• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Kezdő "növényes" garnélás próbálkozás

Milyen márkák között keressek? Próbálok még ünnepek előtt…
Csakis JBL teszteket ajánlom.
Alga topikot olvasd át, addig meg naponta cserélj vizet.
A fákról a fehér szutykot gyenge fogkefével sikamikázd le.

Visszaolvastam, de meglehet, elsiklottam egy dolog felett: végülis csak a használt aljzat van benne, vagy újat használtál fel? Ha igen, milyet?
 
Milyen márkák között keressek? Próbálok még ünnepek előtt…
JBL, ez a leginkább használt és a leginkább elérhető is.

Ránézésre garantálható a 20+ nitrát és 0 foszfát, talán még némi NO2 is mérhető lenne.
Új indítás, még nem beállt szűrés, új aktív talaj és nincs gyorsan növő stem növényed, ezek miatt indultak meg az algák.
Gyakorlatilag nincs semmi, ami felvenné a nitrátot, a folyékony tápban lévő foszfátot meg elszívja az aktív talaj.
2 naponta mehet a vízcsere, majd két ünnep közt egy 4-5 fős Amano csapat. Addig pedig marad az algák fizikai eltávolítása, amennyire csak tudod.
Ja és türelem, egy ideig még nem fog javulni a helyzet :)
 
visszaolvastam, de meglehet, elsiklottam egy dolog felett: végülis csak a használt aljzat van benne, vagy újat használtál fel? Ha igen, milyet?

Köszi, igazából egy kisebb mennyiséget kimostam és kisütöttem, és a legaljára került (kb. 2kg), amúgy majdnem 4 kg új aljzat került fölé (az a bizonyos "saját márkás" japán eredetűnek mondott szubsztrátum... durvább szemcseméret) :)
 
Köszi, igazából egy kisebb mennyiséget kimostam és kisütöttem, és a legaljára került (kb. 2kg), amúgy majdnem 4 kg új aljzat került fölé (az a bizonyos "saját márkás" japán eredetűnek mondott szubsztrátum... durvább szemcseméret) :)
Köszi, most már legalább képben vagyok. :)
 
nincs gyorsan növő stem növényed, ezek miatt indultak meg az algák.
Érdemes esetleg ilyenkor még pótlólag valamit ültetni? Egyébként a fára ragasztott moha az ami láthatóan szépen elindult...

Malawa ill Amano beszerzés kapcsán érdemes a garnélás topicba kiírni? Már csak a korábbi csiga keresésem miatt kérdezem :)
 
Érdemes esetleg ilyenkor még pótlólag valamit ültetni?
Igen, nagyonis. Igazából azt is megcsinálhatod, hogy beültetsz egy csomó stemet, aztán később kiszeded őket, amikor már stabil az akva.
Malawa ill Amano beszerzés kapcsán érdemes a garnélás topicba kiírni? Már csak a korábbi csiga keresésem miatt kérdezem
Amano-t nemigen szoktak hirdetni, mivel problémás a szaporítása és még ráadásul szívós is. Kb csak az akar megszabadulni tőlük, aki felszámolja a hobby-t.
Malawa meg talán kevésbé elterjedt, de egy próbát lehet megér.
 
Ez maradjon napi 13 l (~ 40-50%) vagy elegendő kevesebb is (25% körül)?
@Tommi már válaszolt, így csak idézni tudom, mert annyira pontosan írta le, hogy még.

"Az ajánlott vízcsere induló akváriumnál:
1. héten napi 50%
2. héten 2 naponta 50%
3. héten 2x50%
4. héttől heti 1x50%"

Ha alga van, akkor meg kell keresni az okát. Vízcserékkel nem lehet megoldani, de annyi szent, hogy sokat segít, ha követjük a rendszeres és szisztematikus indítás-karbantartás hosszú évek óta bevált módszerét.
Járt utat járatlanért....
 
