• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Sziasztok, Rotala rotundifolia alulról jövő friss hajtásain a levelek “olvadnak” el, átlátszóak. Itt milyen hiányra kell gondolni? APT Complete megy továbbra is …
Köszönöm
Fotó sokat segítene. Káliumhiánynál az egyik, ritkább tünet az átlátszó levél. Persze lehetne relatív hiány is, ha a foszfátot toltad túl. És általában nem a rotala az indikátornövény az üvegben, szóval passz. Értékek? Ha a nitrátod 3ppm alatt van, akkor kevesli a complete erejét.
 
Fotó sokat segítene. Káliumhiánynál az egyik, ritkább tünet az átlátszó levél. Persze lehetne relatív hiány is, ha a foszfátot toltad túl. És általában nem a rotala az indikátornövény az üvegben, szóval passz. Értékek? Ha a nitrátod 3ppm alatt van, akkor kevesli a complete erejét.
Köszi, holnap nézek értékeket és készítek képet! 👍
 
Köszi, holnap nézek értékeket és készítek képet! 👍
ha a régi hajtásokon van hiánytünet, érdemes a mobilis tápanyagok felvételi problémájára gondolni. pl foszfát, kálium. nem feltétlen hiányzik a vízből, lehet antagonizmus is a háttérben. pl a foszfát antagonista párja a vas, de egyben a kálium szinergista párja is a vas:) egyes növények eltérő módon reagálnak ezekre.
 
Sziasztok, bocs a minőségért de kiváncsi lennék mi hiányzik itt illetve a növényt hogy vágjam vissza (ill hogy gondozzam hogy jól mutasson).
GH: 6
KH: 3
Ph 6.2
NO3: 5
PO4: 0,4
30l -be napi 0.8ml APT Complete ill 0.75ml Excel megy /bár néha az utóbbi egy egy nap kimarad véletlenül/
CO2 megy napi 8 órában 60bubi/perc sebességgel
IMG_1516.jpegIMG_1515.jpeg
 
Sziasztok, az első metszés után a Eleocharis pusilla elkezdett itt-ott feketedni. Lehet, hogy semmi köze a metszéshez mert egyik másik Rotala wallichii és pogostemon erectus-on is látnék ilyesmit de a gyepen a leginkább látványos, de vágás elött nem volt ilyen. Valami hiánytünet lehet vagy a metszés utáni sokk szerűség? IMG_0752.jpeg
 
Ůgy könnyű, hogy az üveg nálad van... 🤣
Viccet félre téve : akár mindkettő is lehet egyszerre. Mondjuk az agancs talán könnyebb eset. Jelenleg nálam is van, még nincs meg a kiváltó ok, csak sejtéseim vannak. 😉
Én is sejtem....a CO2 tuti össze vissza volt a vágás óta mert az inline diffúzort nem takarítottam és nem jól oldott be aztán le is cseréltem egy kis diffúzorra közben meg kifogyott a sodastream palack 😂. Mellette ugye volt a vágás és plusz még most mértem rá...a no3 oké lenne de nincs foszfát ez így együtt tuti hozzá tett hogy erőre kapjon a kis nyomorult. Pedig indítás óta ez az üveg patika volt. IMG_0739.jpeg
 
oké lenne de nincs foszfát ez így együtt tuti hozzá tett hogy erőre kapjon a kis nyomorult. Pedig indítás óta ez az üveg patika volt.
Nem nyomorult az, csak kihasználja a piaci rést. Nem tűnik nálad óriási gondnak. Az az üveg, ahol nincs alga az túl steril. 🙂
Azt a 3 gömbmohát nagyon nem értem, nem illik a képbe.
 
Nem nyomorult az, csak kihasználja a piaci rést. Nem tűnik nálad óriási gondnak. Az az üveg, ahol nincs alga az túl steril. 🙂
Azt a 3 gömbmohát nagyon nem értem, nem illik a képbe.
Nem nyomorult az, csak kihasználja a piaci rést. Nem tűnik nálad óriási gondnak. Az az üveg, ahol nincs alga az túl steril. 🙂
Azt a 3 gömbmohát nagyon nem értem, nem illik a képbe.
Még nem óriási...én is alig vettem észre...de most amit megtaláltam azt kiszedtem csipesszel aztán helyre rakom a CO2 meg foszfát szintet és ha ennek ellenére puposkodik akkor kap egy kis Carbot csak tele van a fű is garnéla ivadékkal...nem akarom őket még kínozni.
A gömb moha részben a garnélák miatt lett részben mert megtetszett de lehet megy majd mert algaként "szórja" a szálait...azt is szedegetem innen onnan. Lakva ismeri meg az ember ezeket...van, volt... hamarosan nem lesz többet😂
 
Szerintem mindkettőtöknek igaza lehet. A nagy ágas-bogas, az agancs. A leveleken a fekete, az meg az ecset. Egyelőre nem fejlődtek ki a szép nagy pamacsok (talán a füvön nem is fognak), de valahogy így kezdődhet...
Sziasztok nem nagyon olvastam előre de nem lehet, hogy kicsit több a micro akkor is vannak ilyen gondok legalább is nálam ez volt. Kihagytam minden másnap a microt és üde zöld lett minden meg rendszeres vízcsere szigorúan RO visszasózva az akvárium kb 6 GH azzal minden elpöfög. :)
 
Sziasztok nem nagyon olvastam előre de nem lehet, hogy kicsit több a micro akkor is vannak ilyen gondok legalább is nálam ez volt. Kihagytam minden másnap a microt és üde zöld lett minden meg rendszeres vízcsere szigorúan RO visszasózva az akvárium kb 6 GH azzal minden elpöfög. :)
Elvileg ez nem annyira kéne gondnak lenni, mert ebben az üvegben APT1 Zero megy csak. Ha nagyon úgy látom, bár nem jellemző akkor kap egy kis foszfátot nitrogént. Heti 30% a vízcsere és A GH7-8 körül van, a KH3. Idő közben a növény feketedés megállt illetve eltűnik...agancsot meg szedegetem fizikailag, ahol észre veszem. Nagy gond nincs csak én elég patikus típus vagyok...szeretem ha steril az akva.
 
