• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL CristalProfi szűrők, vélemények, tapasztalatok

Nem teljesen szabadon, kb. 320-340 fokot, aztán megakad. Azon viszont átugrani biztosan nem tud, legalábbis erőltetve sem sikerült.
Viszont akkor holnap próbálok venni egy másik rotort, és kipróbálom.
Nem biztos, hogy az a baj. Újonnan vetted? Garanciális? Akkor ugye...
Ha használt, akkor lehet, hogy a propeller hozzáér az egyik felülethez, vagy legalábbis olyan közel van hozzá, hogy a legkissebb szennyeződés is megfogja. Akkor egy alátétet kell tenni a tengelyre, ami ezt megakadályozza. Közel sem biztos, hogy az új rotor ezt megoldja. Lehet összererelési hiba is vagy a gumi tengelyvégek kopása. A kopott gumin tényleg csak a csere segíthet.
Eddig egyszer halottam olyanról, hogy a mágnes elgyengült. Nehezen hittem el, de... Állítólag a rotorcsere segített.
 
Nem biztos, hogy az a baj. Újonnan vetted? Garanciális? Akkor ugye...
Ha használt, akkor lehet, hogy a propeller hozzáér az egyik felülethez, vagy legalábbis olyan közel van hozzá, hogy a legkissebb szennyeződés is megfogja. Akkor egy alátétet kell tenni a tengelyre, ami ezt megakadályozza. Közel sem biztos, hogy az új rotor ezt megoldja. Lehet összererelési hiba is vagy a gumi tengelyvégek kopása. A kopott gumin tényleg csak a csere segíthet.
Eddig egyszer halottam olyanról, hogy a mágnes elgyengült. Nehezen hittem el, de... Állítólag a rotorcsere segített.
A szűrő új, szeptember eleje óta használom. Én is szkeptikus vagyok kicsit, hogy okozhatja-e rotorhiba, mert semmilyen hangja nincs a szűrőnek. Jobb ötletem viszont sajnos nincs, minden része tiszta. Garanciában visszavihetném, de egy lassan stabillá váló akváriumot nem szeretnék szűrő nélkül hagyni.
Ha valakinek esetleg lapul a fiókjában egy e402/702/902 rotor, megköszönném, ha megnézné, hogy az övé is így viselkedik-e. :)
 
Vettem egy JBL e902-t. Igaz használtan, de újszerű állapotban. Hihetetlen nagy csalódás volt. Olyan hangja volt mint egy mosógépnek, pedig csak 11 wattos. Ezzel szemben a régi 10 éves kínai atman 3335 ami 15 wattos, teljesen hangtalan volt. Az atmannál csak onnan tudtam hogy megy, hogy a fülemet szinte hozzányomtam :)
 
Vettem egy JBL e902-t. Igaz használtan, de újszerű állapotban. Hihetetlen nagy csalódás volt. Olyan hangja volt mint egy mosógépnek, pedig csak 11 wattos. Ezzel szemben a régi 10 éves kínai atman 3335 ami 15 wattos, teljesen hangtalan volt. Az atmannál csak onnan tudtam hogy megy, hogy a fülemet szinte hozzányomtam :)
Rotorcsere?
 
Üdv mindenkinek!
Van egy jbl 701-em, amit most 6 év után beüzemeltem, nem folyik, szépen teszi a dolgát DE, zörög! Már nem emlékszem hogy mennyire volt hangos, de gyanúsan ennyire nem. Próbáltm légteleníteni, jópárszor, illyetve megtakarítottam a rotort is. Esetleg másnál előfordult ilyen, vagy valami ötlet,mit lehetne még tenni?
 
Üdv mindenkinek!
Van egy jbl 701-em, amit most 6 év után beüzemeltem, nem folyik, szépen teszi a dolgát DE, zörög! Már nem emlékszem hogy mennyire volt hangos, de gyanúsan ennyire nem. Próbáltm légteleníteni, jópárszor, illyetve megtakarítottam a rotort is. Esetleg másnál előfordult ilyen, vagy valami ötlet,mit lehetne még tenni?
A szűrő közeg, okozhat még zörgést, ha nincsenek megtömve a kosarak. A víz áromlása, meg mozgatja.
 
Back
Oldal tetejére