• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Inspired moment

evavigh

Mágus
246.JPG


Új kezdet.. Az úgy volt, hogy már legalább 1,5 éve akarom újra építeni ezt az akvát, de valahogy valami mindig közbejött. Teljesen más terv volt a fejemben - egy patak medrét szerettem volna kialakítani hegyek között - egy álló délutánt sz@rakodtam ennek az elképzelésnek a megvalósításával (több sebből vérzett a kivitelezés - túl magasra sikeredett az emelés hátul, csak szerencsétlenkedtem a sziklákkal, azt a kőnek álcázott dragon fát is mindenképp szerettem volna beletenni a scape-be, de sehogy sem akart összeállni az egész, amúgy is este 10 volt, hulla voltam, azt terveztem, hogy másnap újult erővel majd tuti összerakom. Kipakoltam minden követ - csak lehánytam a földre egymásra, ahogy jött, (kár hogy nem fotóztam le) majd rápillantottam és megláttam benne ezt a scapet.
Mondanom sem kell, de úgy felvillanyozott, hogy azonnal - na jó, úgy másfél óra alatt összeraktam a berendezést. Röviden ez a névadó story.

Stabil lett a felépítmény, a fák miatt ragasztottam néhányat másnap.

A technika maradt: 150-es akva 25 l leválasztott szűrőrekesz - optikai tunning: kapott egy tükröt ez a fal, így nem rondít bele a rekesz az áhítatba. 1200-s Hydor pico pumpa kergeti a H2O-t, szűrőanyag pumice és bio-rio.
Fény: Chihiros A451 plus 2 db
CO2, RO
 
Növényekkel, feltöltés után:

View attachment 168677

Gazok: anubiasok, bucék, Microsorum trident, Hookeriaceae moha, MC. Hátul stem szekció - Rotala -rotundifolia, -Hra, -Wallichi, Myrio mattogrossense. Tervben van még stau.

Lények - megy vissza mindenki: törperazbórák, garnélák, és a 3 ezüst fonalalgázó is.
Aztapaszta...ezt hamar összezöldítetted. 🙂Állati jó lett. 🤩
 
Aztapaszta...ezt hamar összezöldítetted. 🙂Állati jó lett. 🤩

Köszi Zsolti! 😍
Ami azt illeti, kicsit lemaradásban is voltam a tervezetthez képest, közbejött minden nap valami - menni kellett valahová - apu áramvadászott ezért nem volt áram (pont a növényesítés kellős közepén..), de ahhoz képest, hogy kedd reggel álltam neki szétszedni a Moriát, tényleg nem rossz, és már akkora kupi sincs! 🤪

Viszont ez a csavart fa tényleg brutál módon színez. Olyan az egész mint vmi rooibos tea. Alibiből tettem a pumpa-rekeszbe purit, de sztem nagyon kevés víz megy át rajta.
 
Csatlakozom Maryhez. A hardscape annyira ütős lett, hogy eldobtam az agyam.👍🏻
Növényesítés után viszont ebből sajnos nem maradt semmi.🙁 Kár érte.
Ez már most spiderpulidzsungelkáoszzöldségesuszonyos.
Néha a kevesebb, több.
Remélem, hamarosan kiszelektálsz pár növényt. Indíts wabit, akkor nem vesznek kárba.
 
Ajvé! Nem lett elég rossz. :love:
Viszont kár, hogy a hardszkép dinamikáját - ami bitang erős - eltakarja a növénymassza.
Remélem, ha a Rooibos tea kitisztul, akkor azért majd tisztábban látom.
Csatlakozom Maryhez. A hardscape annyira ütős lett, hogy eldobtam az agyam.👍🏻
Növényesítés után viszont ebből sajnos nem maradt semmi.🙁 Kár érte.
Ez már most spiderpulidzsungelkáoszzöldségesuszonyos.
Néha a kevesebb, több.
Remélem, hamarosan kiszelektálsz pár növényt. Indíts wabit, akkor nem vesznek kárba.

