• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Kezdő "növényes" garnélás próbálkozás

Az idő múlásával, 3 hét alatt az utólag beültetett Rotala (Tropica-féle) szépen megnőtt. Őt milyen mértékben illik visszavágni? Azt tudom hogy a levágott részek visszaültethetők, csak ilyen fogalmak nem igazán tiszták nekem pl. hogy "toppolás"...
A rotalákat a 3.hétnél érdemes toppólni, vagy is tövig vágod... kövihéten mikor nő és ágazik akkor a második vágás az ágazás felett és így tovább a következőig. Harmadik után már csak trimmelni kell, a szép hajtásokat amit visszavágsz kb. 10cm azt visszaülteted..

Screenshot_20220316_184645.jpg
 
Utoljára módosított:
Egy hét ismét eltelt.

Ami még mindig várat magára - CO2

A témában folyamatosan hallok olyan hangokat hogy egy kisebb bubiszám, de állandóan működve (tehát mágnesszelep nélkül), sok esetben hasznosabb, mint a ki be kapcsolás, ami "rángatja a PH-t" és így az algásodást is elősegíti. Van olyan szitu amikor ez hasznosabb? Egyébként valami sodastream rendszerben gondolkozok, persze ha úgy alakul, használtan egy kis palackos hagyományos rendszer is jó lehet, de itt Tata-Tatabányán nem tudok egyenlőre töltési lehetőségről. Persze amilyen gyakran fog kelleni, egy egy út BP-re is beleférhet...

Ami viszont már elvégezve:
1) Két normális JBL csepp teszt beszerezve Nitrát és Foszfát
Nitrát 5 és 15 között, de inkább 5-höz közel, a szín nem naranssárga árnyalatú csak erősebb citrom inkább
Foszfát viszont 0,02 alatt, a teszt színtelen maradt

Az utóbbi utalhat táphiányra?
Tápozás: Még mindig a Tropica megy (ZÖLD) de a kezdeti barna algák ill a tanácsok alapján bőven a gyári ajánlás alatt tápoztam eddig... Heti két vízcsere alkalmával 1-1 ml ment a 30-as kockába. Most már váltok végre heti 1x10-12L vízcserére (korábban is mehetett volna), kérdés hogy a gyárilag kiszámolt 3.6ml-rem mehetek nyugodtan? Illetve ezt egy adagban vízcserekor adagolhatom?
A fentiek mellett valamilyen teszt még ajánlott?

2) RO készülék fürdőszobai használattal beüzemelve - zuhagyra felszerelem és használat után leszerelem. 75 GPD-s a szűrő berendezés, sajnos mifelénk elég kemény a víz (20 környéke) és kicsi a nyomás (max 1,8 Bar). Oké, BWT által kezelt vízre van kötve, de a TDS majdnem 360 körüli ebben az esetben is. Első tesztelés alkalmával 10L víz kb. két óra alatt jött le, a "rossz" víz kb. 3X mennyiség (talán picit több is sajnos...), TDS 8-10... Tervben van egy egész házra érvényes nyomásfokozó beüzemelése a vízórához, ezzel ha jól tudom az arányok és az idő is javítható. Ilyen vízparamétereknél mikor és mennyit érdemes visszamosni? Maga a készülék heti 1x lesz használatban 10L erejéig...

3) Rotala rotundifolia egy része visszavágva, másik része a héten megtörténik.

4) Garnélák ízlésének kutatása folyamatban, spenót, ubi megy, répa kevésbé, inkább a vasárnapi levesbe maradt :) A két Oto él és virul és folyamatosan a garnéláknak rakott "tápszemek" vagy zöld körül trollkodnak, de csak nem hal éhen senkisem...


akv.jpgfish.jpg
 
Utoljára módosított:
Egy hét ismét eltelt.

