• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL CristalProfi szűrők, vélemények, tapasztalatok

Nálam semmi gond. Egy éve megy a szűrőm, semmi gondom nem volt vele.
Az egyetlen talán, hogy hiába akarom folytani a karral, akármeddig fordítom nem látok semmi változást.
Akkor Nálad a csap hullott szét szerintem. Szűrőtakarításkor visszaengedi a vizet a csőből? Nálam pedig az a műanyag fogy, má csak fogóval tudom tekerni.
 
Nálatok hogy bírják a rotorfedél fülei a karbantartást, mert nálam a négyből már csak egy van! Érik a csere.
Nálam sincs semmi probléma. Hamarosan esedékes lesz egy szűrőtakarítás, mivel le akarom cserélni a Micro Mac-et Seachem Matrix-ra, és az egyik szivacs helyére is az kerül majd. Nem olvastam teljesen végig a 160 bejegyzést, de ha még nem volt, akkor felteszek egy előtte-utána képsort a rotor takarításról.
 
Én használtan vettem CP e900-at, már akkor hiányzott két kapaszkodó a rotorfedélről. Pár takarítás és már csak egy van és a fogós megoldás. Amikor új volt(nekem új) szétszedtem a légtelenítő részét, kipucoltam vazelin mindenhová, pár alkalommal működött, de már nem merem benyomni hátha folyatni fog.
 
Az a gáz ezzel a rotorfedéllel, hogy amikor én anno vettem az akkor még e900 néven futó szűrőmet már akkor egy hulladék volt a fedél kialakítása. Nekem is már csak a fogós megoldás maradt a végére, a forgalmazónak pedig 2 vagy 3 hónapba telt beszereznie az alkatrészt, addigra már eladtam az egész szűrőt.

Ez már 6 éve volt.
 
Sziasztok,
Én a mai..azaz a tegnapi napon vettem egy JBL e401-et az 54 literes akváriumomhoz. Igazából az a gondom, hogy kicsit megbízhatatlannak tartom egyelőre mert néha elkezd a záróklipszeknél. Most úgy tűnik, hogy beállt és megy de nagyjából este 6 óta ezzel szenvedek. Ha egy kicsit is megbillentem valamelyik irányba elkezd folyni megint. Persze, benne van a használatiban, hogy csak álló helyzetben szabad használni - ez természetes - de egy apró billentéstől ez normális? Persze végigszívtam azóta az összes lehetséges hibát: elvileg a vízfelszín és a szűrő teteje között 120 centinél több nem lehet..ezen túlestem bár jó pár liter víz elfolyt így. Gondoltam, miután egy órát ment már gond nélkül, hogy a tömlőket megfelelő hosszúságúra vágom; ez meg is történt majd a légtelenítés és indítás után pár perccel megint nekiállt folyni. Elkezdett utána még egy kicsit köhögni, ezek szerint a légtelenítés mégsem volt teljesen oké de most azt néztem, hogy ha állítok a kifolyón erősséget akkor megint az egyik klipsznél nekiáll folyni. A házat elég régen építették, se derékszög se vízszint nemigen van benne.. Egy picit félek tőle, hogy mire hazaérek a melóból nem lesz víz az akváriumban...
 
