• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

Siryu kő savazásához nem tudtok ajánlani valami erős krumpliszsák szerűséget? Eddig a menete az volt, hogy körbetekertem műanyag spárgával azzal lógattam be, vagyis tettem be majd szedtem ki. Ez most sem rossz megoldás, csak körülményes stabilan körbekötözni egy kerek valamit.
Valamint eddig bent hagytam 10 percre mondván de szép kék lesz - az is lett - csak azt akkor még nem tudtam, hogy akármit csinálsz visszaszürkül pár hónap alatt. Szóval lemaratnám a nagyon fehér részeket, de most már csak 1-2 percre lógatnám be. Legalább a sósav is tovább bírja. De kellene valami zsák amivel könnynen be tudom lógatni.
Vannak 8 kilós példányok is.
 
Siryu kő savazásához nem tudtok ajánlani valami erős krumpliszsák szerűséget? Eddig a menete az volt, hogy körbetekertem műanyag spárgával azzal lógattam be, vagyis tettem be majd szedtem ki. Ez most sem rossz megoldás, csak körülményes stabilan körbekötözni egy kerek valamit.
Valamint eddig bent hagytam 10 percre mondván de szép kék lesz - az is lett - csak azt akkor még nem tudtam, hogy akármit csinálsz visszaszürkül pár hónap alatt. Szóval lemaratnám a nagyon fehér részeket, de most már csak 1-2 percre lógatnám be. Legalább a sósav is tovább bírja. De kellene valami zsák amivel könnynen be tudom lógatni.
Vannak 8 kilós példányok is.

Vastag gumikesztyű?
 
Sósav spricnivel, vagy ecsettel való felhordása?
Erre gondoltam ma, de nem tudom életképes-e. Próbálta valaki?


Vastag gumikesztyű?
Elég sok hülyeséget bevállalok, de 8 kilós követ nem merítek sósavba kesztyűvel sem. Kell az a másfél méter táv nekem. Oké már a boltban is csak hígítva kapni lehet nem veszélyes...de mégsem merem.
gazdaboltba biztossan kapsz(y)
Na ez nem is jutott eszembe. A piacon az is van. Csak összejön thx. :)
 
Erre gondoltam ma, de nem tudom életképes-e. Próbálta valaki?



Elég sok hülyeséget bevállalok, de 8 kilós követ nem merítek sósavba kesztyűvel sem. Kell az a másfél méter táv nekem. Oké már a boltban is csak hígítva kapni lehet nem veszélyes...de mégsem merem.

Na ez nem is jutott eszembe. A piacon az is van. Csak összejön thx. :)

@Jopet próbálta, én próbáltam. Tökéletesen működik és minimális anyagot használsz hozzá. Igaz, mi foszforsavas szert használunk, mert ezzel szoktam dolgozni.
 
Sziasztok!

A koturiban kaphato fakő befolyasolja a pH-t? Milyen kovek semlegesek ilyen szempontbol?

Amazonia light talajjal le tudom vinni a pH-t de CO2-t nem tervezek igy semmikepp sem szeretnek olyan kovet vasarolni ami feltolja a pH-t... :)
 
Közvetlenül szerintem egyik kő sem bántja a savasságot, max a keményítésen keresztül a CO2 beoldódás hatékonyságát, ami kihat a pH-ra. De esküdni azért nem merek rá :)
Seiryu, manten, ezek nagyobb mértékben keményítenek, a többi - GA palettás - kő max elenyésző mértékben piszkálhatja a vizet. A fakő is semleges. A dragon kőben leragadt agyagos cucc még bejátszhat, de azt ki lehet takarítani.
 
36 literes nano kb. hány kg. Seiryu-val tartható 150 tds körül, hightech-ben, heti 50%-os, full RO-s vízcserével? Nem szándékozom erős scape-et építeni, növényeken lesz a hangsúly. Tudom, hogy nem lehet kiszáomlni de aki sokat használt már ilyet, nagyjából biztos meg tudja saccolni.
Köszi előre is!
 
36 literes nano kb. hány kg. Seiryu-val tartható 150 tds körül, hightech-ben, heti 50%-os, full RO-s vízcserével? Nem szándékozom erős scape-et építeni, növényeken lesz a hangsúly. Tudom, hogy nem lehet kiszáomlni de aki sokat használt már ilyet, nagyjából biztos meg tudja saccolni.
Köszi előre is!
Mennyiről indulnál? Ha 149-ről akkor hamar beoldódik. :) Lényeg, hogy ez sosem lesz fix 150. Indulsz 130.140-ról vízcserekor és a kő és a tápozástól felmegy 170-re hét végére. Állandó tdd-st nem tudsz elérni a tápozás miatt eleve.

Ha RO vizet használsz akkor ne parázz az ilyen kövek miatt. Használj bátran.
 