Igen, a feltöltés után szokott mindig kiderülni, hogy túltoltam a növényt, a fotón amúgy is jobban látszik, hogy honnan kell majd egyelnem.
 
Igen, a feltöltés után szokott mindig kiderülni, hogy túltoltam a növényt, a fotón amúgy is jobban látszik, hogy honnan kell majd egyelnem.
Nekem nagyon bejön a "túltolt" növénymennyiséged. Talán azért tűnik soknak, rendezettlennek, mert még nem álltak be a fény felé. Egy-két hét múlva, olyan lesz, hogy megszólal. Másnál hónapok alatt veszi fel a formáját, ami nálad már most is szuper. 👍
Amit mindketten valóban "túltolunk" az a növények sokfélesége. Mindent akarunk, azonnal. Úgy gondolom, egy akváriumban 3-5 féle növény elég lenne. Ezzel szemben, nálam is több, mint tíz felé van, mert nem tudok megálljt mondani, ha meglátok valami szépet. :rolleyes: Talán egy holland stílusúban elmenne, de az ugye teljesen más ügy...
A "hardszkép" önmagában is borzasztóan izgalmas. Szinte felrobban. Ez nem a nyugalom szigete... A kettő együtt, a rengeteg rejtett / felbukkanó részlettel csodás látvány. 🥇
 
A feltöltés utáni napon a rooibos tea-jelleg mellé elkezdett beopálosodni a víz, úgyhogy a Seachem Purigen hatásfokát javítandó egy kisebb fajta üdítős flakon egyik feléből gyártottam egy szűrőházat a pumpához. A flakon nyitott része néz felfelé, alulra állítottam a pumpát, a purit pedig betömtem a flaska szájába felülre úgy, hogy minél jobban kitöltse a helyet. Másnapra határozottan kevésbé volt barna a víz, az opálosság fokozódott és elég furi szürke takony-szerű képződmények kezdtek lengedezni a víz felszínén és a növényeken is. Ez a kövi napokban csak fokozódott, úgyhogy lefölöztem a vizet, ahonnan tudtam, letakarítottam a szmötyit, illetve előkaptam a skimmert, járt pár órát, szép lett a felszín. Az opálosság kérdését a Seachem stability mellé adott GG Bacter AE oldotta meg, kapott egy kanálkával a rendszer, másnapra kitisztult a víz.
A gazok némelyike olvadozik egy kicsit - no nem a gyönyörűségtől - a stemek viszont szépen hajtanak.

Már van némi elgondolásom, hogy melyik növényt akarom megmetszeni, illetve kiszedni vagy áthelyezni. A projekttel várok még, amíg beáll a rendszer. A foszfátot locsolom bele, lassan ideje lenne mérnem is.

Ilyenek vagyunk most:

247.JPG


Az áramlás sem volt az igazi az elején, azzal is játszottam, variáltam, most asszem rátaláltam az ideális formációra.
 
A feltöltés utáni napon a rooibos tea-jelleg mellé elkezdett beopálosodni a víz, úgyhogy a Seachem Purigen hatásfokát javítandó egy kisebb fajta üdítős flakon egyik feléből gyártottam egy szűrőházat a pumpához. A flakon nyitott része néz felfelé, alulra állítottam a pumpát, a purit pedig betömtem a flaska szájába felülre úgy, hogy minél jobban kitöltse a helyet. Másnapra határozottan kevésbé volt barna a víz, az opálosság fokozódott és elég furi szürke takony-szerű képződmények kezdtek lengedezni a víz felszínén és a növényeken is. Ez a kövi napokban csak fokozódott, úgyhogy lefölöztem a vizet, ahonnan tudtam, letakarítottam a szmötyit, illetve előkaptam a skimmert, járt pár órát, szép lett a felszín. Az opálosság kérdését a Seachem stability mellé adott GG Bacter AE oldotta meg, kapott egy kanálkával a rendszer, másnapra kitisztult a víz.
A gazok némelyike olvadozik egy kicsit - no nem a gyönyörűségtől - a stemek viszont szépen hajtanak.