Ami még mindig várat magára - CO2

A témában folyamatosan hallok olyan hangokat hogy egy kisebb bubiszám, de állandóan működve (tehát mágnesszelep nélkül), sok esetben hasznosabb, mint a ki be kapcsolás, ami "rángatja a PH-t" és így az algásodást is elősegíti. Van olyan szitu amikor ez hasznosabb? Egyébként valami sodastream rendszerben gondolkozok, persze ha úgy alakul, használtan egy kis palackos hagyományos rendszer is jó lehet, de itt Tata-Tatabányán nem tudok egyenlőre töltési lehetőségről. Persze amilyen gyakran fog kelleni, egy egy út BP-re is beleférhet...

Ami viszont már elvégezve:
1) Két normális JBL csepp teszt beszerezve Nitrát és Foszfát
Nitrát 5 és 15 között, de inkább 5-höz közel, a szín nem naranssárga árnyalatú csak erősebb citrom inkább
Foszfát viszont 0,02 alatt, a teszt színtelen maradt

Az utóbbi utalhat táphiányra?
Tápozás: Még mindig a Tropica megy (ZÖLD) de a kezdeti barna algák ill a tanácsok alapján bőven a gyári ajánlás alatt tápoztam eddig... Heti két vízcsere alkalmával 1-1 ml ment a 30-as kockába. Most már váltok végre heti 1x10-12L vízcserére (korábban is mehetett volna), kérdés hogy a gyárilag kiszámolt 3.6ml-rem mehetek nyugodtan? Illetve ezt egy adagban vízcserekor adagolhatom?
A fentiek mellett valamilyen teszt még ajánlott?

2) RO készülék fürdőszobai használattal beüzemelve - zuhagyra felszerelem és használat után leszerelem. 75 GPD-s a szűrő berendezés, sajnos mifelénk elég kemény a víz (20 környéke) és kicsi a nyomás (max 1,8 Bar). Oké, BWT által kezelt vízre van kötve, de a TDS majdnem 360 körüli ebben az esetben is. Első tesztelés alkalmával 10L víz kb. két óra alatt jött le, a "rossz" víz kb. 3X mennyiség (talán picit több is sajnos...), TDS 8-10... Tervben van egy egész házra érvényes nyomásfokozó beüzemelése a vízórához, ezzel ha jól tudom az arányok és az idő is javítható. Ilyen vízparamétereknél mikor és mennyit érdemes visszamosni? Maga a készülék heti 1x lesz használatban 10L erejéig...

3) Rotala rotundifolia egy része visszavágva, másik része a héten megtörténik.

4) Garnélák ízlésének kutatása folyamatban, spenót, ubi megy, répa kevésbé, inkább a vasárnapi levesbe maradt :) A két Oto él és virul és folyamatosan a garnéláknak rakott "tápszemek" vagy zöld körül trollkodnak, de csak nem hal éhen senkisem...


View attachment 173304View attachment 173305
Dícséretes, hogy tájékozódsz, de ne agyalj. Főleg ne spilázd túl a dolgokat.
Ahogy észrevettem, egy-egy info foszlányba kapaszkodsz bele (pl.: "CO2 rángatja a PH-t"). Semmi nem rángat semmit. Annál előfordul, aki többet erővel, mint ésszel akvarizál. Szóval, relax. Te kövesd a többet ésszel, mint erővel utat. :)

A naftázást Aquario zseléssel kezdtem, hogy tapasztalatot szerezzek, utána tértem át a nagynyomásúra. Szerintem Te is tégy így.

Azt nem írtad, hogy az RO bekötése után hagytad-e kb. 1 órát "pocsékba" folyatni az RO vizet. Új rendszer (membrán, ill. szűrőpatron esetén is), ugyanis ajánlott.

Szépen haladsz. Lapozd át csak a naplódat, és Magad is láthatod, mennyivel jobban és szebben ketyeg az akvárium. ;)
 
Köszi a bíztatást!

Igen néha hajlamos vagyok túlagyalni dolgokat :)
Persze látom, hogy alakul a kocka, közben amennyi időt tudok rá szánni, mások naplójából is próbálok okulni és inspirálódni.

