• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

kezdő kérdések

hát öö nehiggyél neki... van fénycső odavaló csak drága... Sylvania Grolux 438 mm 24W például 2 db már pirítana belőle... de lehet powerkompaktot is nézni, csak foglalatot kell keresni hozzá stb...

Köszi, elmentettem a linket.
A neoncső mögé teszek fényvisszaverőt, így elvileg kicsit erősebb lesz, illetve az akvárium ablak mellett lesz, közvetlen napfény nem éri, de világos helyen van, ha ez nem lesz elég neki akkor beszerzek egy ilyet vagy fabrikálok még egy neon cső foglalatot. Alacsony fényigényű növényeket választottam.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Ha beindítod és szükséged van Easy Life profitora (én is ezzel kezdtem mielőtt lett co2-m, és mikro/makrom) szólj, szívesen odaadom, nekem felesleges, kb 430 ml van az 500-ból meg.

Háttérnövénynek jók a gyorsan növő, igénytelenebb stem-ek (pl limnofila sessiliflora, pogostemon erectus), szintén szívesen adok, bár a pogostemon erectus, valószínű nagy lesz az akidba

Ha tényleg nem kell, meg köszönném, eleinte pár kicsi növénnyel és gömbmohával kezdek + halak, ha ezekkel beindítottam az akváriumot akkor jó lesz kezdetnek a háttérbe a sessiliflora, "indákat növeszt és behállóza a talajt" mondat a leírásban, onnantól mindenhol ez fog nőni? :) Ha túl magasra nő (15-40cm -t írnak) vágható a teteje?
 
Az indításra is figyelj, sok macerától / algától kíméled meg magad, ha az elején türelmes vagy. Gondolok itt a baktérium kultúra bejuttatására (módjára, elhelyezésére), a növénytelepítésre - halak és garnélák telepítésére (tisztító brigád is!) - vízcserékre - a szűrő baktériumtenyészetének beállítására. Erre megvannak a javasolt ütemezési receptek, persze akinek van tapasztalata, vagy meglévő, üzemelő szűrővel indít, az ettől eltérő módon is indíthat.
Üdv.
 
Az indításra is figyelj, sok macerától / algától kíméled meg magad, ha az elején türelmes vagy. Gondolok itt a baktérium kultúra bejuttatására (módjára, elhelyezésére), a növénytelepítésre - halak és garnélák telepítésére (tisztító brigád is!) - vízcserékre - a szűrő baktériumtenyészetének beállítására. Erre megvannak a javasolt ütemezési receptek, persze akinek van tapasztalata, vagy meglévő, üzemelő szűrővel indít, az ettől eltérő módon is indíthat.
Üdv.

Van erre esetleg egy linked? Erről még nem láttam infót, de ahogy van időm keresek rá leírást. Lassan annyi mindenre kell figyelni, hogy egy boeing utasszálító vezetése is egyszerűbb feladatnak tűnik :)
 
Van erre esetleg egy linked? Erről még nem láttam infót, de ahogy van időm keresek rá leírást. Lassan annyi mindenre kell figyelni, hogy egy boeing utasszállító vezetése is egyszerűbb feladatnak tűnik :)
igen, az elején ez az érzése az embernek, de egy repülőt sem lehet vezetni úgy, hogy hajrá, majd csak lesz valahogyan...
És lehet viccesen hangzik, de tényleg rengeteg dolgot kell figyelni, egyensúlyt kialakítva felépíteni, így az eleje nehéz, de utána már jóval egyszerűbb.
EZT olvastad már?
Javaslom az alapok / 8. részt.
 
igen, az elején ez az érzése az embernek, de egy repülőt sem lehet vezetni úgy, hogy hajrá, majd csak lesz valahogyan...
És lehet viccesen hangzik, de tényleg rengeteg dolgot kell figyelni, egyensúlyt kialakítva felépíteni, így az eleje nehéz, de utána már jóval egyszerűbb.
EZT olvastad már?
Javaslom az alapok / 8. részt.

Részben olvastam már, a 8. részig nem jutottam még el, szakítok rá időt. A szűrős rész alapján a külső szűrőbe szivacs - bio - aktív szén amit az elején bele kell tennem.
 
