• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa mini oázis a nappaliban

V.Kata

Nézelődő
Sziasztok!

Régóta szerettem volna melegházi mini orchidákat tartani, de a magas páratartalom igényük miatt ez normál környezetben nem lehetséges.
Kitaláltam, hogy létre hozok nekik egy üvegházat, amibe teszek akvárium növényeket is.
Technikai adatok.
denerle nano cube : 30x30x35 cm
ültető közeg: ada dooa jungle base, ada aqua soil amazonia ver2
háttér: természetes parafa
dekor: vasfa, lávakő
lámpa: chihirios c2rgb
növények: Myriophyllum sp. 'Guyana'; Alternanthera reineckii; Hygrophila pinnatifida; Taxiphillum barbieri;Cryptocoryne pygmaea; Leptotes harryphillipsii; Laelia sincorana
még lesznek benne növények, jelenleg átnevelés alatt van az Anubias nana és még pár darab orchideát is szeretnék

Építés ideje: 2023.április 7.
Az aljzat szintjéig RO vizzel lett feltöltve, jelenleg napi 10 órát világítok 70%-os fényerővel. Az üvegtetőt naponta 2x 20 percre leveszem, hogy szellőzzön, plusz egy 3x3-as ventilátor 3 óránként fél órát keringteti a levegőt lassú sebességen.
A páratartalom mellett permetezem a növényeket tápoldatos RO vízzel naponta 2x.
Az elmúlt pár napban sajnos a parafán és a vasfán penész jelent meg, ezt jelenleg szódabikarbónás vízzel próbálom kezelni, finoman ecsettel.

1.jpg
2.jpg

3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
 
Utoljára módosított:
napi 10 órát világítok 70%-os fényerővel.
Emers növényeknél nem kell visszavenni a fényt.
Az elmúlt pár napban sajnos a parafán és a vasfán penész jelent meg, ezt jelenleg szódabikarbónás vízzel próbálom kezelni, finoman ecsettel.
Szódabikarbónáról még nem hallottam, hogy bárki használta volna akváriumi környezetben. Carbot vagy Hidrogénperoxidot szoktunk használni, de moha közelében még higítva sem, mert szétmarja őket. Ha vagy vízes porszívód én inkább azzal próbálkoznék. Óvatosan a fogkefével meglazítani és elszívni, de a mohát ne. Nem egyszerű feladat.
 
Emers növényeknél nem kell visszavenni a fényt.
Azért vettem vissza a fényerőt, hogy kíméljem a lámpát, de emelhetek még a teljesítményen
Szódabikarbónáról még nem hallottam, hogy bárki használta volna akváriumi környezetben. Carbot vagy Hidrogénperoxidot szoktunk használni, de moha közelében még higítva sem, mert szétmarja őket. Ha vagy vízes porszívód én inkább azzal próbálkoznék. Óvatosan a fogkefével meglazítani és elszívni, de a mohát ne. Nem egyszerű feladat.
A szódabikarbónának gombaölő hatása van, kerti növényeknél szoktam használni lisztharmat, rozsdagomba ellen. Ezért gondoltam, hogy megpróbálkozok vele, mert más hirtelen nem jutott az eszembe amivel nem ártanék a növényeknek. A kezelt felület egyenlőre penész mentes, de a makacs foltokon letesztelem majd a Carbot, köszönöm az ajánlást!
 
Back
Oldal tetejére