CO2 fronton annyi előrelépés van, hogy nagy valószínűséggel egy Sodastream rendszert át tudok venni használtan reduktorral mágnesszeleppel és csak pár apróságot kell majd beszerezni hozzá. Mindenesetre óvatosan vágnék bele, kevesebb bubiszám, fokozatosság elvét követve. Ezzel együtt a maradék TROPICA (zöld) táp fogyóban van és így felvetődik a tápozás kérdése is újra... A Co2 bevezetés és a táp kérdése talán összekapcsolódik valamilyen szinten. Ezekkel a viszonylag egyszerű növényekkel és ha jól sejtem nem túl izmos világítással (chihiros c361) milyen tápozást válasszak? Esetleg maradjak a meglévőnél...?(TROPICA esetén is a premium és "sima" együttes használatáról olvastam a téma topicjában, ami azért mostanság nem pörög, gondolom kevesen használják)

Azt nem írtad, hogy az RO bekötése után hagytad-e kb. 1 órát "pocsékba" folyatni az RO vizet. Új rendszer (membrán, ill. szűrőpatron esetén is), ugyanis ajánlott.
Igen, két órát ment, kb 10L víz teszt gyártását letudtam, ez nem használtam fel.
 
Köszi a bíztatást!

Igen néha hajlamos vagyok túlagyalni dolgokat :)
Persze látom, hogy alakul a kocka, közben amennyi időt tudok rá szánni, mások naplójából is próbálok okulni és inspirálódni.

CO2 fronton annyi előrelépés van, hogy nagy valószínűséggel egy Sodastream rendszert át tudok venni használtan reduktorral mágnesszeleppel és csak pár apróságot kell majd beszerezni hozzá. Mindenesetre óvatosan vágnék bele, kevesebb bubiszám, fokozatosság elvét követve. Ezzel együtt a maradék TROPICA (zöld) táp fogyóban van és így felvetődik a tápozás kérdése is újra... A Co2 bevezetés és a táp kérdése talán összekapcsolódik valamilyen szinten. Ezekkel a viszonylag egyszerű növényekkel és ha jól sejtem nem túl izmos világítással (chihiros c361) milyen tápozást válasszak? Esetleg maradjak a meglévőnél...?(TROPICA esetén is a premium és "sima" együttes használatáról olvastam a téma topicjában, ami azért mostanság nem pörög, gondolom kevesen használják)


Igen, két órát ment, kb 10L víz teszt gyártását letudtam, ez nem használtam fel.
A CO2 használatában szerintem nincs olyan, hogy fokozatosság elve. 30 literre, megfelelő áramlás mellett, hagyományos diffivel mehet 1 bubi/sec. Világítás felkapcsolása előtt 2 órával induljon a CO2 és világítás lekapcsolása előtt 1 órával állítsd le. A DC majd jelzi, hogy sok vagy kevés, de szerintem ilyen beállítással nem lesz szódavíz az akvában. Tápozás tekintetében esetleg térj át APT complete tápra, napi 1ml mehet, ha a pumpás kiszerelést veszed, 1 pumpa naponta. Mellette mehet az excel is.
 
Köszi a bíztatást!

Igen néha hajlamos vagyok túlagyalni dolgokat :)
Persze látom, hogy alakul a kocka, közben amennyi időt tudok rá szánni, mások naplójából is próbálok okulni és inspirálódni.

CO2 fronton annyi előrelépés van, hogy nagy valószínűséggel egy Sodastream rendszert át tudok venni használtan reduktorral mágnesszeleppel és csak pár apróságot kell majd beszerezni hozzá. Mindenesetre óvatosan vágnék bele, kevesebb bubiszám, fokozatosság elvét követve. Ezzel együtt a maradék TROPICA (zöld) táp fogyóban van és így felvetődik a tápozás kérdése is újra... A Co2 bevezetés és a táp kérdése talán összekapcsolódik valamilyen szinten. Ezekkel a viszonylag egyszerű növényekkel és ha jól sejtem nem túl izmos világítással (chihiros c361) milyen tápozást válasszak? Esetleg maradjak a meglévőnél...?(TROPICA esetén is a premium és "sima" együttes használatáról olvastam a téma topicjában, ami azért mostanság nem pörög, gondolom kevesen használják)