01.08. Ma egy hónapos a "kismedence"

akv3.jpg

Eleocharis parvulus / minima - új hajtások jönnek de a fejlődés nem látványos, régi levelek sárgulnak
Anubias nana bonsai - konstans
Anubias nana - szépen hozza az új levelekt
Staurogyne repens - fejlődget
Microsorum minor / Narrow - látványos fejlődést nem látok ott hátul

moha kövön ill fán:
Flame moss (Taxiphyllum sp.) - beindult de ezen a leglátványosabb a barna alga

úszó:
Limnobium laevigatum - ami kiegészült pár hasonlóval és eléggé szaporák, ami a gyökérzeten is látszik

+ bekerült:
Lobelia Cardinalis mini
Rotala rotundifolia
valami hinárszerű növény,egy kisebb tő, a nevét sajnos nem tudom

Állatok:
2 Süncsiga
8 vagy 9 Főnix Razbóra
2 Oto
9 Red Sakura
kb 20db Malawa (lehet kevesebb már egy kiugrott és a kutyus találta meg)

Víz:
Egyenlőre hozott RO víz keverve egy kis csapvízzel. Készülék beszerzés alatt, csak nincs raktáron :( (korábban kitárgyalt csapra köthető verzió)
TDS mérés: 110 ppm
GH:8
KH:8

Tápozás: Tropica heti 2x0,75ml és Excel napi 0,5ml - Ezt lehet felülvizsgálnám, esetleg áttérni egy Green Aqua Micro+macro-ra. Nem tudom ezekkel a növényekkel ill ebben a helyzetben mi lenne a legjobb megoldás...
Alga helyzet van, a barna alga főleg a mohán, ahol azért a garnélák már "támadják". Illetve ha jól látom az úszó növények gyökerein is...
A napokban üvegről zöld fonalszerű algát töröltem le és Eleocharis-on is van, mechanikusan nem igazán szeretne lejönni.

CO2 egyenlőre nincs de nagyon gondolkozok a legoptimálisabb megoldáson... Egy kisebb Sodastrem rendszer is jó lenne talán, ha összerakható olyan reduktorral amin működik mágnesszelep (a sima sodastream reduktorokon ha jól tudom nincs ilyen opció), csak nem vagyok az a barkácsolós fajta és a CO2-től parázok beüzemelés szempontjából a legjobban.

Világítás napi 7 óra.
 
CO2 egyenlőre nincs de nagyon gondolkozok a legoptimálisabb megoldáson... Egy kisebb Sodastrem rendszer is jó lenne talán, ha összerakható olyan reduktorral amin működik mágnesszelep (a sima sodastream reduktorokon ha jól tudom nincs ilyen opció), csak nem vagyok az a barkácsolós fajta és a CO2-től parázok beüzemelés szempontjából a legjobban.
Én nem ismerek kifejezetten Sodastream reduktort. Szerintem nincs. Bármelyik reduktort használhatod egy adapter segítségével a Sodastream palackon. Van Oxyturbo és Chihiros reduktor is mágnes szeleppel a GA-nal. A Chihiroshoz lehet kapni külön BT-os vezérlőt, mely működik a Chihiros app-al, így nem kell hozzá külön időzítő. Ha később Chihiros rendszert szeretnél felépíteni, akkor egy app-ból tudnád vezérelni az egészet.
 
Halas témában egy kis szösszenet:
sajnos a 10-es főnix razbóra állomány 4-re zsugorodott bő 2 hét alatt. Ahogy néztem az összes kiugrott, ill én akváriumban elhullott példányt nem találtam. A héten a szűrő is kapott egy "light" tisztítást, nyomuk ott sem volt. A két szűrőkosárban amúgy egy-egy zsákban van bio rio, eddig a kosár cső miatt ki nem töltött 1/3-án szivacs volt, de ezt most mindkét kosárban cseréltem seachem matrix-szal (kb 500ml). Lényeg a lényeg, a növények megindultak, barnaalga visszaszorult/eltűnt valószínű a garnéláknak köszönhetően, akik a két Oto-val együtt köszönik jól vannak. Szóval csak a halacskák hullanak, akik amúgy nem bújnak el, aktívak is és étvágy is van. Nem úszom meg most már a tesztelést, akkor ha jól értem NO3 lenne a legfontosabb paraméter ilyes esetben?

A vízcserékről - még 3 naponta csinálok 11-12l cserét (40% körül ha jól számolom) és ebből 1,5-2 L körüli a csapvíz. A RO viz amit beszerzek, alapból nem "nullás": KH 4, TDS-sel mérve 30ppm. Gondolom ha 100% ez a víz menne be, a garnélák és növények miatt is a 30-as érték nagyon kevés... viszont a KH ideális. Iyenkor mi a megoldás? Visszasózással gondolom emelem a KH-t...
 
Back
Oldal tetejére