Részben olvastam már, a 8. részig nem jutottam még el, szakítok rá időt. A szűrős rész alapján a külső szűrőbe szivacs - bio - aktív szén amit az elején bele kell tennem.
a külső szűrő gyárilag fel van építve (típustól függően) több rétegben szűrőkkel, utólag szoktunk tuningolni rajtuk, vagy egyes részeit cserélni. Elsőre a gyári töltet szerintem jó, később pedig a tapasztalt jelek alapján módosíthatsz.
 
a külső szűrő gyárilag fel van építve (típustól függően) több rétegben szűrőkkel, utólag szoktunk tuningolni rajtuk, vagy egyes részeit cserélni. Elsőre a gyári töltet szerintem jó, később pedig a tapasztalt jelek alapján módosíthatsz.
Amit kinéztem, Eheim Classic 150, alapból csak szűrőszivacsot és filtervattát tartalmaz, de a boltban majd beszerzem hozzá a szükséges anyagokat.
 
Az 50*30*30-as üveg megvan már? Ha esetleg megfordul később a fejedben, hogy mi lenne, ha lenne CO2, erősebb világítás... Olyat válassz, amire később könnyen találsz bármi cuccot.
Gyors tapasztalatcserére egy lehetséges alkalom: Növényfej sörözés | Page 2 | Magyar Akvakertész Fórum

Még nincs meg, tetővel együtt veszem, csöveknek van hely, pénteken szerzem be a cuccokat ha mindegy jól megy. Köszi a linket, május 14-én lehet ott leszek (még nem látom hogy ráérek e). Részletesebb infókat kitől lehet megtudni? Privit még nem tudok írni.
 
Köszi a linket, május 14-én lehet ott leszek (még nem látom hogy ráérek e). Részletesebb infókat kitől lehet megtudni? Privit még nem tudok írni.
(ÉN nem leszek ott, több, mint 200 km.) írj a linkelt topikba, hogy vegyék fel veled a kapcsolatot. :)
 
Még nincs meg, tetővel együtt veszem, csöveknek van hely, pénteken szerzem be a cuccokat ha mindegy jól megy. Köszi a linket, május 14-én lehet ott leszek (még nem látom hogy ráérek e). Részletesebb infókat kitől lehet megtudni? Privit még nem tudok írni.

Gondold át azt az 50 centit.. Inkább legyen 60. Ez utóbbi a standard méret, ami ettől eltér az vagy szívatós vagy drága. Mondom ezt tapasztalatból. Nekem 80 széles akváriumom van, ami éppen 10-el kevesebb, mint a "szabvány" 90...
 
Gondold át azt az 50 centit.. Inkább legyen 60. Ez utóbbi a standard méret, ami ettől eltér az vagy szívatós vagy drága. Mondom ezt tapasztalatból. Nekem 80 széles akváriumom van, ami éppen 10-el kevesebb, mint a "szabvány" 90...
Sajnos nincs helyem jelenleg nagyobbra, a technikát és az akváriumot most nagyon jó áron (egyik barátomon keresztül) szerzem be. Tanuló akváriumnak szánom, akarok majd egy nagy, bútoros akváriumot.
 
Gondold át azt az 50 centit.. Inkább legyen 60. Ez utóbbi a standard méret, ami ettől eltér az vagy szívatós vagy drága. Mondom ezt tapasztalatból. Nekem 80 széles akváriumom van, ami éppen 10-el kevesebb, mint a "szabvány" 90...

...Na kérem én pont így szívtam meg 50-es akival.:mad: Lehetetlen találni rá gyári,növényes pilácsot. Ráadásul én ostoba 40 magasra csináltattam a literszám növelése végett.Az egyetlen amit bírok benne az a 35-ös mélysége:D
 
összetettem az akváriumot, egy hibát követtem csak el, a jbl manado talajt nem mostam át, mivel eddig sehol nem olvastam, hogy át kellene, kicsit zavaros a víz. Szűrő remélem teszi a dolgát és idővel kitisztul.
 
összetettem az akváriumot, egy hibát követtem csak el, a jbl manado talajt nem mostam át, mivel eddig sehol nem olvastam, hogy át kellene, kicsit zavaros a víz. Szűrő remélem teszi a dolgát és idővel kitisztul.
Pedig írtuk párszor...:) A Manado piszkos, én a kezdetekkor inkább szétszedtem..RESET...és átmostam alaposan, ezzel javítottam a kezdeti hibát és kapkodást. ;)
 
Pedig írtuk párszor...:) A Manado piszkos, én a kezdetekkor inkább szétszedtem..RESET...és átmostam alaposan, ezzel javítottam a kezdeti hibát és kapkodást. ;)

alatta ott van a táptalaj és nem tettem szúnyoghállót vagy valamit rá hogy ketté válasszam, ez is egy hiba. A tetejéről tudom leszedni a felső réteget, akkor azt átmosom (lehet akkor már a szúnyoghállót is meg csinálom, utólag). Hibáiból tanul az ember, ez ilyen :)
 
Back
Oldal tetejére