• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

kezdő kérdések

Muti-muti!!!:)
csak pár növény amit haveromnál találtam meg egy fa dísz, indulásképpen, nem is tudom mi a neve a fának, majd meg kérdezem tőle.

Jönnek a hét második felében a halak, jövőhóban meg Green Aqua-ba elmegyek a végleges növényekért, kb csak a gömbmoha marad, nem is tudom a nevüket amik most bevannak téve.

a víz kicsit homályos, mintha ködös lenne, a talaj miatt ilyen? Kipakolom, átmosom majd...

79557766520140511_164429_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Hagyd a szűrőt dolgozni, ne szedd szét. A halakat pedig legalább egy hónapig felejtsd el!

Az elég sok idő. Miért, mire kell ennyit várni? Miből látom, hogy már lehet halakat betenni?

Szeretem érteni, hogy mit miért, azért kérdezem csak.
 
Az elég sok idő. Miért, mire kell ennyit várni? Miből látom, hogy már lehet halakat betenni?

Szeretem érteni, hogy mit miért, azért kérdezem csak.

Nagyon sok dolog játszik egy akiban...Be kell járatni a szűrőt, hogy kialakuljon a megfelelő baktériumkultúra, a talajban is...
Azt mondom olvasd el megint az akvakertészet alapjai című olvasmányt. Kezd az elején...Valamint olvasd sokat a fórumot.
Csapvízbe nem lehet rögtön élővilágot telepíteni!!!;)
 
Azért kell várnod, hogy a környezet megfelelő legyen a halaid számára. A szűrőben dolgozó baktériumoknak időre van szükségük. (Ugye tettél baktériumkultúrát vagy valami startert a szűrőbe?) Amíg ez nem alakul ki, addig a biológiai szűrés nem működik. Bár nem tudom, hogy a Manado mennyi ammóniát enged ki, de az első időben napi vízcserékre van szükség. Ezt a kioldódó ammóniát sem tolerálják a halak.
 
Azért kell várnod, hogy a környezet megfelelő legyen a halaid számára. A szűrőben dolgozó baktériumoknak időre van szükségük. (Ugye tettél baktériumkultúrát vagy valami startert a szűrőbe?) Amíg ez nem alakul ki, addig a biológiai szűrés nem működik. Bár nem tudom, hogy a Manado mennyi ammóniát enged ki, de az első időben napi vízcserékre van szükség. Ezt a kioldódó ammóniát sem tolerálják a halak.

Köszi a választ. Azt hittem ez egy hét alatt megvan. 50% os vizcserét csinálok, naponta. A szűrőben szivacs szerüség, kerámia gyűrű, aktiv szén, filter vatta van, lentrol felfele. Boltban adtak egy folyadékot ami elvileg a szűrő bacik megtelepedéséhez kell. Naponta öntöm vizcsere után, 4 napig kitart. Boltos szerint ennyi elég.
 
Nem kellnaponta cserélni, elvileg elég hetente, de szerintem ha 3 naponta megteszed az elég az első időben. Manadoban nemhogy ammonia spike nem lesz, hanem csak idegesítő légbubikat lehet bennük találni pár napig. Szóval relax, tényleg öntözd a bacikultúrát és azért valóban 3-4 hétig várj a halakkal.
üdv kac
 
Sziasztok! Bent vannak a halak, már egy ideje, zöld neon 5 db (6 volt, de egyik nem bírta), élnek és virulnak, esznek (az egyik, angyobbik, kész zabagép, eleszi a kaját a többiek elől, gondolkodtam már rajta, hogy kis hálóval el kéne etetéskor különíteni... kaja után meg kergeti a kisebbeket, kaját annyit kapnak, amig látom hogy megeszik míg leér). Feleségemnek nem tudtam nemet mondani, amikor azt mondta ők kellenek, az eladó is mondta, hogy akár 10 et is be lehet tenni sőt még mellé 10 amanda lazacot is... így "le lettem szavazva" mondhatni és jöttek haza a zöld neonok. Sajnos még túl korán vettük meg, mert egyik, a legnagyobb feldobta a pacskert, tippem szerint a víz miatt, kellett volna neki még pár nap, vagy/és sűrűbb vízcsere.

A víz szine picit barnás-sárgás, 50%-os vízcsere után is egy nappal, gondolom az opuwa gyökér miatt, legalábbis remélem. A víz teteje kicsit habzik ahogy néha buborékot nyom a szűrő a vízbe, gondolom valami baci réteg kezd megtelepedni rajta, egy pohárral leszoktam szedni. Lassan gondolkodok egy vízteszt beszerzésén, első körben papírcsíkos tesztre gondolok költséghatákonyság miatt, és arra jó, hogy lássam, ha valamelyik érték nagyon nem jó. 2-3 naponta kb 10 L vizet cserélek a 40 lietes aksiban (kb 32-34L víz van benne).

A néhány növény levelein megtelepedett az alga, sötét foltokban, volt egy időszak amikor az akvárium üvegét is elkezdték belepni, csináltam egy nagy vízcserét, szivaccsal letöröltem az algát, még nem jött vissza. Tervezem 2 algaevő hím (ő a kisebb) Otocinclus beszerzését, de környező boltokban nem lehet kapni, lehet hogy hiánycikk... Gondoltam pár algaevő garnélára is ha otot nem sikerül beszerzni, növény levelein is leeszik az algát? Nem szeretném túl halasítani az akváriumot, de úgy gondolom, hogy 5 neon mellé még befér 4 garnéla, 1 cm hal / 1 liter víz mellett számolva.

Jövőhónapban elkezdem a növények számát fokozatosan növelni, ha minden igaz ez is segíthet az alga ellen, elszippantják a tápanyagot, első körben valami gyorsan növő növényt akarok a háttérbe, aztán fokozatosan haladok az előtér fele, ha látom hogy a növények jól érzik magukat. A második akváriumomnak vagy majd télen ha csinálok egy reboot-ot már okosabban állok neki :)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére