• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

Sziasztok! Tervezem átalakítani a 182 literes növényes medencémet, az új összeállításban szeretnék felhasználni 13-15 kg. Seiryu követ. Tropica Soil talaj használok, RO vizet, salty gh+ visszasózva 140-150 tds-re, co2-őt. A kérdésem az hogy mennyire keményítik majd ezek a kövek a vizet?. Növények: Fissidens, Riccardia mohák, pár Buce fajta, Pogo erectus-helferi, ludwigia arcuata, Stau. Előre is köszönöm a válaszokat!.
@Szabó Henrik tudna róla mesélni, de nagyon.
13-14 kg egy 180-asban elveszik, még gyűjtsél hozzá. ;) Egy közepes kő nyom 2-3 kilót, bár nem ismerem a scape elképzelésedet, de így nagyon minimál lesz.
Nálam kötel 25 kiló kő ment be egy 64-esbe.
 
@Szabó Henrik tudna róla mesélni, de nagyon.
13-14 kg egy 180-asban elveszik, még gyűjtsél hozzá. ;) Egy közepes kő nyom 2-3 kilót, bár nem ismerem a scape elképzelésedet, de így nagyon minimál lesz.
Nálam kötel 25 kiló kő ment be egy 64-esbe.
Nekem 35 volt egy hatvanasba. Kb 20-25 litert szoritott ki. Iszonyat gyorsan kemenyitett. Co2 vel.
 
Nekem 35 volt egy hatvanasba. Kb 20-25 litert szoritott ki
Szerintem nem szoríthatott ki annyit. Ezeknek a köveknek a fajsúlya 2,5 kg/dm3 (liter) körüli, ebből kiindulva 35 kg kő cirka 14-15 liter vizet szoríthat ki. Persze, lehet hogy én tévedek, de gondoltam hátha valakinek még jól jön ez az adat hasonló számítgatáshoz - ezért írtam, nem kötekedésből :)
 
Szerintem nem szoríthatott ki annyit. Ezeknek a köveknek a fajsúlya 2,5 kg/dm3 (liter) körüli, ebből kiindulva 35 kg kő cirka 14-15 liter vizet szoríthat ki. Persze, lehet hogy én tévedek, de gondoltam hátha valakinek még jól jön ez az adat hasonló számítgatáshoz - ezért írtam, nem kötekedésből :)
Keso
 
Sziasztok!

Megfelelő fertőtlenítés után, mennyire jó ötlet vasúti töltéseknél használatos bazalttal díszíteni az akváriumot? Mennyire veszélyes?
 
Sziasztok!

Megfelelő fertőtlenítés után, mennyire jó ötlet vasúti töltéseknél használatos bazalttal díszíteni az akváriumot? Mennyire veszélyes?

Bármely kőlerakatban árulnak bazaltot, illetve nekem is van kb 50-60kg eladó, ha érdekel. :)
 
Sziasztok!

Megfelelő fertőtlenítés után, mennyire jó ötlet vasúti töltéseknél használatos bazalttal díszíteni az akváriumot? Mennyire veszélyes?

Szedtem töltés mellől, már bőven a földbe ágyazódott darabokat. Domestosszal lesikáltam, ázott benne pár napig, aztán vízkezelőztem. 2 garnéla volt az önkéntes, aki 2 éjszakát tesztelte a köveket. Túlélték, és felhasználtam a köveket, de azért mindig bennem volt a félsz, hogy valami lejön róluk, ami eddig nem tette. Szóval jobb a biztonság, és rendes helyről szerezni.
 
Szedtem töltés mellől, már bőven a földbe ágyazódott darabokat. Domestosszal lesikáltam, ázott benne pár napig, aztán vízkezelőztem. 2 garnéla volt az önkéntes, aki 2 éjszakát tesztelte a köveket. Túlélték, és felhasználtam a köveket, de azért mindig bennem volt a félsz, hogy valami lejön róluk, ami eddig nem tette. Szóval jobb a biztonság, és rendes helyről szerezni.
Meggyőztetek! :)
 
A vasúti töltés köveken nem a kula a veszélyforrás, hanem a gyomirtós kezelés, a ráfröcsögő olaj/üzemanyag/ráhulló fémpor/fékbetétpor, stb. A felszedett töltési követ a MÁV is veszélyes hulladékként kezeli. A radikális kezelés - hipó, sósav, sika-mika -, valószínűleg tisztára pucolja őket teljesen, de azért jobb képben lenni, hogy mi a kockázata :)
 
Sziasztok! Van egy darab mészkövem az akváriumban (igen, tudom, hogy keményíti a vizet, de nem keményebb tőle), amin most megjelent a zöld pontalga, meg szerintem barna alga is... Kivettem az akiból, ha kifőzném jó igényesen, akkor eltűnnének róla? Vagy maratni kellene? Bocsánat a hülye kérdésért, új vagyok még az akvarisztika területén. Köszönöm a segítséget előre is :)
 
Sziasztok! Van egy darab mészkövem az akváriumban (igen, tudom, hogy keményíti a vizet, de nem keményebb tőle), amin most megjelent a zöld pontalga, meg szerintem barna alga is... Kivettem az akiból, ha kifőzném jó igényesen, akkor eltűnnének róla? Vagy maratni kellene? Bocsánat a hülye kérdésért, új vagyok még az akvarisztika területén. Köszönöm a segítséget előre is :)

Fölösleges főzni, kefe, elektromosfogkefe, dörzsi szivacs.
 
Sziasztok! Van egy darab mészkövem az akváriumban (igen, tudom, hogy keményíti a vizet, de nem keményebb tőle), amin most megjelent a zöld pontalga, meg szerintem barna alga is... Kivettem az akiból, ha kifőzném jó igényesen, akkor eltűnnének róla? Vagy maratni kellene? Bocsánat a hülye kérdésért, új vagyok még az akvarisztika területén. Köszönöm a segítséget előre is :)

Ha kiveszed, onnantól barmit megtehetsz. Pl. sósav vagy hipo, utóbbi után vizkezelos öblítés is kell. A hatás 100% siker.
 
Sziasztok.
Szakértő szemekre volna szükségem. Az alábbi kőre állítják, hogy akváriumba való. Így szemmelveréssel megállapítható? Nyilván a helyszínen cseppentenék rá kis savat a rend kedvéért... :)
 

Attachments

  • meteor-800x640.jpg
    meteor-800x640.jpg
    77.1 KB · Megtekintések: 6
Back
Oldal tetejére