Sziasztok,
Én a mai..azaz a tegnapi napon vettem egy JBL e401-et az 54 literes akváriumomhoz. Igazából az a gondom, hogy kicsit megbízhatatlannak tartom egyelőre mert néha elkezd a záróklipszeknél. Most úgy tűnik, hogy beállt és megy de nagyjából este 6 óta ezzel szenvedek. Ha egy kicsit is megbillentem valamelyik irányba elkezd folyni megint. Persze, benne van a használatiban, hogy csak álló helyzetben szabad használni - ez természetes - de egy apró billentéstől ez normális? Persze végigszívtam azóta az összes lehetséges hibát: elvileg a vízfelszín és a szűrő teteje között 120 centinél több nem lehet..ezen túlestem bár jó pár liter víz elfolyt így. Gondoltam, miután egy órát ment már gond nélkül, hogy a tömlőket megfelelő hosszúságúra vágom; ez meg is történt majd a légtelenítés és indítás után pár perccel megint nekiállt folyni. Elkezdett utána még egy kicsit köhögni, ezek szerint a légtelenítés mégsem volt teljesen oké de most azt néztem, hogy ha állítok a kifolyón erősséget akkor megint az egyik klipsznél nekiáll folyni. A házat elég régen építették, se derékszög se vízszint nemigen van benne.. Egy picit félek tőle, hogy mire hazaérek a melóból nem lesz víz az akváriumban...
Csak egy tipp: a szürőanygokat tartó kosarakat kicsit egymásba kell nyomni. Ha ez elmarad kicsit magasabb lesz és nem tud rendesen tömíteni a rotorfedél. És persze a vazelin vagy társai a gumitömítésekre.
 
Köszönöm a tippet :) Még éjjel kettőkor meg is játszottam, ahogy elolvastam a válaszod és egyelőre úgy tűnik üzemel, nem szivárog bár állítani nem nagyon merek rajta melóba indulás előtt. :)
 
Köszönöm a tippet :) Még éjjel kettőkor meg is játszottam, ahogy elolvastam a válaszod és egyelőre úgy tűnik üzemel, nem szivárog bár állítani nem nagyon merek rajta melóba indulás előtt. :)
Örülök hogy segíthettem. Nekem e900-as van és jártam már hasonlóképp. Párszor szétszedette magát mire rájöttem a hibára. Ha ez rendben van jól kell zárnia.
 
Sziasztok
Vannak tapasztalatok e1501 Greenline illetve e1901 Greenline szűrőkkel kapcsolatban?
Főleg az utóbbival mert neten csak 2 teljesen használhatatlan videó van.
És szerintetek melyiket használjam egy bruttó 260 literes sugéres akváriumba?
Van mellette egy atman cf-800 am Meg egy belső juwel bioflow 6.0 de szívesen még válnék mindkettőtől.
Előre is köszönöm
 
Örülök hogy segíthettem. Nekem e900-as van és jártam már hasonlóképp. Párszor szétszedette magát mire rájöttem a hibára. Ha ez rendben van jól kell zárnia.

Az az igazság, hogy előtte egy Sera Fil 60 volt az akváriumban de egyre inkább kezdek rájönni - és most lehet csúnyát fogok mondani -, hogy ez a Sera az akvarisztika HP-ja: drága és a fele sem igaz annak, amit a marketingjükben állítanak ráadásul hasonló vagy olcsóbb árfekvésben lehet nagyságrendekkel jobbat venni. Ez a vízkezelő szerektől kezdve, a vízteszteken át egészen a műszaki dolgokig igaznak látszik számomra. Namármost..ennek a Sera Fil 60-nak gyári felszerelése volt az egyik rekeszben az aktív szén, amivel valami nem stimmelt mert "poros" lett a víz tőle (használat előtt természetesen kimostam). Ezt cseréltem siporax mini-re, aminek több értelmét láttam de erről meg kiderült, hogy emeli a víz ph-ját... Most, hogy megvettem a külső szűrőt hely szűkében sajnos (vagy már nem is tudom, hogy mennyire sajnos) ki kellett vegyem a Sera-t, viszont a szivacsot és a siporax-ot gondoltam beleteszem a külső szűrőbe. A szivacs belefért a felső rekesz oldalába és a gyári oldalszivacsot gondoltam melléhajtom. Miután elkezdett folyni nagyjából az elsők között volt ez a Sera-s szivacs, hogy kiszedtem és visszaállítottam a gyári állapotot.
A siporax-ot a külső szűrő alsó rekeszébe tettem, kiszedtem a gyárilag benne lévő szivacs közepét (ami, ugye ki van vágva) és rátettem a ClearMec tetejére. Olvasva a válaszod arra gondoltam, hogy ez is emelheti a rekeszek magasságát, így inkább kiszedtem egy kevés ClearMec-et és most így van benn a siporax.. Nagyon remélem, hogy ez volt a gondja és 2-3 hét múlva kivehetem a Sera-s cuccokat, illetve hogy addig nem lesz kacsaúsztató a hálószobámból! :)
 
