• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 25-ös

TerraNova

Tapasztalt kertész
Próbálom röviden ;)

Sziasztok Márton vagyok, kb 2 éve akvarizálom. Eddig Low Techben, most lépnék egy szintet.

Specifikációk:
  • Netto 20 L
  • talaj: ADA Colorado
  • világítás: Noname RGB 24W
  • szűrő: Eheim Classic 150
  • Növények: Staurogyne repens, Anubias nana, Eleocharis acicularis, Ludwigia repens, Alternanthera reineckii, Weeping moss, Christmas moss, Java moss, Microsorum pteropus? Blyxa japonica, Ludwigia palustris, Bucephalandra kedagang, HM, Limnophila sessiliflora, Proserpinaca palustris, Hygrophila difformis​
Eddig:
NO táp, NO Co2, No RO
üzemelt szépen algamentesen 60% világítással (8h)
heti 50% vízcserével

Jövőben szeretném: Élénkebb, vörösebb, virágzóbb növényvilágot.

Próbálkozások már voltak HIGH TECH irányba, ami néha szenvedéssé alakult, ami nagyon lelombozó. Kérlek aki tudná hogy varázsolná, az ne tartsa magában. Pííísz

 
Ő lenne a jelen. 3 napos az újraindítás. Szűrő kitakarítva, víz bejáratva (régi). Hardscape kiszedve, minden semleges hogy semmi ne rondítson bele a vízkémiába.

Ph: 6,8Gh: 9Kh: 3

Annak tudatában, hogy újra ültettem mindent, gyökérképződés alatt. Tápozást mikor szabad elkezdeni? Mennyi világítást adjak nekik? Táptabival még várjak?
 
Ő lenne a jelen. 3 napos az újraindítás. Szűrő kitakarítva, víz bejáratva (régi). Hardscape kiszedve, minden semleges hogy semmi ne rondítson bele a vízkémiába.

Ph: 6,8Gh: 9Kh: 3

Annak tudatában, hogy újra ültettem mindent, gyökérképződés alatt. Tápozást mikor szabad elkezdeni? Mennyi világítást adjak nekik? Táptabival még várjak?
A talaj csak dekorhomok? Semmi táptalaj?
Ha így van, akkor a növények alá mindenképp dugdosnék táptablettákat már most. Nem ismerem ezt a homokot, a szemcseméret megfelelő a növényekhez?
A vizikalásznak levágnám a sérült/algás leveleit, gyorsan regenerálódni fog.
(kinagyítottam a képet, az alapján a szemcseméret jónak tűnik)
 
Készültem, van jbl, Tropica, illetve aquaplant is. Akkor gyorsan be is rakom. Remélem, h a medence alján megmarad a helyén. Sajnos csak 2,5 cm homok réteg van, de hihetetlenül stabilan ültethető bele minden.
 
Szia, üdv köztünk! Mit értesz high-tech alatt? CO2 lesz?
Készültem, van jbl, Tropica, illetve aquaplant is. Akkor gyorsan be is rakom. Remélem, h a medence alján megmarad a helyén. Sajnos csak 2,5 cm homok réteg van, de hihetetlenül stabilan ültethető bele minden.
Vékony az a homok. Ebbe csak a Tropica kapszulát merném tenni, mert annak lassított oldódása van, kevésbé okoz gondot, ha felszínre kerül. 🙂
 
Néhány fejlemény történt az elmúlt napokban. (Most 10 napos)

Először is lenyestem a Vízikalász leveleit 1 kivételével. Kiváncsian várom, túl éli-e.
Vízcseréket rendszeresítem heti 1x 50% cserére.
Kis algásodást vettem észre a növények alsó táján, emiatt csökkentettem a világítást 60-ról 50%-ra.
Sajnos a felszín olajosodik, azt napi szinten oldom.
Ez minden amit tenni tudtam a jövőért.

Most ugye Nitrát, foszfát mentes az akvárium. Tápot locsolnék. Érdemes várnom a stem növények gyarapodására vagy ne? Köszi!
 
Néhány fejlemény történt az elmúlt napokban. (Most 10 napos)

Először is lenyestem a Vízikalász leveleit 1 kivételével. Kiváncsian várom, túl éli-e.
Vízcseréket rendszeresítem heti 1x 50% cserére.
Kis algásodást vettem észre a növények alsó táján, emiatt csökkentettem a világítást 60-ról 50%-ra.
Sajnos a felszín olajosodik, azt napi szinten oldom.
Ez minden amit tenni tudtam a jövőért.

Most ugye Nitrát, foszfát mentes az akvárium. Tápot locsolnék. Érdemes várnom a stem növények gyarapodására vagy ne? Köszi!
A vizikalász túléli, ne aggódj.
Sokkal több növény kellene bele induláskor, úgy könnyebb kikerülni az algásodást. Ezekhez én vagy nem adnék tápot, vagy csak minimálisat.
Ha Bp VII. kerület elérhető távolságban van neked szívesen adok pár növényt.
 
