgulni,ha nem kapnak elég fényt.
Nálad abban a pici akksiban alacsony a vízoszlop,könnyebb átvilágítani.
Erre utal az is, hogy a növény szép kompakt,sűrű levélzetű.
 
A növények akkor szoktak nyurgulni,ha nem kapnak elég fényt.
Nálad abban a pici akksiban alacsony a vízoszlop,könnyebb átvilágítani.
Erre utal az is, hogy a növény szép kompakt,sűrű levélzetű.
Köszönöm. Erre gondoltam én is. Konkrétan arra,hogy amiket vettem annó,azok nem is azok a növények voltak aminek árulták.Ott a kevés fény miatt felnyúltak.
Pl. A crypto lehet inkább parva.
És az anubias is egy másik fajta.....
 
Végül is szépek a növények,csak azért tettem fel a kérdést,mert nem tudom,hogy én csinálok-e valamit rosszul,vagy az "üzletben vezetnek félre " .
 
Szia!

Én is a fenti két megjelölt okra gondolnék.
Akármi is az igazság, szerintem ezt ne aggódd túl!
Amíg egészségesek a növények, addig nem túl releváns, hogy mekkorák.
Az én akváriumomban pl. minden növény kisebb, mint a legtöbb más akváriumban, de ez még soha nem okozott gondot. ;)
Myrio Guayana - Rotala OJ - Stau - HRA - Rotala Green
1613766874786.png
1613767696745.png
1613767095369.png
1613767833617.png
1613768015937.png
 
Szia!

Én is a fenti két megjelölt okra gondolnék.
Akármi is az igazság, szerintem ezt ne aggódd túl!
Amíg egészségesek a növények, addig nem túl releváns, hogy mekkorák.
Az én akváriumomban pl. minden növény kisebb, mint a legtöbb más akváriumban, de ez még soha nem okozott gondot. ;)
Myrio Guayana - Rotala OJ - Stau - HRA - Rotala Green
1613766874786.png
1613767696745.png
1613767095369.png
1613767833617.png
1613768015937.png
Most már csak az a kérdés, hogy miért nem látunk egy teljes alakos képet az üvegről? Hogy a fenébe diagnosztizáljunk növényeket így???:rolleyes::)
:LOL:
 
Most már csak az a kérdés, hogy miért nem látunk egy teljes alakos képet az üvegről? Hogy a fenébe diagnosztizáljunk növényeket így???:rolleyes::)
:LOL:

Ha jól értem nem nekem szólt,de azért én is dobok fel képet. Este már lekapcsolt a világítás.
Köszönöm mindenkinek a választ!
 

Attachments

  • IMG_20220928_150606.jpg
    IMG_20220928_150606.jpg
    284.2 KB · Megtekintések: 24
  • IMG_20220928_150752.jpg
    IMG_20220928_150752.jpg
    651.6 KB · Megtekintések: 22
  • IMG_20220928_150910_1.jpg
    IMG_20220928_150910_1.jpg
    228.2 KB · Megtekintések: 25
SZiasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Két napja telepítettem az akváriumom, és a növényeim meglehetősen satnyulnak. Talajnak JBL Aquabasis plust és JBL Sansibart használok. Tettem bele indítóbaktériumokat. Majd ment a növények fejlődése érdekében Tetra PlantaMin tápoldatot. Mi lehet a baj ? Köszönöm előre is ha valaki tudna segíteni ! https://ibb.co/b3RBmRb https://ibb.co/18kgYkc https://ibb.co/CWCGvPJ
Anubiast nem ültetünk táptalajos homokba. Epifita. Rákötözzük kőre, fára. A Lilaeopsis még nem szokott hozzá a helyéhez, a harmadik féle azt nem ismerem fel. Azt mifélének adták?
 
Back
Oldal tetejére