Sziasztok!

Megkövesedett náddal kapcsolatban érdeklődnék végzett már rajta valaki sósav tesztet? Fakő tudom, hogy semleges. Azt is olvastam hogy a spagetti kő pezseg. A megkövesedett nád még ami eléggé bejön, viszont nem találok róla infót. :)
 
Mennyiről indulnál? Ha 149-ről akkor hamar beoldódik. :) Lényeg, hogy ez sosem lesz fix 150. Indulsz 130.140-ról vízcserekor és a kő és a tápozástól felmegy 170-re hét végére. Állandó tdd-st nem tudsz elérni a tápozás miatt eleve.

Ha RO vizet használsz akkor ne parázz az ilyen kövek miatt. Használj bátran.

Köszönöm a gyors választ. Természetesen csak RO-val indulna, Amazónia miatt ez rögtön 70-80 tds biztos lesz, és az lenne a cél, hogy heti 50%-os full RO cserénél a hét végére ne menjen kb. 150, max 200 tds fölé, 20-25mg/l co2-vel. Tehát hány kiló? :D
 
Gazdaboltban kaptam 60 Ft-ért krupliszsákot. Köszi a tippet @Keinrath Adrian .

@Jopet @BlackOut köszi a tippet a kesztyűs ecsettel sósav felhordás nagyon egyszerű. Nagyon túllihegtem ezt a mártogatást. Sőt egyszer rácsöppent a kezemre már oldott sósav és direkt nem mostam le lesz-e valami marás, semmi. Lassan rájöttem, hogy a 20%-os sav amit boltba kapni még veszélyes lehet, de amikor már vízben 10% alá csökkent az semmit nem csinál a bőrrel. Flóraszeptes mosogatás jobban kikezdi a bőrt mint ez. Mármint ennek semmi nyoma nem volt, pedig a végén már csupasz kézzel vettem ki a köveket az 3%-os sósavból. @dexkill ha erre járna mondhatna valami a veszélyesség mértékéről. Valszeg 3%-os állapotban már az olimpos citromlé is veszélyesebb. Ettől még a kő pezsgett, de az a citromléban is pezsegne.

Most olvastam egy biztonsági adatlapot 25%-os koncentráció alatt irritáló kategória, afelett maró kategória. Belélegezve, lenyelve jóval nagyobb a veszélye még a kis koncentrációnak is.

Jé és a gyomorsav is nagyrészt sósav. Ezt se tudtam.
 
Köszönöm a gyors választ. Természetesen csak RO-val indulna, Amazónia miatt ez rögtön 70-80 tds biztos lesz, és az lenne a cél, hogy heti 50%-os full RO cserénél a hét végére ne menjen kb. 150, max 200 tds fölé, 20-25mg/l co2-vel. Tehát hány kiló? :D
Mielőtt megjönne a válasz egy gyakorlottól szerintem hajíts bele egyet egy befőttes üvegbe és nézd meg 3 nap múlva a változást. Számíts arányokat és meglesz a válasz. Én csak 288L-esbe tettem keveset 30 kilót és semmin nem változtatott szóval én nem tudok tanácsot adni mi lesz ha 30 literesbe teszel 20 kilót. :)

Most épp 330L-be készülök tenni 70 kilót, az se lesz egy nagy durranás a KH-nak.

De ha megnézed @Nigro 360L-es (GA videók) akváriumát abba beletett 180kg Manten követ. Ami durvábban ontja magából a sókat mint a Seiryu. Szóval 50%-nyi követ tett bele és növények csigák jól elvannak. Szóval 50%-ot tuti te is beletolhatsz. Tudom ez még mindig nem válasz a kérdésedre.
 
Mielőtt megjönne a válasz egy gyakorlottól szerintem hajíts bele egyet egy befőttes üvegbe és nézd meg 3 nap múlva a változást. Számíts arányokat és meglesz a válasz. Én csak 288L-esbe tettem keveset 30 kilót és semmin nem változtatott szóval én nem tudok tanácsot adni mi lesz ha 30 literesbe teszel 20 kilót. :)

Most épp 330L-be készülök tenni 70 kilót, az se lesz egy nagy durranás a KH-nak.

De ha megnézed @Nigro 360L-es (GA videók) akváriumát abba beletett 180kg Manten követ. Ami durvábban ontja magából a sókat mint a Seiryu. Szóval 50%-nyi követ tett bele és növények csigák jól elvannak. Szóval 50%-ot tuti te is beletolhatsz. Tudom ez még mindig nem válasz a kérdésedre.

Ebből már elég jól lehet következtetni, hogy a max 10-12kg. (30%) amit gondoltam bele, akkor könnyen kezelhető lesz.
 
Back
Oldal tetejére