• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Sziasztok!Eleocharis sp. Mini és Hemianthus Cuba szépen benőtte az akvárium alját,ahogy azt szerettem volna is. Először a Cuba komplett szőnyegként elengedte a talajt, pár napja pedig a másik növény is. Ez valamilyen hiányra utalhat,vagy valamiből túl sok van?
 
Sziasztok!

kb 3 hete indult az akváriumom. Sajnos még rosszak az adatai, de erről a naplómban írogatok, próbáljuk javítani. Ide az egyik Anubias-om miatt írok. Egyrészt én úgy érzem, hogy annyira nem lehet rossz Neki, mert már a 2. levelét hozza, ugyanakkor a gyökértörzse nem tetszik. El kezdett barnulni. Ez rothadás? Mit lehet ellene tenni?

Ide is beteszem a mért víz paramétereket (tudom, nem jó, még a szűrő nem állt be):
GH 3
KH 2
NH4 <0,05 mg/l
NO3 30-60, valahol félúton
PO4 < 0,02 mg/l
Fe 0,02-0,05 mg/l
NO2 2,5-3 mg/l

Foszfátot, vasat plusszban nyomok, amúgy meg csak GA mikro megy most 3 ml a magas NO3 szint miatt.

1642069758441.jpg1642069758451.jpg1642069758460.jpg1642069758470.jpg
 
Sziasztok!

kb 3 hete indult az akváriumom. Sajnos még rosszak az adatai, de erről a naplómban írogatok, próbáljuk javítani. Ide az egyik Anubias-om miatt írok. Egyrészt én úgy érzem, hogy annyira nem lehet rossz Neki, mert már a 2. levelét hozza, ugyanakkor a gyökértörzse nem tetszik. El kezdett barnulni. Ez rothadás? Mit lehet ellene tenni?

Ide is beteszem a mért víz paramétereket (tudom, nem jó, még a szűrő nem állt be):
GH 3
KH 2
NH4 <0,05 mg/l
NO3 30-60, valahol félúton
PO4 < 0,02 mg/l
Fe 0,02-0,05 mg/l
NO2 2,5-3 mg/l

Foszfátot, vasat plusszban nyomok, amúgy meg csak GA mikro megy most 3 ml a magas NO3 szint miatt.

View attachment 161564View attachment 161565View attachment 161566View attachment 161567
Kicsit elhalóban az utolsó levéltőtépés alatt. Hagyd úgy, van még ott csonk amiből telik. Ha tovább terjedne az elhalás, akkor vágd le, de ha nem muszáj, ne piszkáld, amíg nem rendeződik minden. 😉
 
Anubias rothadasrol korabbi posztok (a "deleted member" Nagy Viktor regi profilja), mint lehetseges ok:
Ha az Anubias rothad, akkor nem érdemes tovább agyalni fény-vízminőség, stb vonalon. Én ezt egy vírusnak ismerem, ami Anubias specifikus. Amíg egy díszállat-kereskedésben dolgoztam, nagyon sok ilyen, beteg anubiast kaptunk a kertészetből. Ami segíthet, a fertőzés legelején kivágni a puhuló részt a puhulás felett 2 cm-rel, és imádkozni, hogy megálljon. Létezik valami vírusellenes cucc is, de erről mindössze ennyi infóval rendelkezem, hogy létezik.
Rothad

 
Sziasztok,

3 hete inditott akvariumban a Staurogyne repens noveny elegge megindult az elmult idoben, de most az egyik reszen a levelein barnas foltok megjelentek, majd el is engedi a levelet egy ido utan, es ugy tunik, hogy az epp levelekre is atmegy ezen fertozes. Valakinek javaslata, hogy mi ez es mit lehet vele kezdeni ? Egyszeruen vagjam le es vegyem ki ezen beteg reszeket ?
IMG_20220116_131242.jpgIMG_20220116_122342.jpg
 
Sziasztok,

3 hete inditott akvariumban a Staurogyne repens noveny elegge megindult az elmult idoben, de most az egyik reszen a levelein barnas foltok megjelentek, majd el is engedi a levelet egy ido utan, es ugy tunik, hogy az epp levelekre is atmegy ezen fertozes. Valakinek javaslata, hogy mi ez es mit lehet vele kezdeni ? Egyszeruen vagjam le es vegyem ki ezen beteg reszeket ?
View attachment 161807View attachment 161808
Foszfáthiány lesz. Árulkodik még a zöld pont algás gyeped is. Mérni kéne. Nitrát, foszfát, vas. Ezeket megméred, ki fog derülni.
 
Foszfáthiány lesz. Árulkodik még a zöld pont algás gyeped is. Mérni kéne. Nitrát, foszfát, vas. Ezeket megméred, ki fog derülni.
Koszonom! Elsore az a gondom, hogy vennem kellene akkor ezekbol tesztet, ami egy 40x alkalmi tesztek eseten mindharombol lenne vagy 15.000 Ft... Hmm.
Nincs esetleg valami olcsobb kombinalt tesztek ezekbol ? Arra gondoltam, hogy most elkezdenek csak foszfat novenytapot adagolni (talan meg a draga tesztek nelkul) a megfelelo mennyisegben es figyelni a valtozast a kovetkezo napokban.
 
Koszonom! Elsore az a gondom, hogy vennem kellene akkor ezekbol tesztet, ami egy 40x alkalmi tesztek eseten mindharombol lenne vagy 15.000 Ft... Hmm.
Igazad van, nem olcsó. de újraültetni az akváriumot, mert minden növényed leolvad, az sem olcsó. nekem is mákom volt anno, hogy időben teszteltem. kezdőként hidd el érdemes tesztelni.
Nincs esetleg valami olcsobb kombinalt tesztek ezekbol ?
ilyen 7in1 csíktesztek probléma esetén nem sokat segítenek. max általános megnyugtatásra jók. így az most pénzkidobás lenne. A vas tesztet esetleg lespórolhatod.
Arra gondoltam, hogy most elkezdenek csak foszfat novenytapot adagolni (talan meg a draga tesztek nelkul) a megfelelo mennyisegben es figyelni a valtozast a kovetkezo napokban.
Ha kicsit több dolgot leírnál az akváriumról, tápozásról, talajról, akkor talán látatlanban is többet lehetne mondani.
De tudod, sokan nem szívesen tesznek ilyet, mert félrevihet. a mérés relatív pontos, az alapján te is látod mi a gond. nehéz belőni ránézésre, nálad pont hány ml foszfát kell :)
Ha naplót nyitsz, akkor jobban tudunk majd segíteni, mert itt valószínűleg hamar "offolásnak" számítana...
 
Back
Oldal tetejére