• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szerves anyag alapú táptalajok

  • Téma indító Deleted member 4326
  • Esemény kezdete
Szerintem a mineralizálás ott igazán fontos, ahol nincs a talaj még teljesen megérve. Virágföldeket(jó részüket)felesleges, kerti talajokat is csak akkor, ha nagyon intenzív tápanyagforgalom volt az évben, pl be volt szántva sok növényi törmelék, vagy trágyázva volt. Amit viszont mineralizálás nélkül többet nem használnék tisztán, az a saját készítésű komposzt. A mineralizálás kvázi annyit csinál, hogy humuszosítja a még esetlegesen előforduló nyersebb tápanyagformákat, amik a hirtelen bomlással sok ammóniát szabadítanának fel. Volt egy naplóm itt, ahol mineralizálatlan komposztot használtam, 1 hónapig 0,25 ppm ammóniát mértem a vízben, addig nem is nőttek a növények, csak az algák. A föld az akváriumban mineralizálódott :D
 
Az aktív növényes talajoknál az egyik előny a víz savanyítása. Itt mégis a "B" típusú semleges virágföldek ajánlottak. Valaki próbálkozott már savas kémhatású földel? Akár egész alacsonnyal pl pH 5,5. Hasznos lehet ebben az esetben vagy itt van valami konkrét ok amiért itt káros az alacsony pH?
 
Az aktív növényes talajoknál az egyik előny a víz savanyítása. Itt mégis a "B" típusú semleges virágföldek ajánlottak. Valaki próbálkozott már savas kémhatású földel? Akár egész alacsonnyal pl pH 5,5. Hasznos lehet ebben az esetben vagy itt van valami konkrét ok amiért itt káros az alacsony pH?
Ha a pH nagyon leesik, oldékonnyá válik sok fém, köztük toxikus nehézfémek is. Ez az elmélet, de lehet próbálkozni, ha a pH nem esik 5.5 alá, még talán nem veszélyes.
 
Az aktív növényes talajoknál az egyik előny a víz savanyítása. Itt mégis a "B" típusú semleges virágföldek ajánlottak. Valaki próbálkozott már savas kémhatású földel? Akár egész alacsonnyal pl pH 5,5. Hasznos lehet ebben az esetben vagy itt van valami konkrét ok amiért itt káros az alacsony pH?

Egyszer próbálkoztam tőzeggel. Klasszikus rétegrenddel, 2-3 cm talajra 2-3 cm apró kavics. Nem volt katasztrófa, de túl jó sem volt.
 
Egyszer próbálkoztam tőzeggel. Klasszikus rétegrenddel, 2-3 cm talajra 2-3 cm apró kavics. Nem volt katasztrófa, de túl jó sem volt.
Elvileg, hogy jó legyen a komposzt 2:1 arányban kell bele rakni inkább nagy szén tartalmú anyagokat (pl. ágdarabok, karton) és magasabb nitrogén tartalmú dolgokat (pl. levelek, konyhai nyesedék stb.). Szerintem mivel a tőzegnek van valamekkora fűtőértéke ezért az a szén kivételével mást nem tartalmazhatott megfelelő arányban.
 
Back
Oldal tetejére