• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Kezdő "növényes" garnélás próbálkozás

Halas témában egy kis szösszenet:
sajnos a 10-es főnix razbóra állomány 4-re zsugorodott bő 2 hét alatt. Ahogy néztem az összes kiugrott, ill én akváriumban elhullott példányt nem találtam. A héten a szűrő is kapott egy "light" tisztítást, nyomuk ott sem volt. A két szűrőkosárban amúgy egy-egy zsákban van bio rio, eddig a kosár cső miatt ki nem töltött 1/3-án szivacs volt, de ezt most mindkét kosárban cseréltem seachem matrix-szal (kb 500ml). Lényeg a lényeg, a növények megindultak, barnaalga visszaszorult/eltűnt valószínű a garnéláknak köszönhetően, akik a két Oto-val együtt köszönik jól vannak. Szóval csak a halacskák hullanak, akik amúgy nem bújnak el, aktívak is és étvágy is van. Nem úszom meg most már a tesztelést, akkor ha jól értem NO3 lenne a legfontosabb paraméter ilyes esetben?

A vízcserékről - még 3 naponta csinálok 11-12l cserét (40% körül ha jól számolom) és ebből 1,5-2 L körüli a csapvíz. A RO viz amit beszerzek, alapból nem "nullás": KH 4, TDS-sel mérve 30ppm.
Biztos, hogy RO vízről beszélünk? Gh? Szerintem az inkább gyantás vízlágyító lesz. Abban az esetben a kh-t adó karbonát anion nátrium ionnal van. Az nem túl jó növényezni.
Gondolom ha 100% ez a víz menne be, a garnélák és növények miatt is a 30-as érték nagyon kevés... viszont a KH ideális. Iyenkor mi a megoldás? Visszasózással gondolom emelem a KH-t...
Nem emelsz Kh-t csak Gh-t, azt Gh+ visszasózóval teheted meg. Kh4 mellé Gh8 illik.
 
Biztos, hogy RO vízről beszélünk? Gh? Szerintem az inkább gyantás vízlágyító lesz. Abban az esetben a kh-t adó karbonát anion nátrium ionnal van. Az nem túl jó növényezni.

Nem emelsz Kh-t csak Gh-t, azt Gh+ visszasózóval teheted meg. Kh4 mellé Gh8 illik.
Tuti RO lesz, de utána nézek pontosan, az értékek egy A/4-es papírra ki vannak téve.

Azt jól értem hogy a GH+ növeli a TDS által mért értéket és az 100ppm felett/körül optimális?
 
A vízcserékről - még 3 naponta csinálok 11-12l cserét (40% körül ha jól számolom) és ebből 1,5-2 L körüli a csapvíz. A RO viz amit beszerzek, alapból nem "nullás": KH 4, TDS-sel mérve 30ppm. Gondolom ha 100% ez a víz menne be, a garnélák és növények miatt is a 30-as érték nagyon kevés... viszont a KH ideális. Iyenkor mi a megoldás? Visszasózással gondolom emelem a KH-t...
Erre van szükséged: https://greenaqua.hu/hu/green-aqua-gh-plus-vizkemenyseg-novelo-250-g.html

A razbórák sajnos nagyon érzékenyek. Én addig nem tettem volna bele, amíg 3 naponta cserélsz vizet.
- Légy biztos benne, hogy a befolyó nem tudja őket beszívni! Én sajnos így jártam.
- Amíg az ammónia, nitrit nem 0 addig nem érdemes próbálkozni.
 
Köszi szépen. A vízcserét én önszorgalomból csinálom még mindig 3 naponta, úgy éreztem ezzel gondot nem csinálok az elején. December első hetében indultunk és a halak január első hetében jöttek, de biztos nem ártott volna még pár hét... A beszívó ágra most került fel pár napja a garnélák miatt is védő, viszont ami érdekes hogy ezek a kis hülyék (razbórák) a lily-n is képesek voltak néha visszaúszni, egész a üvegcső felső kanyarulatáig...
 
Igen, jól érted és a 250-es TDS a legtöbb élőlénynek jó.
A 100 b-o-r-z-a-sz-t-ó kevés. :eek:
Ezt azért úgy pontosítanám, hogy lődd be a GH és KH szinteket az akváriumodnak megfelelően! Jegyezd meg hogy sózol vissza, ez milyen GH KH értékeket jelent.
Ezután ha mérsz TDS-t, akkor a továbbiakban elég lesz csak TDS-t mérni, ha eltér a TDS érték a szokásostól, akkor tudni fogod, hogy valami nincs rendben.
Nekem GH 6 KH 3 esetén 140 körüli TDS van.
 
Ezt azért úgy pontosítanám, hogy lődd be a GH és KH szinteket az akváriumodnak megfelelően! Jegyezd meg hogy sózol vissza, ez milyen GH KH értékeket jelent.
Ezután ha mérsz TDS-t, akkor a továbbiakban elég lesz csak TDS-t mérni, ha eltér a TDS érték a szokásostól, akkor tudni fogod, hogy valami nincs rendben.
Nekem GH 6 KH 3 esetén 140 körüli TDS van.
Igazad van, de másfelől jöttem e hobbiba.
Halakat tenyésztettem, és az évek során megtanultam ezt-azt. Ezért van, hogy csak indításkor méricskélek. Utána hagyom, hogy a növények és állatok beszéljenek.
 
Igazad van, de másfelől jöttem e hobbiba.
Halakat tenyésztettem, és az évek során megtanultam ezt-azt. Ezért van, hogy csak indításkor méricskélek. Utána hagyom, hogy a növények és állatok beszéljenek.
Jól sejtem hogy a főnix razbórák kiugrálásának is ez az alacsony 100 körüli szint (TDS-sel mérve) lehet az eredendő oka?
Mindenképp inzézkedek és a hétvégi vízcsere már csapvíz nélkül ill GH+ visszasózással fog történni. (50%)
 
Jól sejtem hogy a főnix razbórák kiugrálásának is ez az alacsony 100 körüli szint (TDS-sel mérve) lehet az eredendő oka?
Mindenképp inzézkedek és a hétvégi vízcsere már csapvíz nélkül ill GH+ visszasózással fog történni. (50%)
Pont a főnixet nem tudom, de a veréb razbóra olyan lágy vízben él, amiben nem nagyon van Kh, meg Gh. Kb esővíz...
 
Jól sejtem hogy a főnix razbórák kiugrálásának is ez az alacsony 100 körüli szint (TDS-sel mérve) lehet az eredendő oka?
Mindenképp inzézkedek és a hétvégi vízcsere már csapvíz nélkül ill GH+ visszasózással fog történni. (50%)
Ez egy roppant összetett dolog (is) lehet.
Akvárium helye (ahol közlekedsz a helyiségben ablak és az akvárium között van, stb.), többi akváriumlakó, vízparaméterek, stb.
 
Az idő múlásával, 3 hét alatt az utólag beültetett Rotala (Tropica-féle) szépen megnőtt. Őt milyen mértékben illik visszavágni? Azt tudom hogy a levágott részek visszaültethetők, csak ilyen fogalmak nem igazán tiszták nekem pl. hogy "toppolás"...
 
Back
Oldal tetejére