Igen, két órát ment, kb 10L víz teszt gyártását letudtam, ez nem használtam fel.
Plusz egy szavazat az APT complete-re. 😉
 
02.17

Újabb hetek teltek el pár elég fontos változással:

Vízparaméterek- pár értek JBL (csepp teszt):
Ph: 6.6
NO3: 1
PO4: 0
GH: 8 KH: 4 - neptun
A fenti nulla PO4 érték viszont milyen üzenetet hordoz? Kell itt valami beavatkozás? (Tápozás kapcsán infó lejjebb)

Másfél hete megy folyamatosan kezdeti bénázás után a CO2 rendszer. Kicsit kevesebb mint 1 bubi/sec a mennyiség. Leszámoltam 45-50 bubit 1 percben 😉. Világítás előtt két órával indul és lekapcsolás előtt egy órával kapcsol le. Drop checker világos zöld. A növények szépen bubiznak. A diffúzor a lily-vel szemben lett elhelyezve a front üvegnél, az áramlás így elvileg telibe kapja, nem tudom van-e ennél hatékonyabb elhelyezés…?

Szintén másfél hete világítás csere történt. C2 /sima/ lett az új lámpa a régi C301 helyett, aminek hatására mindennek színe lett az akváriumban 😂. Üzemidő fél-félóra átmenettel együtt (napfelkelte és napnyugta) összesen 7,5 óra, de ebből 75%-on 6,5 óra.

Kedd óta a tápozás változott, Tropica helyett APT Complete napi 0,9 ml (30L-re számolva). Excel 0,75 ml naponta.

RO szűrő beüzemelve két hete, de egy nyomásfokozó pumpa kellet sajnos az alacsony nyomás miatt (nélküle 10L majdnem 3 óra volt, most max 40 perc talán) Visszasózás GA GH+/KH+ -szal 4/2 re. Az akvárium még kicsit magasabb egyenlőre, a fentiek szerint.

Növények szépek, a két hete visszavágott rotala rotundofolia új metszés előtt. A moha méretes lett mindenhol, sajnos itt metszés nem volt, nincs is ebben tapasztalat, szóval segítséget megfogadok szívesen. Staurogyne repens is szépen kialakult, itt esetleg alsó leveleknél látni egy kis lyukadást, de nem feltűnő. Utólag bekerült valami hínárszerű, talán a red sakurákkal jött. Egyenlőre ok, nő mint a bolond gomba, de a helyére valami mást tennék a háttérbe. Úszónövény vagy három féle van a felszínen, most ajándékoztam el a felét de szerintem így is túl sok van belőlük … a világítást elég erősen szűri, a gyökérzet két hét alatt megérik a vágásra.
Tervben van előtérben gyep kialakítása, így, hogy már van CO2. Némi “Eleocharis parvulus / minima” van már most is. Itt is kissé gondban vagyok mert nem tudom hogy igényel e nyírást ill milyen mértékben. A tervezett Eleocharis parvula mini 'pusilla' egyébként ugyanez a növény vagy csak valami közeli rokon? Igazából ide előtérbe valami alacsony megoldásra gondoltam, ha van más tipp, szívesen veszem.

Vízcsere heti 1x 10-12 L

Garnélák, halacskák jól vannak, kissé a vízszint lejjebb engedve, kiugrálás megszűnt. Apró garnéla már látszik itt-ott / red és malawa is/

Köszi hogy elolvastad! 😉

10BDDB32-D24A-4D64-85D9-C4DC2D2E0188.jpeg967E95F5-D1E3-48C7-AE7D-248CD0E33E9D.jpegA034F44B-56C1-42E4-87C2-917A3341B99D.jpeg
 
Eleocharis parvula mini 'pusilla' egyébként ugyanez a növény vagy csak valami közeli rokon? Igazából ide előtérbe valami alacsony megoldásra gondoltam, ha van más tipp, szívesen veszem.
Ugyanaz. A fonalas csetkáka törpe változata. Gyártónként más a neve. Szokták nyírni, hogyha nem akar sűrűsödni, ezzel lehet is kényszeríteni. Persze ez csak akkor hatásos, ha egyébként szép egészséges. Az olvadót hiába nyírod.
 