Most ugye Nitrát, foszfát mentes az akvárium. Tápot locsolnék. Érdemes várnom a stem növények gyarapodására vagy ne? Köszi!
Hááát, azt te gondolod, hogy mentes. Mérés nélkül akkor sem jelenteném mentesenek, ha soha nem is tápoztam. Jó lenne nitrát foszfát cseppteszt a későbbiekre. Az is jó, ha összehaverkodsz valakivel itt a fórumon a fővárosiak közt. Biztosan mérnek neked. (én egy "kicsit" messzebb lakom) 😉
 
A vizikalász túléli, ne aggódj.
Sokkal több növény kellene bele induláskor, úgy könnyebb kikerülni az algásodást. Ezekhez én vagy nem adnék tápot, vagy csak minimálisat.
Ha Bp VII. kerület elérhető távolságban van neked szívesen adok pár növényt.
Akkor mindenképp várok, nem szeretném elsietni, úgy kábé éves megvalósítást tűztem ki. Sajnos már nem pesti, külhoni vagyok, Hálás köszönet érte :)
 
Hááát, azt te gondolod, hogy mentes. Mérés nélkül akkor sem jelenteném mentesenek, ha soha nem is tápoztam. Jó lenne nitrát foszfát cseppteszt a későbbiekre. Az is jó, ha összehaverkodsz valakivel itt a fórumon a fővárosiak közt. Biztosan mérnek neked. (én egy "kicsit" messzebb lakom) 😉
Köszi, RO vizezve kevés csapvízzel, foszfát miként jelentkezik? Többit intézem a héten.
 
Köszi, RO vizezve kevés csapvízzel, foszfát miként jelentkezik? Többit intézem a héten.
Azt nem tudom, hogy külföldiában milyen vized lehet, ezt neked kell utánajárni. Vagy kiméred, vagy böngészés a neten, hogy a helyi vízszolgáltató mit szolgáltat. Csak megsúgom, hogy az EU egészségügyi határérték ivóvízben 50ppm nitrátból. (pl Veszprémben 15ppm alsóhangon) A RO-víz +csapvíz egy kicsit emiatt is lutri. Ha tetszik, ha nem, beleszól a tápozásba. Ezért sózzuk vissza a full RO-t akvarisztikai visszasózóval. Foszfát a halkajából is jön. (majd🙂) És persze minden bomló növény emeli a nitrátot foszfátot. Ha nem szándékozol tápozni, akkor ezeket a teszteket felesleges erőltetni. Viszont szééép pííííros növényt emlegettél, meg plííízt. Tehát fogsz tápozni. 😃
Javasolnám az APT 3 complete tápot. Illetve sürgősen tegyél tápkapszulát a Ludvigia alá.(is) 😉
 
52827892795_be89aa8638_k.jpgIMG-6708 by Marton Katona, on Flickr

Sziasztok, 1 hónapos a felállás. Kicsit megcsúsztam, úgy érzem megérte.
Növények szépen fejlődnek, már toppoltam is néhányat. Létszámuk nőtt még tégelyes Monte Carlo-val és Rotalával.
Kínai led lámpával bírkózom, mert automata beállításon átveszi az uralmat (tiszta Chat GPT). Kézi vezérlésre áttettem, most 60%- on függesztés végett. Nyárig lámpacsere!

Co2 beszerezve, táp a kérdéses. APT-vel érdekelnének a tapasztalatok, ki melyiket ajánlja, milyen adagolással?
 
APT-vel érdekelnének a tapasztalatok, ki melyiket ajánlja, milyen adagolással?
A javaslatot írtam. Adagolás nak a gyári ajánlás felét javasolnám egyelőre, ahogy gyarapszik a növény massza, úgy lehetne emelni. Érdemes lenne azért a nitrát, foszfát mérése, hogy kell-e ezen változtatni. Állatok lesznek?(lehet, hogy írtad, csak nem rémlik) Ideje lenne bele valami. 🙂
 
A javaslatot írtam. Adagolás nak a gyári ajánlás felét javasolnám egyelőre, ahogy gyarapszik a növény massza, úgy lehetne emelni. Érdemes lenne azért a nitrát, foszfát mérése, hogy kell-e ezen változtatni. Állatok lesznek?(lehet, hogy írtad, csak nem rémlik) Ideje lenne bele valami. 🙂
Oké, akkor Complete-t veszek, látom egyre többen használják jók tapasztalatok.
No3: 0 Po4: 0
Létezik? Teszt jó, mert garnélás “vödör” jelez. Lesz ám, de még nem most, így nagyobbak a setting lehetőségek. ;)
 
Back
Oldal tetejére