Már van némi elgondolásom, hogy melyik növényt akarom megmetszeni, illetve kiszedni vagy áthelyezni. A projekttel várok még, amíg beáll a rendszer. A foszfátot locsolom bele, lassan ideje lenne mérnem is.

Ilyenek vagyunk most:

View attachment 168805


Az áramlás sem volt az igazi az elején, azzal is játszottam, variáltam, most asszem rátaláltam az ideális formációra.
Ez olyan "nyaralásba hazaérve ez fogadott" poszt volt. :D
Még szerencse, hogy a természet mindig hoz valami izgalmat a hobbiba. 🙃
 
A feltöltés utáni napon a rooibos tea-jelleg mellé elkezdett beopálosodni a víz, úgyhogy a Seachem Purigen hatásfokát javítandó egy kisebb fajta üdítős flakon egyik feléből gyártottam egy szűrőházat a pumpához. A flakon nyitott része néz felfelé, alulra állítottam a pumpát, a purit pedig betömtem a flaska szájába felülre úgy, hogy minél jobban kitöltse a helyet. Másnapra határozottan kevésbé volt barna a víz, az opálosság fokozódott és elég furi szürke takony-szerű képződmények kezdtek lengedezni a víz felszínén és a növényeken is. Ez a kövi napokban csak fokozódott, úgyhogy lefölöztem a vizet, ahonnan tudtam, letakarítottam a szmötyit, illetve előkaptam a skimmert, járt pár órát, szép lett a felszín. Az opálosság kérdését a Seachem stability mellé adott GG Bacter AE oldotta meg, kapott egy kanálkával a rendszer, másnapra kitisztult a víz.
A gazok némelyike olvadozik egy kicsit - no nem a gyönyörűségtől - a stemek viszont szépen hajtanak.

Már van némi elgondolásom, hogy melyik növényt akarom megmetszeni, illetve kiszedni vagy áthelyezni. A projekttel várok még, amíg beáll a rendszer. A foszfátot locsolom bele, lassan ideje lenne mérnem is.

Ilyenek vagyunk most:

View attachment 168805


Az áramlás sem volt az igazi az elején, azzal is játszottam, variáltam, most asszem rátaláltam az ideális formációra.
Majnem, mintha kevesebb növény lenne benne, mint az ültetéskor... :unsure: Persze ez lehet a fénykép készítés eltérő körülményei miatt is, de az is lehet, hogy csak most kezdnek majd az új hajtások kibontakozni. Pár napja azt hittem, egy hét alatt berobban az egész növényvilág, de nem. Épp az ellenkezőjét látom a képen. Úgy tűnik, a természetet nem lehet siettetni. Az sem lehet véletlen, hogy a G.A. videók is a telepítést követő 3-4 hét múlva mutatják a "végső" állapotot.
 
Majnem, mintha kevesebb növény lenne benne, mint az ültetéskor... :unsure: Persze ez lehet a fénykép készítés eltérő körülményei miatt is, de az is lehet, hogy csak most kezdnek majd az új hajtások kibontakozni. Pár napja azt hittem, egy hét alatt berobban az egész növényvilág, de nem. Épp az ellenkezőjét látom a képen. Úgy tűnik, a természetet nem lehet siettetni. Az sem lehet véletlen, hogy a G.A. videók is a telepítést követő 3-4 hét múlva mutatják a "végső" állapotot.

Pedig nincs kevesebb növény, nem vettem ki semmit, végleges megsemmisüléssel járó olvadás sem volt eddig. A levelek kezdenek rendeződni, beállni, ahogy nekik jó. A stemek hajtanak hátul, de az még nem látszik.
A kezdeti barna víz+szürke szmötyi+opálosság miatt biztos kevesebb fény jutott el a növényekig, tuti ez sem segítette a nagy bummot.
 
Back
Oldal tetejére