Pár tesztet elvégeztem a mai napon, figyelembe véve a tápozás váltását ill a CO2 beindulását. (bubiszám belőve 1 bubi/sec-ra, eddig kicsit komótosabban ment, kb 45 bubi/perc volt)

Ph: 6.6
NO3: 1
PO4: 0 illetve nagyon halovány színt látok, de nem éri el a 0,05 ppm-t
Itt milyen foszfát növénytápot ajánlanátok az APT Complete kiegészítéseképp? Pl a SEACHEM megfelelő lehet? Holnap fent járok BP-n így pár apróságot beszereznék.

Vízkeménység: na nekem most esett le, hogy a KH-t növeli az aktív talaj... Jól tudom? Elvileg lávakő van még az akváriumban és az nem növeli tudtommal... kíváncsi leszek a hét végén mekkora lesz ez az érték, a KH vízcsere után 4 volt... Mi az az érték, ami felett már problémás?
 
Pár tesztet elvégeztem a mai napon, figyelembe véve a tápozás váltását ill a CO2 beindulását. (bubiszám belőve 1 bubi/sec-ra, eddig kicsit komótosabban ment, kb 45 bubi/perc volt)

Ph: 6.6
NO3: 1
PO4: 0 illetve nagyon halovány színt látok, de nem éri el a 0,05 ppm-t
Itt milyen foszfát növénytápot ajánlanátok az APT Complete kiegészítéseképp? Pl a SEACHEM megfelelő lehet? Holnap fent járok BP-n így pár apróságot beszereznék.

Vízkeménység: na nekem most esett le, hogy a KH-t növeli az aktív talaj... Jól tudom? Elvileg lávakő van még az akváriumban és az nem növeli tudtommal... kíváncsi leszek a hét végén mekkora lesz ez az érték, a KH vízcsere után 4 volt... Mi az az érték, ami felett már problémás?
Nekem az a véleményem, hogy a nitrát 3ppm alatt kevés lesz. A foszfát meg ennek 15-öd része. Complete kell neki. És lehet, hogy a foszfát kell pluszban is. 🙂
 
03.29.
Kicsit megkésve, de egy kis helyzetjelentéssel jötem kornyolva hideg sörömet egy munkás nap után.

Így állunk
51B2D785-A5DE-41B2-A0A8-74D861C6D425.JPG

Messziről már egész jó :)

Megy a CO2 naponta 11-19 között. (kb 1 bubi/sec)
Világítás 12.45-20.15 között, ebből 1/2-1/2 óra napfelkelte és naplemente. A C2-es 75%-ra van állítva.
Táp már egy ideje APT Complete, most kissé megnövelve az adag 1,4ml naponta (volt egy nagyobb vízcsere két hete, akkor szinte teljesen lenullázódott az NO3 és PO4 szint). Egy hét emelt adag után vasárnap rámértem vízcsere előtt: NO3: 5 PO4: 0,2 Hétvégén meglátjuk mi a tendencia, vissza lehet-e térni az 1ml/nap-ra vagy maradjon így.

Ami látszik a CO2 beindulása és az új tápozás hatására, hogy megjelent némi ecsetalga(?). Képek lejjebb... Előtérben a parvula szálakon ill staurogyne repens-en. Hétvégén az amúgy minimálisan folytott eheim exp.250-t picit jobban visszafolytottam, nem tudom esetleg világítás mennyiség csökkentése segíthet-e, vagy a diffuzor tehető jobb helyre, CO2-t csökkentsem...
Mitévő legyek szerintetek?
Amúgy a nap végére meglehetősen bubis a nano, a víz felszínen is vannak buborékok a növényeken túl. A jelző folyadék világos zöld, azt is most cseréltem 3hét után.

IMG-1003.jpgIMG-1030.jpgIMG-1029.jpgIMG-1027.jpg

A parvula esetében felmerült, hogy azon túl, hogy az esetleges elsárgult/barnult szálakat kitépem, magasságában nyírható-e, mennyire szereti?

