• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

Sziasztok.
Szakértő szemekre volna szükségem. Az alábbi kőre állítják, hogy akváriumba való. Így szemmelveréssel megállapítható? Nyilván a helyszínen cseppentenék rá kis savat a rend kedvéért... :)
Ha jól sejtem, ez Light Pagoda kő. Azért csak sejtem, mert ennek is van több változata (Black, Fire, Gold stb,) és egyéb fantázianevekkel is illetik. De ha az, amire gondolok, akkor alkalmas akvarizálásra, viszont valamennyire keményíti a vizet (vagyis savra is pezsegni fog, akárcsak a seiryu és manten is). A fórumon keresve is találhatsz róla infókat, meg úgy általában gúglizva is. Gondolkodtam menő akváriumon, ami ebből készült, de most hirtelen nem jutott eszembe egy se. Vagyis EGY mégis, de ez nem is biztos hogy ez a fajta kő :)
 
hú köszi. :)
így, hogy pagoda vagy light pagoda, már okés, arról le van itt írva minden, olvastam a témát már az elejéről...
A kép alapján nem mertem volna rámondani...
 
az a link sajnos már nem él, de az oldal még megy... ennek ellenére is nehéz belőni, hogy ez milyen szikla, de hétvégén élőben megnézem... az a tuti.
 
Sziasztok.
Szakértő szemekre volna szükségem. Az alábbi kőre állítják, hogy akváriumba való. Így szemmelveréssel megállapítható? Nyilván a helyszínen cseppentenék rá kis savat a rend kedvéért... :)
Ez valami cifra mésztufa. Afrikai sügérek komálnák, de növényezni szerintem nem lenne szerencsés választás. Persze attól függ, milyeneket szeretnél ültetni.
 
Ez valami cifra mésztufa. Afrikai sügérek komálnák, de növényezni szerintem nem lenne szerencsés választás. Persze attól függ, milyeneket szeretnél ültetni.
mindenképp növényesbe raknám. egyelőre a hardscape kell összeálljon legalább a fejemben, utána gondolkozok a pontos növényfajokon.
A végső cél, hogy szakítsak a bazalt feketeségével és váltsak valami sárgás, vöröses színre. illetve magas növényt már nem szeretnék.
ilyesmi, csak gyökerekkel kombinálva. d305a2513d3ce51965ec8f251ab6194b.jpg
 
mindenképp növényesbe raknám. egyelőre a hardscape kell összeálljon legalább a fejemben, utána gondolkozok a pontos növényfajokon.
A végső cél, hogy szakítsak a bazalt feketeségével és váltsak valami sárgás, vöröses színre. illetve magas növényt már nem szeretnék.
ilyesmi, csak gyökerekkel kombinálva. View attachment 65174
Óóóó jaj! Nagyon ott van az az akva. (y)

Színben az indiai megkövesedett fám ilyesmi színű https://www.greenaqua.hu/hu/indiai-megkovesedett-fa-voros-10kg-csomagban-kedvezmennyel.html
Ha kőturiba mész, ott szokott lenni vörös "márvány", de nem csillogó, s nem erezett. A nagyok a támfalköveknél szoktak lenni, az apróbbak meg a sziklakerti résznél. Kb. 2,5-3 éve a Koch egyik turijába vittek el, akkor láttam. Hogy azóta van-e új a palettán, nem tudom.
 
Óóóó jaj! Nagyon ott van az az akva. (y)

Színben az indiai megkövesedett fám ilyesmi színű https://www.greenaqua.hu/hu/indiai-megkovesedett-fa-voros-10kg-csomagban-kedvezmennyel.html
Ha kőturiba mész, ott szokott lenni vörös "márvány", de nem csillogó, s nem erezett. A nagyok a támfalköveknél szoktak lenni, az apróbbak meg a sziklakerti résznél. Kb. 2,5-3 éve a Koch egyik turijába vittek el, akkor láttam. Hogy azóta van-e új a palettán, nem tudom.
köszi a tippet, mindenképp megnézem. felmérem melyikből könnyebb építkezni, illetve melyik pezseg. ;)
 
Sziasztok!
Bazaltot hol lehet könnyen beszerezni Bp-en? Nincs kocsim, úgyhogy tömegközlekedve könnyen elérhető hely lenne az ideális :)
Köszi!
 
Bazaltot tisztítás céljából elég sósavazni, vagy ki is kellene főzni még?
Savazni mennyi ideig kellene?
 
Bazaltot tisztítás céljából elég sósavazni, vagy ki is kellene főzni még?
Savazni mennyi ideig kellene?
hát ha tiszta helyről, bányából származik és nem a vasút mellől, akkor egy alapos körömkefés, tisztavizes suvickolás bőven elegendő.
 
hát ha tiszta helyről, bányából származik és nem a vasút mellől, akkor egy alapos körömkefés, tisztavizes suvickolás bőven elegendő.
Tüzépről való és elég poros/koszos. Nem annyira mintha vasút mellől jött volna úgyhogy akkor lesikálom és meglátom mennyire lesz tiszta, aztán eldöntöm kell-e savazni.
Köszi!
 
Back
Oldal tetejére