Sziasztok
Vannak tapasztalatok e1501 Greenline illetve e1901 Greenline szűrőkkel kapcsolatban?
Főleg az utóbbival mert neten csak 2 teljesen használhatatlan videó van.
És szerintetek melyiket használjam egy bruttó 260 literes sugéres akváriumba?
Van mellette egy atman cf-800 am Meg egy belső juwel bioflow 6.0 de szívesen még válnék mindkettőtől.
Előre is köszönöm
Nálam a CP e900-as ami papíron 900l szűr óránként, 600-650l/óránál többet nem vitt a gyári töltettel. A mérés elég pontos, mivel egy vízórát kötöttem a csőbe és stopperrel mértem az időt kíváncsiságból. Tehát 30%-ot simán le kell számolni a gyári adatokból.Az általad említett nagyobb szűrő esetén még így is 5x vízforgatás van.
 
Igen, ezt a leírásban is említették. A 401-nél legalábbis a meghirdetett 450 l/h helyett 200-250 l/h-et írnak a használati útmutatóban. Azért kicsit "vicces", hogy az üresjárati adat van kiírva mindenhová. Mindenesetre az 50 literes akváriumom vizét így is 4-5ször elvileg átforgatja óránként..elvileg.

A JBL_CristalProfi_e401_greenline.pdf 130. oldalán a gyártó szerinti értékek (a többi CP típusra is):

https://www.jbl.de/?lang=en&mod=download&id=10559
 
Utoljára módosított:
Sziasztok
Vannak tapasztalatok e1501 Greenline illetve e1901 Greenline szűrőkkel kapcsolatban?
Főleg az utóbbival mert neten csak 2 teljesen használhatatlan videó van.
És szerintetek melyiket használjam egy bruttó 260 literes sugéres akváriumba?
Van mellette egy atman cf-800 am Meg egy belső juwel bioflow 6.0 de szívesen még válnék mindkettőtől.
Előre is köszönöm

Szia!

Nálam két db e1501 üzemel bruttó 300 liter alatt. Korábban afrikai sügérekkel, most pontylazacokkal. Elégedett vagyok a szűrőkkel.

Helyedben megtartanám a cf 800-at és mellé tennék egy e1501-et. Amennyiben csak 1 külső szűrőt akarsz, akkor alátennék egy e1901-et. Szűrőanyag tuning mindkettőnél elkél szerintem.

Üdv: Krisztián
 
egyre inkább kezdek rájönni - és most lehet csúnyát fogok mondani -, hogy ez a Sera az akvarisztika HP-ja: drága és a fele sem igaz annak, amit a marketingjükben állítanak
Hát ja a Sera az érdekes, nekem volt korábban egy használt külső szűrőjük, (csak vízcserére használtam pumpaként)
De valami elképesztően rossz konstrukciónak tartom, és gyenge is, még az 5 perces vízcsere is kínszenvedés volt mindig.
A halkajáit sem tartom túl jónak, ugyanakkor épp tegnap teszteltem a Sera nitrát tesztet; az tökéletesen működik
 