Próbálom tartani a fókuszt, de a tavasz hoz némi extra programot:
- pár nap és itt az új kistesó (gólya már köröz a faluban :) )
- jönnek a kerti munkák (3 éve intenzív hobbikertész lettem egyre szebb évelőágyásokkal)
- fűnyírás-tápozás-öntözés örök körforgása újra indul (szerencsére csak 100m2-n)

Halak, garnélák szuperül vannak, a garnéla állomány szépen szaporodik.


Köszönöm hogy benéztél és köszi a tanácsokat!
 
Ami látszik a CO2 beindulása és az új tápozás hatására, hogy megjelent némi ecsetalga(?). Képek lejjebb... Előtérben a parvula szálakon ill staurogyne repens-en. Hétvégén az amúgy minimálisan folytott eheim exp.250-t picit jobban visszafolytottam, nem tudom esetleg világítás mennyiség csökkentése segíthet-e, vagy a diffuzor tehető jobb helyre, CO2-t csökkentsem...
Mitévő legyek szerintetek?
Nem igazán az áramláson van az az ecset. Helyileg karbózzad le 5-10 percig, álló szűrő mellett és etesd fel az amanókkal. (nem kéne az algaevőket etetni egy ideig) A CO2 - t ne vedd vissza, a fényen se csökkentenék. A füvet nyírhatod is, az új levelein nem lesz ecset. 🙂
 
04.15.

Előre is elnézést kérek, egy kicsit kevésbé vagyok aktív mostanság a fórumon, újabb apai örömök elé néztem, így a nappali bővült egy új bútordarabbal, az elfoglaltsági szintem pedig újabb fokra hágott:
a0.jpg

A tápozás és a CO2 hatására talán, de stem-ek nőnek mint a "bolond gomba", alig győzöm őket hetente visszavágni, a Ludwigia "mászna ki" a felszínre folyamatosan, Rotala "szökik" a felszíven hátulról egészen előre . Elől a két szélen a staurogyne repens terjed és terebélyesedik szemmel láthatóan, nem tudom őt hogy célszerű nyírni, a "fű" is kissé elnyomva van így, ill hátrébb az anubias is.

Sajnos az ecset megjelent új helyeken is (Ludwigia középső zónás levelein, és a staurogyne repens-en sem csökken a mennyiség. Pedig garnélák és algázók táplálását is kicsit visszavettem. Véletlenül kicsit a CO2-be is belenyúltam, így kb egy hétig fél gőzzel ment, ezt próbálom korrigálni és visszatérni az 1 bubi/sec-re.
Tápozás két hete újra 0,9ml APT Complete /nap ill Excel 0,75/nap. Így az értékek két hete konstansak 10L köröli vízcserével:
>NO3: 5 (talán egy picit sötétebb sárga a teszt szín, de a következő fokozatot nem éri el)
>PO4: 0,4 (lehet hogy a foszfát már kicsit sok?)
>Vízkeménység:GH6, KH4.
Nem tudom esetleg alga fronton a tápozás némi visszafogása segíthet-e, vagy mi tévő legyek?

Ja és plusz egy növény kérdés: oldalt egy Lobelia-nak gondolt növény nagyon megnőtt szintén a hetekben, nekem annyira nem is tetszik... és így már tuti nem lobelia cardinalis (főleg nem mini). Esetleg tipp hogy mi lehet?

akv0415.jpg
a2.jpg
a3.jpg

KÖSZÖNÖM SZÉPEN!
 

