• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

Merd meg hany liter, es vond ki a 10-bol.
A kerdes az, hogy a szekrenyre hato terhelest szeretned kiszamitani, vagy az akvarium also uvegere?
Második kérdésem a pontos. Hogy kb hány liter vizet szorít ki a 10 kg aljzat. Arra vagyok kíváncsi hogy mekkora lesz utána az akváriumom tényleges nettó űrtartalma.
 
Második kérdésem a pontos. Hogy kb hány liter vizet szorít ki a 10 kg aljzat. Arra vagyok kíváncsi hogy mekkora lesz utána az akváriumom tényleges nettó űrtartalma.
Ertem. Hat ez az anyag surusegetol fugg. Nezz korbe milyen talajt szeretnel beletenni, es megkapod a valaszt. A talajokat literre aruljak nem kilora.
 
Ez evidens. De azt hittem valaki tud gyakorlati tapasztalatot mondani hogy mit tudom én, pl a súlyának harmada vagy negyede vizet szorít ki.
 
A 9.5 nekem válasz? Akkor a 10 kg Manado kb 9.5 l vizet szorít ki?
Nem janusz. Ez Tominak volt valasz. Nem latom meg mindig a veget ennek a hamozasnak. Kaptal 10kg manadot? Ha azt akarsz venni, azt literre kapod mint minden talajt. Senki sem szokott kg-ba merni mert urmertekben szamolunk szinte mindent ami az akvariumba megy.
Merd meg az akvariumodat milyen hosszu, szorozd meg a szelesseggel ami kijon szorozd meg 5-el. Annyi liter kell bele. Mellesleg nem ajanlom a manadot, de a te akvariumod. Ha megis maradsz ennel, tegyel ala aquabazist.
 
Második kérdésem a pontos. Hogy kb hány liter vizet szorít ki a 10 kg aljzat. Arra vagyok kíváncsi hogy mekkora lesz utána az akváriumom tényleges nettó űrtartalma.
Szia @janusz !

Viszonyítási alap, amit a 3 és 10 literes kiszerelésre vonatkozóan az amazon angol oldalán találtam.
A két kiszerelés súlyát figyelembe véve kb. 0,652 kilogram = 1 liter Manado.

(Belinkelném, de a fórum - érthető okokból - törölni fogja.)
 
Sziasztok!

Nano akváriumot építek, főket red moor lesz a hardscape, de szeretném pár apró kővel feldobni ( olyan 10-15 cm). Green Aqua kínálatából melyik kőből lehetnek ilyen kis darabok? Manten, seiryu tetszene... esetleg melyik törhető viszonylag könnyen?
 
Sziasztok!

Nano akváriumot építek, főket red moor lesz a hardscape, de szeretném pár apró kővel feldobni ( olyan 10-15 cm). Green Aqua kínálatából melyik kőből lehetnek ilyen kis darabok? Manten, seiryu tetszene... esetleg melyik törhető viszonylag könnyen?

Seiryu, mindennek megfelel, amire szükséged van. Figyelj majd arra, hogy CO2 mellett keményíti a vizet, főleg nanoban.
 
Sziasztok! Tervezem átalakítani a 182 literes növényes medencémet, az új összeállításban szeretnék felhasználni 13-15 kg. Seiryu követ. Tropica Soil talaj használok, RO vizet, salty gh+ visszasózva 140-150 tds-re, co2-őt. A kérdésem az hogy mennyire keményítik majd ezek a kövek a vizet?. Növények: Fissidens, Riccardia mohák, pár Buce fajta, Pogo erectus-helferi, ludwigia arcuata, Stau. Előre is köszönöm a válaszokat!.
 
Sziasztok! Tervezem átalakítani a 182 literes növényes medencémet, az új összeállításban szeretnék felhasználni 13-15 kg. Seiryu követ. Tropica Soil talaj használok, RO vizet, salty gh+ visszasózva 140-150 tds-re, co2-őt. A kérdésem az hogy mennyire keményítik majd ezek a kövek a vizet?. Növények: Fissidens, Riccardia mohák, pár Buce fajta, Pogo erectus-helferi, ludwigia arcuata, Stau. Előre is köszönöm a válaszokat!.
Erre nem tud senki valaszolni. Nincs olyan altalanos szabaly, hogy 1 kg seiryu 1 nap alatt 10tdst kemenyit. Annyit tudunk biztosan mondani, hogy fogja kemenyiteni. Meg azt, ha betartod a heti 50%os vizcseret, akkor ez nem fog gondot okozni a lagyvizes novenyek fejlodeseben.
 
Sziasztok! Tervezem átalakítani a 182 literes növényes medencémet, az új összeállításban szeretnék felhasználni 13-15 kg. Seiryu követ. Tropica Soil talaj használok, RO vizet, salty gh+ visszasózva 140-150 tds-re, co2-őt. A kérdésem az hogy mennyire keményítik majd ezek a kövek a vizet?. Növények: Fissidens, Riccardia mohák, pár Buce fajta, Pogo erectus-helferi, ludwigia arcuata, Stau. Előre is köszönöm a válaszokat!.
Nekem is ekkora akváriumom van. Nehéz pontosan megbecsülni a keményítés mértékét, főleg hogy azt a CO2 mennyisége is nagyban befolyásolja. De ez azért nem olyan nagy mennyiségű kő, így szerintem kb. 50-60 egységnyi TDS , illetve 2-3 GH/KH növekedéssel számolhatsz hetente - a normál 25-30 ppm CO2-szint tartása mellett. Illetve a víz vezetőképességét (TDS) egyéb anyagok is befolyásolhatják, pl növénytápok. A rendszeres RO-vízcserékkel ilyen mértékű keményedés még könnyen kordában tartható.
Régebben csináltam egy TESZTET is, ha érdekel esetleg... (bár ez inkább csak a CO2 hatását szemlélteti)
 
Back
Oldal tetejére