Én feladtam ezzel a 401-essel.. Eltelik 10 perc vagy akár fél óra és nekiáll először csöpögni, aztán szépen lassan folyni. A szűrő megfelelő szintben van a vízszinthez képest, a gyári 120 centi helyett nagyjából 60 centit kellene emelnie vagy még annyit sem. Az esőztető pár centivel a vízszint alatt van egy picit felfelé irányítva (35-45 fokos szögben), hogy ne legyen erős az áramlat a halaknak. Ha szabályozni szeretném a kis karral a kifolyó részen akkor a fejegységnél, a kiömlőcsap alól elkezd egy picit felfelé szivárogni a víz vagy az egyik oldalán nekiáll folyni a víz. Ahogy visszateszem maximumra abban a pillanatban lehet látni, hogy a csapról visszaszívja a vizet a fejegység belsejébe. Teljesen véletlenszerűen működik illetve romlik el: tegnap egész nap ment, nem folyt de hazaérve nekiálltam egy kicsit mókolni vele. Teljesen félrekotortam a ClearMec-et és egy kis medencét alakítottam ki a Sera-s siporax-nak aztán kipróbáltam üresjáraton, szűrőanyag nélkül..Gondoltam az egészet elölről kezdem és egy ideig működik is, aztán nekiáll folyni. Ha megbillentem valamelyik oldalra akkor nekiállni ömleni belőle a víz. Olyan, mintha a fejegység megtelne vízzel; szinte hallani egy idő után, hogy csöpög a víz benne. Próbáltam úgy is összerakni, hogy szűrőanyagok kosarát összetolva, a vödörbe úgy tettem bele, hogy gyakorlatilag becsúsztattam vízszintes helyzetben majd mindenre rátettem a vízelosztót a vájat szerint megfelelő helyre és erre tettem rá a fejegységet.. Nagyjából fél óráig ment is így, aztán megint folyt.. Gondoltam még kipróbálom a Lily Pipe-al de végül elvesztettem a türelmem és a megmaradt bizalmam is a készülékkel. Most viszem is vissza az üzletbe, hogy cseréljék vagy mondják el, hogy mit csinálok rosszul. Nem igazán volt még dolgom külső szűrővel de ez így nem normális. (A képfeltöltés oldalra fordított pár képet, pedig a képmegjelenítőben és telefonon is jó a tájolás..elnézést)


20160127_224832_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

20160127_224907_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

20160127_225222_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

20160127_225352_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Én feladtam ezzel a 401-essel.. Eltelik 10 perc vagy akár fél óra és nekiáll először csöpögni, aztán szépen lassan folyni. A szűrő megfelelő szintben van a vízszinthez képest, a gyári 120 centi helyett nagyjából 60 centit kellene emelnie vagy még annyit sem. Az esőztető pár centivel a vízszint alatt van egy picit felfelé irányítva (35-45 fokos szögben), hogy ne legyen erős az áramlat a halaknak. Ha szabályozni szeretném a kis karral a kifolyó részen akkor a fejegységnél, a kiömlőcsap alól elkezd egy picit felfelé szivárogni a víz vagy az egyik oldalán nekiáll folyni a víz. Ahogy visszateszem maximumra abban a pillanatban lehet látni, hogy a csapról visszaszívja a vizet a fejegység belsejébe. Teljesen véletlenszerűen működik illetve romlik el: tegnap egész nap ment, nem folyt de hazaérve nekiálltam egy kicsit mókolni vele. Teljesen félrekotortam a ClearMec-et és egy kis medencét alakítottam ki a Sera-s siporax-nak aztán kipróbáltam üresjáraton, szűrőanyag nélkül..Gondoltam az egészet elölről kezdem és egy ideig működik is, aztán nekiáll folyni. Ha megbillentem valamelyik oldalra akkor nekiállni ömleni belőle a víz. Olyan, mintha a fejegység megtelne vízzel; szinte hallani egy idő után, hogy csöpög a víz benne. Próbáltam úgy is összerakni, hogy szűrőanyagok kosarát összetolva, a vödörbe úgy tettem bele, hogy gyakorlatilag becsúsztattam vízszintes helyzetben majd mindenre rátettem a vízelosztót a vájat szerint megfelelő helyre és erre tettem rá a fejegységet.. Nagyjából fél óráig ment is így, aztán megint folyt.. Gondoltam még kipróbálom a Lily Pipe-al de végül elvesztettem a türelmem és a megmaradt bizalmam is a készülékkel. Most viszem is vissza az üzletbe, hogy cseréljék vagy mondják el, hogy mit csinálok rosszul. Nem igazán volt még dolgom külső szűrővel de ez így nem normális. (A képfeltöltés oldalra fordított pár képet, pedig a képmegjelenítőben és telefonon is jó a tájolás..elnézést)