Elvileg ez nem annyira kéne gondnak lenni, mert ebben az üvegben APT1 Zero megy csak. Ha nagyon úgy látom, bár nem jellemző akkor kap egy kis foszfátot nitrogént. Heti 30% a vízcsere és A GH7-8 körül van, a KH3. Idő közben a növény feketedés megállt illetve eltűnik...agancsot meg szedegetem fizikailag, ahol észre veszem. Nagy gond nincs csak én elég patikus típus vagyok...szeretem ha steril az akva.
Mondom nem nagyon olvastam előre de utánna néztem a GA oldalán az APT1 Zeronak ez van benne. 5ml/100 liter tartalmaz: 3.8ppm Kálium (K), 0.05ppm Vas (Fe), 0.5ppm Magnézium (Mg), továbbá kisebb mennyiségben Bór (B), Réz (Cu), Mangán (Mn), Molibdén (Mo), Cink (Zn). Káliumon kívűl nincs benne macro. Még mindíg úgy gondolom kevés a macro és sok a micro tápanyag. Kiegézítésnek Nitrát, Foszfát kellene mert szinte csak mikro tápot kapnak a növények főleg, hogy co2 is van ahhoz meg kell a macro mert a co2-vel megvannak hajtva a növények és így szenvednek kicsit.:) Az APT Complett lenne jó abban van macro is. EZ
5ml/100 liter tartalmaz: 4ppm Kálium (K), 1.5ppm Nitrogen (NO3), 0.7ppm Foszfor (PO4), 0.03ppm Vas (Fe), 0.4ppm Magnézium (Mg), továbbá kisebb mennyiségben Bór (B), Réz (Cu), Mangán (Mn), Molibdén (Mo), Cink (Zn).
 
Mondom nem nagyon olvastam előre de utánna néztem a GA oldalán az APT1 Zeronak ez van benne. 5ml/100 liter tartalmaz: 3.8ppm Kálium (K), 0.05ppm Vas (Fe), 0.5ppm Magnézium (Mg), továbbá kisebb mennyiségben Bór (B), Réz (Cu), Mangán (Mn), Molibdén (Mo), Cink (Zn). Káliumon kívűl nincs benne macro. Még mindíg úgy gondolom kevés a macro és sok a micro tápanyag. Kiegézítésnek Nitrát, Foszfát kellene mert szinte csak mikro tápot kapnak a növények főleg, hogy co2 is van ahhoz meg kell a macro mert a co2-vel megvannak hajtva a növények és így szenvednek kicsit.:)
Megpróbálom majd akkor a kicsit több nitrát,foszfát dolgot, vagy van APT3 complete is itthon abban van minden. Megpróbálom felváltva adni őket naponta. Köszi a tippet! ;)
 
Megpróbálom majd akkor a kicsit több nitrát,foszfát dolgot, vagy van APT3 complete is itthon abban van minden. Megpróbálom felváltva adni őket naponta. Köszi a tippet! ;)
Azért vagyunk! Én így tanultam kb. ez a nagyon alapja az egésznek. Nitrát olyan 15-20ppm legyen, Foszfát 1-inkább 1.5ppm, 10:1 arány nitrát-foszfát a jó. a Káliumot meg szinte nem nagyon tudod túladagolni. Co2 mellett kb így nézzen ki a táp mennyiség ez a nagyvonalakban általános. Ja persze azért megfelelő fény is szügségeltetik 1w/l vagy annak megfelejője lumen/liter. Kb 8 óra fény. Amúgy kafa az akvárium;).
 
Utoljára módosított:
Azért vagyunk! Én így tanultam kb. ez a nagyon alapja az egésznek. Nitrát olyan 15-20ppm legyen, Foszfát 1-inkább 1.5ppm, 10:1 arány nitrát-foszfát a jó. a Káliumot meg szinte nem nagyon tudod túladagolni. Co2 mellett kb így nézzen ki a táp mennyiség ez a nagyvonalakban általános.
Alapvetően az a helyzet, hogy kicsit ez is olyan mint az orvosok....elvileg ugyanott tanulják a szakmát de mégis 10-ből 9 teljesen másként lát egy tünet-betegség együttest :D. Az akvarizálást is mindneki kicsit másképp látja, egy azon tünetre ritka ha egybehangzó a vélemény. Én pl. a 15-20ppm nitrátot már soknak gondolom...inkább a 10-et tartom reálisnak és hozzá egy 0,5-ös foszfátot...én ezt olvastam sokkal több helyen de biztos ez is, az is működik, még ezer másik dologtól függ (növény, állatvilág, világítás, co2 mennyiség, stb). A jó arány megtalálása talán a leginkább fontos ami már egyéni jellegű. Az is igaz, hogy jelenleg nekem egyik értéket sem éri el a nitrát vagy foszfát így kell vele még játszanom de nagy gond nincs azért.
 
Back
Oldal tetejére