• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szerves anyag alapú táptalajok

  • Téma indító Deleted member 4326
  • Esemény kezdete
Sziasztok!

Úgy döntöttem a 96 literes akvámat is ma át állítom virágföldesre. Ebbe sajnos már vannak lakók, tehát nem egy új indítás mint a másik volt. Vettem egy 60 literes hordót és ebbe szeretném leengedni a vizet, és a halakat, amanókat is tenni.

Minden segítséget elfogadok, hogy hogyan vészeltessem át őket míg az akva elkészül. Szerintetek mikor rakhatom vissza őket a már virágföldes otthonukba? Minden segítséget köszönök! Üdv!


Ha nem ragaszkodsz a telibe földezéshez, csinálhatsz golyókat is, amit a növények tövéhez tudsz dugni. Akkor nem kell szétszedni.
 
Ha nem ragaszkodsz a telibe földezéshez, csinálhatsz golyókat is, amit a növények tövéhez tudsz dugni. Akkor nem kell szétszedni.
Rengeteg a növényem és látván a másik akvárium gyönyörű növényeinek a gyors és egészséges fejlődését, számomra eldőlt a kérdés! Csak virágföldes akva!!! De köszi az ötletet.
 
Rengeteg a növényem és látván a másik akvárium gyönyörű növényeinek a gyors és egészséges fejlődését, számomra eldőlt a kérdés! Csak virágföldes akva!!! De köszi az ötletet.
Egyébként szívesen föltölteném a képeket róla, de sajnos még nem enged képeket tölteni számomra az oldal.
 
Rengeteg a növényem és látván a másik akvárium gyönyörű növényeinek a gyors és egészséges fejlődését, számomra eldőlt a kérdés! Csak virágföldes akva!!! De köszi az ötletet.
Ha pár órán belül megcsinálod az újraindítást, ezzel életben marad a talaj és szűrő baciállomány, és ugyanazok a növények kerülnek vissza, szerintem kár lenne a hordóban tárolni a halakat, mehet minden vissza egyből. Ha gáz van cserélj vizet feleset.
 
Ha pár órán belül megcsinálod az újraindítást, ezzel életben marad a talaj és szűrő baciállomány, és ugyanazok a növények kerülnek vissza, szerintem kár lenne a hordóban tárolni a halakat, mehet minden vissza egyből. Ha gáz van cserélj vizet feleset.
Szia! A bio virágföldből hogyan tudnék tápgolyót készíteni? Üdv!
 
Sziasztok!

Nekem ez a bio virágföld vált be, a növények gyökeresedése és fejlődése meggyőző!
Csak 5 cm apró szemű barna sódert raktam rá, nem főztem és nem sütöttem a virágföldet!
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok!

Nekem ez a bio virágföld vált be, a növények gyökeresedése és fejlődése meggyőző!
Csak 5 cm apró szemű barna sódert raktam rá, nem főztem és nem sütöttem a virágföldet!
Kipróbálom legközelebb én is :)
 
Utoljára módosított moderátor által:
Kipróbálom legközelebb én is :)
Szia Viktor! Talán nálad, de nem biztos, láttam a fénycsövekkel való kísérletet, amiben bizonyíthatóan a hidegfehér(kék) tartományt hasznosították jól a növények. Ha meg van neked ez a tanulmány, kérlek küld már át! Előre is köszönöm!
 
Sziasztok!

Mi a különbség a következő két föld közt? Melyik lenne a jobb választás?

Tóföld 10l Ubbink​

Florimo vízinövény virágföld​


Válaszokat előre is köszönöm.
 
Sziasztok!

Mi a különbség a következő két föld közt? Melyik lenne a jobb választás?

Tóföld 10l Ubbink​

Florimo vízinövény virágföld​


Válaszokat előre is köszönöm.
Szia! Sajnos az általad említett földeket nem ismerem, de én Bio virágföldet használok semmiféle kezelés nélkül. Eddig 3 akváriumban használom és nagyon meg vagyok elégedve vele. Azt azért érdemes megnézni, hogy B típusú legyen a virágföld, mert ezek közel semleges PH val rendelkeznek. Úgy tudom minden terméken fel van tüntetve a ph. Azért bemásolom az általam használt föld linkjét is , hátha!! -- link moderálva -- Üdv!
 
Akkor ahogy értem relative barmi megfelel, csak a PH-ja legyen semleges 7-es
Szerintem az enyhén savas talaj jobb. Az én tapasztalatom az, hogy ezek a földek önmagukban nem sok mindent érnek. Mindenképpen érdemes keverni őket sima mineralizálódott kerti földdel. Feltéve, hogy akváriumba táptalajnak szánod
 
Szerintem az enyhén savas talaj jobb. Az én tapasztalatom az, hogy ezek a földek önmagukban nem sok mindent érnek. Mindenképpen érdemes keverni őket sima mineralizálódott kerti földdel. Feltéve, hogy akváriumba táptalajnak szánod
Igen akváriumba szánom. Kaptam egy 250-es akváriumot és abba kellene valami low cost 😔😔😔
 
Szia! Sajnos az általad említett földeket nem ismerem, de én Bio virágföldet használok semmiféle kezelés nélkül. Eddig 3 akváriumban használom és nagyon meg vagyok elégedve vele. Azt azért érdemes megnézni, hogy B típusú legyen a virágföld, mert ezek közel semleges PH val rendelkeznek. Úgy tudom minden terméken fel van tüntetve a ph. Azért bemásolom az általam használt föld linkjét is , hátha!! -- link moderálva -- Üdv!
Az tuti jó föld 🤣
 
Szia! Sajnos az általad említett földeket nem ismerem, de én Bio virágföldet használok semmiféle kezelés nélkül. Eddig 3 akváriumban használom és nagyon meg vagyok elégedve vele. Azt azért érdemes megnézni, hogy B típusú legyen a virágföld, mert ezek közel semleges PH val rendelkeznek. Úgy tudom minden terméken fel van tüntetve a ph. Azért bemásolom az általam használt föld linkjét is , hátha!! Florasca Bio b típusú virágföld .
 
Szóval ahogy Viktor is mondta, kerti földet használj. Áss ki egy kicsit, süsd sütőben hosszan 70 fokon, szitáld át és kész. Sokkal jobb mint amit boltban kapsz. Én vakondtúrás tetejéről szoktam levenni.
Csak kérdem mitől jobb a kerti föld? És miért gondolod, hogy ezek a bio virágföldek semmire se jók? Mert a gyakorlat nem ezt mutatja!
 
Back
Oldal tetejére