• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech First down

Nem tudom miért rakták olyan kicsi akváriumba. Valószínű mert idő kell neki mire kinövi az akváriumot.
https://tropica.com/en/plants/plantdetails/Echinodorus'Reni'(072DPCS)/18818
Ott is azt írják: A „Reni” egy közismert fajta, azzal jellemezve, hogy a vörös Echinodorus közül a legkisebbek közé tartozik, 15–40 cm magas és a 15–25 széles vastagságú rozetta. Így fordította a gép.

Próbáld ki a flamingót, ha nem jön be, akkor átveszem. Tartottam lowtechben is, csak most nem találok képet róla.
 
Kickoff time! A mai nap képekben (továbbra is mobilról):
Green Aqua után: Lecseréltem az ágat: (köszi a tippet @star67 )
Ültetés folyamatban: Oldalról, töltés előtt: Start után: Könnyebb volt, mint vártam (ismerve magam), viszont a tovább is tartott, mint vártam. A technikán még igazgatni kell (kábelek, hosszabbító, időzítő), a polc hátsó része kaotikusabb a megszokottnál, de most a többiekkel is foglalkozni kell. (őzöldségessége megvetően néz: https://flic.kr/p/2hyhVda )
 
Szívesen, bár én azt javasoltam, tegyél még hozzá, és ezt tartom most is.

A mohát Josh útmutatása alapján vágd fel és kötözd egy rétegben a faágra, mert így csak egy dzsumbi lesz belőle.
Az anubiasokat meg csak simán dugdosd be a kövek közti résekbe.
A fényed jó, kíváncsian várom a növények fejlődését.
 
Sok szerintem a Micro-Macro... Nezd meg az adagolast low techre!
Szerintem is sok a mic-mac. 1ml-nél nem raknék többet.
Ezt a táblázatot használom:
30%40%50% 60%70%80%
Kétheti 1 vízcsere0.30.40.50.60.70.8
Heti 1 vízcsere (Normál)0.60.811.21.41.6
Heti 2 vízcsere (Nano akvárium)1.11.522.42.73
Heti 3 vízcsere (akvárium indítás)1.62.22.83.344.6

Itt találtam: https://greenaqua.hu/hu/novenytapok/green-aqua-macro-novenytap-500ml.html
Félreértettem valamit a táblázatban? A héten minden nap cseréltem 50% vizet, ezért vettem alapul az alsó sort. A jövő hét folyamán 3* cserélek, aztán egy héten kétszer, és a negyedik héttől heti egyszer,mindig 50%-ot. Addigra terveztem folyamatosan csökkentem az adagot, napi 1ml-re.
 
Ezt a táblázatot használom:
30%40%50%60%70%80%
Kétheti 1 vízcsere0.30.40.50.60.70.8
Heti 1 vízcsere (Normál)0.60.811.21.41.6
Heti 2 vízcsere (Nano akvárium)1.11.522.42.73
Heti 3 vízcsere (akvárium indítás)1.62.22.83.344.6

Itt találtam: https://greenaqua.hu/hu/novenytapok/green-aqua-macro-novenytap-500ml.html
Félreértettem valamit a táblázatban? A héten minden nap cseréltem 50% vizet, ezért vettem alapul az alsó sort. A jövő hét folyamán 3* cserélek, aztán egy héten kétszer, és a negyedik héttől heti egyszer,mindig 50%-ot. Addigra terveztem folyamatosan csökkentem az adagot, napi 1ml-re.
A zselés növényeknek valóban kell a indítástól a táp, de szerintem nem ilyen extra mennyiségben. Kell nekik egy kis idő még megszokják, egy jó pár nap, és ez idő alatt a algákat táplálód.
 
En igy csinaltam a harmincas kockaban: heti egyszer kb. 50% vizcsere. Ekkor az eloirt heti tap (1,5 ml) duplajat beletettem. Ezt egeszitettem ki annyival, hogy het kozepen, ha eszembe jutott adtam meg 1-1 ml micmacot.
Van taptalajod is, ezt ne feledd. Abbol is jut nekik, az anubiasok meg nem igenyelnek annyit.
 
Nálam high tech van, 30x30x35,és 2 naponta kap 1ml micrót, 2ml macrót. A Excel napi színten 1ml. Mikor elutazok, 3-5-7 napig, semmi.
Ezt még kiegészitenem, hogy nálam dzsungel van.
 
Utoljára módosított:
A tápozást visszavettem az ajánlottak szerint, de újabb probléma merült fel az "olvadás" mellett, ami továbbra is fennáll.
Némi zöld pontalga. Amiről azt olvastam, hogy a nem megfelelő szűrés, a foszfáthiány, illetve a nem megfelelő világítás okozza. A kérdés, mit tudok tenni?
A szűrés egy Eheim Classic 150, Matrix-Substrat Pro-Seachem Purigen kombó töltettel, Eheim Lily pipe befolyóval. A lámpa ONF Flat Nano, felére dimmelve, napi 7 órát megy. A tápozás napi 0,5 ml MicMac+ 0,5 ml Excel. Vízcsere még kétnaponta 50% körüli.
Az alga egyelőre csak a befolyó előtti üvegen jelent meg, máshol nincs nyoma sem.
 
A tápozást visszavettem az ajánlottak szerint, de újabb probléma merült fel az "olvadás" mellett, ami továbbra is fennáll.
Némi zöld pontalga. Amiről azt olvastam, hogy a nem megfelelő szűrés, a foszfáthiány, illetve a nem megfelelő világítás okozza. A kérdés, mit tudok tenni?
A szűrés egy Eheim Classic 150, Matrix-Substrat Pro-Seachem Purigen kombó töltettel, Eheim Lily pipe befolyóval. A lámpa ONF Flat Nano, felére dimmelve, napi 7 órát megy. A tápozás napi 0,5 ml MicMac+ 0,5 ml Excel. Vízcsere még kétnaponta 50% körüli.
Az alga egyelőre csak a befolyó előtti üvegen jelent meg, máshol nincs nyoma sem.
Szerintem mérned kellene egyet, és ámi tápanyag hiány van azt pótolni kellene. A crenata, nálam is szokott hisztizni (szinte éltünik) mikor újra ültettem, de utána magához tér.
 
Utoljára módosított:
Sajna igen, a crenata felét már kukáztam. Került be helyette némi hirsuta, tettem még be stau-t, és L.Palustrist is.
 
Back
Oldal tetejére