• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Tegnap elkezdtem ADA bottom plus-t adagolni (azaz kapott a talaj ket rudat).

egyebkent 30as a medence, egy egy regebbi ada (talan) aquasky lampa van folotte.


Nitrat meresre egyelore nincs eszkozom
 
küldjél neki ADA Nitrogént is.
Ezért kéne mérni. Ha a K túl van adagolva az okozhat N felvételi gondot (azt hiszem), hiába van amúgy elég. Ha a supplementet is hozzáadta a lighthoz akkor 3 hónap után nem kéne hiánynak lennie.
 
Ezért kéne mérni. Ha a K túl van adagolva az okozhat N felvételi gondot (azt hiszem), hiába van amúgy elég. Ha a supplementet is hozzáadta a lighthoz akkor 3 hónap után nem kéne hiánynak lennie.
Akkor előkészítés probléma is lehet. maradt némelyik gyökeren zselé...
 
Esetleg meg tudná valaki erősíteni, ez nitrogén hiány lenne?
 

Attachments

  • 4CA434CC-5F54-4F2E-B104-4A554796F857.jpeg
    4CA434CC-5F54-4F2E-B104-4A554796F857.jpeg
    510.3 KB · Megtekintések: 115
Sziasztok, újonnan induló akvában az Alternanthera reineckii mini levelei olvadnak. Zselésből kett ültetve. Hasonlóval találkozott valaki? Nem tudom hogy emers váltás, vagy valami nem tetszik neki.
 
Sziasztok!
Sajna nem tudom mi lelte ezt a növényem(higrophila costata) régen heti szinten nyírtam úgy nőt, most meg nagyon lassan. A levelei fakók , kicsik a víz paraméterek:
Akva: 42L/ Ehein experience250/ 0.8w/l 6500k 8 óra.
GH8, KH4,
24 fok
No3: 20
Po4:most 0,8 /0,4 volt ezt emelni kezdtem
Vas : ismeretlen
Ha valaki tundna erre valamit köszönöm előre is. A foszfát adagolás óta kicsit zöldebb de a levelei még kissebbek az eredeti hez képest. Ja és Green Aqua Micro Macro megy gyári adag.
 

Attachments

  • IMG_20210907_142347.jpg
    IMG_20210907_142347.jpg
    219.6 KB · Megtekintések: 64
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Sajna nem tudom mi lelte ezt a növényem(higrophila costata) régen heti szinten nyírtam úgy nőt, most meg nagyon lassan. A levelei fakók , kicsik a víz paraméterek:
Akva: 42L/ Ehein experience250/ 0.8w/l 6500k 8 óra.
GH8, KH4,
24 fok
No3: 20
Po4:most 0,8 /0,4 volt ezt emelni kezdtem
Vas : ismeretlen
Ha valaki tundna erre valamit köszönöm előre is. A foszfát adagolás óta kicsit zöldebb de a levelei még kissebbek az eredeti hez képest. Ja és Green Aqua Micro Macro megy gyári adag.
Gyökértáp?
 
Aquaplantot tettem alájuk kb. egy hete. Valamiből kevés van neki szerintem és a minimum elv szerint a többi tápot gondolom nem tudja felvenni. De mi az?
erre szokták mondani, hogy a fene se tudja. Egy jó minőségű gyökértáp meg tudja oldani a dolgot. Abból csak azt veszi fel ami kell neki.
 
Sziasztok,

Alternanthera reineckii régebbi levelei a széleken barnulnak. Nem olvad, nem lukasodik, az új levelek szépek, nem tudom mi lehet a gond.
Volt már hasonló valakinél?
 
Sziasztok,
Esetleg tudja valaki, mi baja lehet szeretett bucimnak?
IMG_20211126_164649.jpg
Mire utalhat ez a fakó levélzet? Semmi paramétert nem változtattam, ezért nem értem ...🤔
 
Látom, hogy lukacsos a levél, talán kàlium, fakó szín az új hajtásokon meg vas.
Víz paraméterek?
A vas leesett 0.1-re, nem tudom miért, EI tápozásom van. Emelem a dózist, hét múlva mérés. Kálium heti egyszer 10ml plusszba, azzal nem lehet gond...
 
Back
Oldal tetejére