• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 25-ös

Újra itt :) Most igazán sok minden történt. Inkább szemléltetem, cuccok: 52836158842_7dbb570d8f_k.jpgunnamed by Marton Katona, on Flickr
Lámpa miatt Öröm, Boldogság, mert kissebb szériában gondolkodtam, de low budget módon, osztrák kolega hozzám dobta. Tudom, kicsit kihasználatlan, de a lehetőség nyitott, költözhet még.
Apt Complete, mellé liquid carbot adagolok, 1 éves, remélem jó.
Teszteltem, KH sajnos csak 1, ami inkébb 0. Sajnos csak GH+ om van, ezért a kavics.

52836160382_8afe7e2016_k.jpgunnamedokl by Marton Katona, on Flickr
 
52865246456_6fb4dc8b30_b.jpgunnamedk by Marton Katona, on Flickr

1,5 hónapos állapotokat szeretném megörökíteni. Néhány Zöldet beletettem, csak kisérleti alapon, mert megálmodott koncepcióm még nincsen. Majd alakul :) Jelenleg örülök a burjánzó növényeknek, szinte minden növekszik, kivéve a parvula, neki gondolm kevés a fény. Sikerült a napi rutint kialakítani, bár a metszést lassan hozzá kell rendelni.
Alga van, fonálnak nézem. Egyenlőre csak megjelent nem foglalkozom még vele. Kellenének még bele csöpségek, van egy garnélásom, rájuk gondoltam. Nem szerettem volna kísérleti alapon beköltöztetni őket, mert szerintem nem felelne meg nekik. TDS 200 körül van. Sajnos mindig kúszik felfele. Vízcserénél 150ig szoktam visszasózni, fokozatosan próbálom levinni, de nemmm...Lehet belezúditok heti 2x 120as tds-t vagy tudom is én. Holnap csatolom a paramétereket, lesz időm méricskélni.
 
Mértem egy-két paramétert, mert haj alga (nem tudom a pontos megnevezését) beköltözött. Lenne rá megoldás?

NO3: 50 mg
PO4: 0.4 mg
Fe: 0,05 mg

Ezek eddig nagyon tetszenek. 🎃 Viszont felvetődik bennem pár bizonytalan gondolat, amit lehet jobb lenne nem ide kiírni. Tehát...ezekkel a paraméterekkel lámpakapcs, táp adagolás előtt mértem. Érdemes ilyenkor tápozást kihagyni. A 2hr aquaristic termékét használom inverz talajjal, amivel ugye foszfát többlet fog kialakulni a jövőben. Látom sokan keverik az ATP család illetve más tápjaival. Lehetne csak extra Nitrátot adagolni, milyen monotáp ami társítható?
 
Mértem egy-két paramétert, mert haj alga (nem tudom a pontos megnevezését) beköltözött. Lenne rá megoldás?

NO3: 50 mg
PO4: 0.4 mg
Fe: 0,05 mg

Ezek eddig nagyon tetszenek. 🎃 Viszont felvetődik bennem pár bizonytalan gondolat, amit lehet jobb lenne nem ide kiírni. Tehát...ezekkel a paraméterekkel lámpakapcs, táp adagolás előtt mértem. Érdemes ilyenkor tápozást kihagyni. A 2hr aquaristic termékét használom inverz talajjal, amivel ugye foszfát többlet fog kialakulni a jövőben. Látom sokan keverik az ATP család illetve más tápjaival. Lehetne csak extra Nitrátot adagolni, milyen monotáp ami társítható?
50ppm nitráthoz nem adagolnék semmilyen nitrátot. Kivéve, ha elírtad és csak 5ppm. De igazából akkor sem, mert akkor meg jó értékeid vannak. Tehát elírás? 🙂
 
50ppm nitráthoz nem adagolnék semmilyen nitrátot. Kivéve, ha elírtad és csak 5ppm. De igazából akkor sem, mert akkor meg jó értékeid vannak. Tehát elírás?
Szia, köszönöm válaszaidat big👍 Igen valóban elírás 5 ppm akart lenni. Nem diatom lesz az leginkább a növények száráról, leveléről indul ki. A vízben lebeg. Majd ha otthon leszek küldök pár képet.
 
Nincs csak Colorado homok, Gh mozgást csak következtetek, mert mérni nem szoktam. TDS viszont tág skálán mozog, van amikor 180- van amikor 250ppm.
Te vagy a sokadik téves értelmező. 🙂 A TDS mérő nem vízkeménység mérő. A víz vezetőképességét méri, emiatt az összes oldott anyagot is beleveszi. Ha a Gh-ra vagy kíváncsi, akkor kénytelen leszel csepptesztet használni, ha az üvegből akarsz mérni. Egyébiránt egy üres RO víz visszasózóval beállítva, TDS mérővel bekalibrálható megfelelő Gh-Kh értékre, mivel abban csak a keménységet adó sók lehetnek. A következő a javaslatom: állítsd be a cserevíz keménységet a TDS mérővel és konzekvensen egy értéket válassz. A vized az üvegben keménységileg nem fog ebben a felállásban változni. 🙂
 
Te vagy a sokadik téves értelmező. 🙂 A TDS mérő nem vízkeménység mérő. A víz vezetőképességét méri, emiatt az összes oldott anyagot is beleveszi. Ha a Gh-ra vagy kíváncsi, akkor kénytelen leszel csepptesztet használni, ha az üvegből akarsz mérni. Egyébiránt egy üres RO víz visszasózóval beállítva, TDS mérővel bekalibrálható megfelelő Gh-Kh értékre, mivel abban csak a keménységet adó sók lehetnek. A következő a javaslatom: állítsd be a cserevíz keménységet a TDS mérővel és konzekvensen egy értéket válassz. A vized az üvegben keménységileg nem fog ebben a felállásban változni. 🙂
Ahaam, értem akkor mostantól csepptesztelek. Azt gondoltam, ahogy megy fel a Tds úgy növekszik a Gh. Sok helyen áttam, hogy sokan 120ppm-re sóznak. Jelenleg az akvám 230ppm. Kicsit nagy a differencia.
 
Ahaam, értem akkor mostantól csepptesztelek. Azt gondoltam, ahogy megy fel a Tds úgy növekszik a Gh. Sok helyen áttam, hogy sokan 120ppm-re sóznak. Jelenleg az akvám 230ppm. Kicsit nagy a differencia.
Talán mert homok? Még oldódik ki szilikát.... Tápozol is talán.... Esetlegesen van növényi bomlás, amit nem is látsz... Azt sem lehetne megmondani, hogy mennyi a növekményed. Amíg ezzel a talajjal dolgozol, felesleges igazából a vízkeménység méregetése, a fentebb írtak miatt. 😉
 
Back
Oldal tetejére