Attachments

  • a1.jpg
    a1.jpg
    490.6 KB · Megtekintések: 6
Sajnos az ecset megjelent új helyeken is (Ludwigia középső zónás levelein, és a staurogyne repens-en sem csökken a mennyiség. Pedig garnélák és algázók táplálását is kicsit visszavettem. Véletlenül kicsit a CO2-be is belenyúltam, így kb egy hétig fél gőzzel ment, ezt próbálom korrigálni és visszatérni az 1 bubi/sec-re.
Tápozás két hete újra 0,9ml APT Complete /nap ill Excel 0,75/nap. Így az értékek két hete konstansak 10L köröli vízcserével:
>NO3: 5 (talán egy picit sötétebb sárga a teszt szín, de a következő fokozatot nem éri el)
>PO4: 0,4 (lehet hogy a foszfát már kicsit sok?)
Jó az a foszfát.
Nem tudom esetleg alga fronton a tápozás némi visszafogása segíthet-e, vagy mi tévő legyek?
Ne vegyél vissza. Az ecset nem a tápozás miatt van. Több köze van az áramláshoz és a szűréshez. Ne etesd az algázókat, csak heti 2-szer. A napi karbót helyileg fecskendezd az ecsetre álló szűrő mellett, majd 5 perc múlva indítsd el újra. Csak nehogy elfelejtsd visszakapcsolni. 🙂
Előre is elnézést kérek, egy kicsit kevésbé vagyok aktív mostanság a fórumon, újabb apai örömök elé néztem, így a nappali bővült egy új bútordarabbal, az elfoglaltsági szintem pedig újabb fokra hágott:
Gratulálok apuka. Ez igazán szép munka! 👍🙂
 
Sziasztok,

Az egyik utolsó képpel jelentkezek, az első komolyabb próbálkozásom, a 30-as dennerle kocka kapcsán... Egyik szemem sír, a másik üveg :)
Áprilistól már egyre szebben ketyegett az üveg, a mindenféle felgyülemlett egyéb munka, a bébi érkezése se törte meg a lelkesedésem. Szerintem a tápcsere(APT Complete) bevált, de itt még lesz mit fejlődni/tanulni.

Lényeg a lényeg, hogy nem mindenáron (és ennek megfelelő árszínvonalon) meghirdettem az üveget egy 60p-re váltás reményében, és végül a kereslet kínálat találkozott, így a 30-as nano új helyre került.

Bár akadtak nehézségek, de stabil, szép állapotban adtam át a kis kockát, ami a család szívéhez is nagyon hozzánőtt. Szóval végül úgy engedték eladni, hogy itt legkésőbb őszre új üvegnek kell állni.

Nehézségek:
Már nem falta az aktív talaj a foszfátot, de sokáig ez nagy hiány volt, nem pótoltam és talán most is kellett volna még adagolni pluszban. Ezzel együtt nitrát se ment igazán 5 fölé...

No name talaj helyett márkásat kell használni a jövőben...

Kevés világítás? C2 75%-on ment, a Stau nyúlt, a Rotala valószínű a tövek sűrű ültetése és a microsorum terjedése miatt alsó régióban kevesebb fényt kapott, nyúlt, kopaszopdott, levelek ritkásan álltak. Ott kezdett igazán élénk és dús lenni ahogy a felszínre ért és a felszín mentén kúszott tovább egy egy tő.

Stau hiánytünetek - alsó levelek fehéredése, lyukadása - utóbbi időben gyakran toppoltam, egész nagy adagokat szedtem ki és ültettem vissza pár szálat ide-oda.

Macerás karbantrtás a hátsó területeken - kőre rögzített redmoor mögött kevéd, nehezen hozzáférhető helyek at ültetésre, toppolásra.

Lesz mit tanulni, és persze para is van egy új rendszer indításával - ALGÁK megjelenése és a küzdelem (sok nagyobb tudású/tapasztalatú kollégánál, jobban felszerelt akváriumnál látok itt a fórumon olyan problémákat, ami megtorpanást okoznak. )
A fentiek miatt optimális lenne majd egy könnyebben fenntarthetó és gondozható, de mégis látványos 60p létrehozása.

Köszi az eddigi segítséget, véleményeket!

348975333_934149014506041_709005096511563169_n.jpg
 
Elnézést, itt elmaradt, de kérem szépen a napló áthelyezését a befejezett akváriumok közé.

Köszönöm

KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!

ui.: bár nem a tervek szerint haladva, de egy kis "aprósággal" jelentkezni fogok :)
Szia! Láttam most 2db olyan 60 literes akváriumot is eladót mint ami nekem fan facebookon. Ha érdekel írj rám és küldöm a linket. Denerle 60 és nagyon jó áron is van. Szinte ajándék.
 
Back
Oldal tetejére