• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

Sziasztok,

a szivacsos szerkezetű lávaköveket ragasztjátok egymáshoz (v alsó üveghez) fbs-sel, vagy "inka módra" addig forgatjátok amíg megáll egymáson?
@Luigi13 -ék példáját követve bazalt-zúzalékos aljzatra - bucés + fekete lávaköves akváriumot építek, de nemigen akar úgy maradni ahogy elképzeltem ...

Nekem a vasfa+fuji kő setupban (ami kezdi kirúgni magát, de a riccardia egy részén elég szép fonalalga támadás van, ezért juszt sem mutatok nagytotál képet róla :) ) ragasztva van minden FBS-el, szerintem flex kellene ha szét akarnám szedni. :D
Nem szeretem a billegős setupokat, kicsit merészebben lendítesz a hálóval vagy hadonászol a csipesszel, és dől a fa. :D
 
Nekem a vasfa+fuji kő setupban (ami kezdi kirúgni magát, de a riccardia egy részén elég szép fonalalga támadás van, ezért juszt sem mutatok nagytotál képet róla :) ) ragasztva van minden FBS-el, szerintem flex kellene ha szét akarnám szedni. :D
Nem szeretem a billegős setupokat, kicsit merészebben lendítesz a hálóval vagy hadonászol a csipesszel, és dől a fa. :D

az akvárium aljára is odaszögelted?
A fa egy db redmoor lenne csak.
Aljzatot is tettél a kövek alá vagy vékony szivacsra mentek?
 
Sziasztok! Tegnap megvettem GA-ban a dragon köveket a készülő akvámba! Csak pár db kellett, 2 nagyobb, és pár kicsi, összesen 3 kiló valamennyi deka! :) Ma délután nekiálltam letisztítani őket! Nem is gondoltam, hogy fogkefének valamikoris még ennyire fogok örülni! :D Gyönyörűen elérte a nehezen elérhető részeket, "még a hátsó, nehezen elérhető fogakat is" :D Szépen elment a "fogmosással" az idő. Jött a kövekből csutak rendesen! Olyan keményebb sárgásbarna részek maradtak még rajtuk, ezeket ha körömmel erősen megkapirgáltam, valamelyest kicsit jöttek le, de inkább a körmöm tört bele! Azokat hagytam, nem is tudtam volna mivel leszedni őket (kedvem sem volt már hozzá) :) Jah, és ráadásul szépen is mutatnak ezek a foltok a köveken! Meg kell hagyni gyönyörűek ezek a "sárkányok"! Nagyon örülök, hogy ezek mellett tettem le a voksomat dekorációs kövek gyanánt. Most bepakoltam őket egy vödör vízbe éjszakára, kíváncsi vagyok mennyire marad tiszta a víz reggelre! Remélem tiszta marad! :) GA-ban vettem még a kövekkel együtt egy gyönyörűséges red moor fácskát is. Vicces volt a szitu, ott álltam a láda mellett, a láda telis-tele kisebb-nagyobb red moorokkal, én meg csak válogattam, tettem külön amikben láttam fantáziát....de hát valahogy egyik sem volt az igazi. Kicsit szomorú is voltam ez miatt. Ott turiztam már vagy 10 perce, amikor a tekintetem a két konténer közötti részre vetődött, a sarokba, lent a földre. Hát szerelem volt első látásra amit ott megpillantottam. A számomra tökéletes red moor..... Már amikor megláttam, még fel sem vettem, de már tudtam, hogy ő az igazi! Ott feküdt a földön, és csak arra várt, hogy megpillantsam! :D Hát kb mint kisgyerek Karácsonykor, olyan érzés töltött el! :D Itthon aztán alaposabban is kigyönyörködtem magam tökéletes szépségében! Forgattam így, forgattam úgy, fejre állítottam, néztem jobbról, néztem balról......és elégedetten kellett konstatálnom, hogy ő a legtökéletesebb, őt a sors is nekem (illetve az akvámnak) rendelte D
Ma aztán nagyjából "belőttem" a pozícióját, hogyan is fogja majd teljes szépségét feltárni, hamarosan elkészülő akváriumomban. Most este izgatottan nézegettem a növényeket is, hogy melyek lesznek azok, amelyekkel felöltöztetve még inkább kiteljesedhet teljes pompája! :)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Lehet buta a kérdés, bocs akkor! Dragon köveket akarok egymáshoz ragasztani! Az FBS ragasztó összeragasztja ezeket a köveket is?
Köszi a válaszokat, tapasztalatokat!
 
Sziasztok! Lehet buta a kérdés, bocs akkor! Dragon köveket akarok egymáshoz ragasztani! Az FBS ragasztó összeragasztja ezeket a köveket is?
Köszi a válaszokat, tapasztalatokat!
Össze...tökéletesen. Száraz, pormentes felület nagy előny, akár fát is rögzíthetsz vele kőhöz.:)
 
Hát ami lejott róla agyagos rész azt már lefogkefeztem de keményebb agyagos rész így is maradt rajta mert azt már körömmel is alig tudnám ledzedni róluk így rajtuk hagytam. Ebben nem voltam biztos hogy ezt a keményebb agyagos rész megragasztja-e az fbs.
 
Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni, hogy a GA_s riccia kötöző követ,csak dekorációnak érdemes beteni az aksiba?
Esetleg tudja valaki milyen fajta kő ez?
Köszi a válaszokat
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ha 10 kg aljzatot beteszek az akváriumba, annak kb. mennyi lesz a súlya az akvában?
 
Back
Oldal tetejére