View attachment 4046

View attachment 4047

View attachment 4048

View attachment 4049
Ez így nagyon érdekes! A víz vagy folyik vagy nem. De hogy fél óra után meggondolja magát.
Ha nálam folyatott azt az első pillanattól csinálta a rossz összerakás miatt. A fejen nincs megcsavarodva a gumitömítés? Vagy valami apró homokszem stb. alatta?
Sajnálom!
 
Nincs vagyis nem volt. Olvastam ezen az oldalon valahogy, hogy megfordította a tömítést és jó lett. Ezt kipróbáltam tegnap este még de hát ezen mindkét oldal ugyanúgy néz ki, nincs domború és sík oldala ráadásul nagyon úgy tűnt, hogy használt a tömítés: mindkét oldala sorjás, kopott. Ez után rögtön feltűnt,hogy valóban: a záróklipszeket tényleg csak felhajtottam, rácsuktam és közben nem volt minimális ellenállás sem, ahogy a gumi ráfeszült volna a helyére. Bevittem a boltba és rögtön ez tűnt fel az eladónak is. Kicserélte a gumit és egyből érezni lehetett, hogy ráfeszül a teteje a vödörre. Mindenesetre még megnézik milyen gond lehet ezek után..
Vagyis épp most csörgött a telefon, hogy mehetek érte vissza.. :D

Addig is egy tanulság talán mindenki számára: a külső szűrő megvételekor mindenképp ellenőrizni kell a tömítéseket! Ha mást nem, legalább ezt megtanultam.
 
Nos, az lett a vége, hogy a boltban üzemelt gond nélkül bár azért láttak ők is furcsaságot például, hogy a kifolyószelep elkezd szivárogni ha a teljesítmény egy kicsit vissza van véve. Nekem itthon akkor kezdett el folyni az oldalán is a víz igazán de a bolt vezetője ide-oda billentette, az oldalára fektette a szűrőt és nem jött belőle semmi ráadásul mindezt úgy, hogy az a tömítés volt benne ami gyárilag a dobozban és számomra használtnak tűnt. A eladó srác szerint is az volt, amikor először ránézett. Mindenesetre egy órát tesztelték és nem folyt a víz persze mindezt úgy, hogy a kifolyó része nem volt víz alatt. Én úgy gondolom az lehetett a hiba, hogy valamilyen módon visszaszívott a kifolyóágon csak ez már hazafelé jutott eszembe. A vége az lett, hogy kicseréltük egy Atman 3335-re és a különbözeti árat visszakaptam. Direkt nem írok boltnevet függetlenül attól, hogy tényleg nagyon kedvesek és rendesek voltak, mert a mai világban már az is negatív reklámnak számít ha egy gyárihibás készülékbe fut valaki. Van ilyen.
Utálok bármit is visszavinni bárhová és nagyon ritkán is szoktam, mert általában annyiért vásárolok dolgokat, amennyit elvárok tőle. A bóvlitól sokat nem várok azért nem viszem vissza, a márkásban meg rettenetesen ritka a gyári hiba. :) Az utálatot úgy értem, hogy nekem kellemetlen ha vissza kell vinnem valamit de boltban tényleg nagyon segítőkészek voltak. A JBL-ben ettől függetlenül csalódtam, bár kisebb lenne a keserű szájíz ha ez egy hónapon belül a Sera-val nem fordult volna már elő. Az Atman-ban annyiban bízok, hogy a családban van egy ettől egyel nagyobb külső szűrő és gond nélkül üzemel. Nagyon remélem, hogy nekem sem lesz vele bajom mert ha mégis én befejeztem az akvarisztikával..!
 
Back
Oldal tetejére