• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Experience szűrők vélemények, tapasztalatok!

Maver

Főkertész
Sziasztok!

Mivel nem találtam topicot ezért bátorkodtam!
Ide írhatjátok kinek mi a tapasztalata!
 
Sziasztok!

Mivel nem találtam topicot ezért bátorkodtam!
Ide írhatjátok kinek mi a tapasztalata!
Az van, és semmi hangja, teszi, amit tennie kell.
Ha véleményekre vagy kíváncsi, akkor vagy az értékeléseket olvasd el, vagy a Szűrő választási segítség topikot böngészd át.
Hidd el, minden kérdésedre megvan a válasz a fórumon, csak kicsit olvasgatni kell. Én is úgy tettem, és döntöttem a fenti szűrő mellett.
 
Azért az erős túlzás, hogy semmi hangja. Experience 150-es van itthon, kettő is. A Eheim Classic 150-nél halkabb, a CompactON 300-nál is halkabb, a Eheim Skim 350-nél is halkabb, meg minden egyéb nálam megfordult szűrőnél halkabb.
A csapja a viszont zajos. Ha folytani kell, surrogó hangot ad amit a burkolat felerősít.
 
Hú ez most komoly? Lehet, hogy Eheim Classic 2215 lesz a végén.:unsure:
40L-es az akvád, nem kell fojtani az Experience 150-et.
Én biztos nem a classicot választanám.

Szerk.: arról nem is beszélve, hogy azt írtad a 2213-at a kicsi flow miatt akarod cserélni. Ha bármennyit fojtasz az exp. 150-en, akkor már ott vagy, mint a 2213-al (vagy még kisebb teljesítményen). Könnyebb takarítani a kosarakat, beépített csapok vannak...
Nem is teljesen értem a 2 termék árazását, ugyanannyiba kerülnek és ha egymás mellé teszed a 2213-at és a 2422-t, akkor nincs racionális érv a Eheim Classic mellett (legalábbis én nem látom).
A Eheim Classic 2215 még rendben van, mert az kb be van pozícionálva az Exp. 150 és 250 közé - árban és teljesítményben is.
Nincs semmi bajom amúgy a classiccal, csak azonos áron az experience jobb vételnek tűnik.
 
Utoljára módosított:
40L-es az akvád, nem kell fojtani az Experience 150-et.
Én biztos nem a classicot választanám.

Szerk.: arról nem is beszélve, hogy azt írtad a 2213-at a kicsi flow miatt akarod cserélni. Ha bármennyit fojtasz az exp. 150-en, akkor már ott vagy, mint a 2213-al (vagy még kisebb teljesítményen). Könnyebb takarítani a kosarakat, beépített csapok vannak...
Nem is teljesen értem a 2 termék árazását, ugyanannyiba kerülnek és ha egymás mellé teszed a 2213-at és a 2422-t, akkor nincs racionális érv a Eheim Classic mellett (legalábbis én nem látom).
A Eheim Classic 2215 még rendben van, mert az kb be van pozícionálva az Exp. 150 és 250 közé - árban és teljesítményben is.
Nincs semmi bajom amúgy a classiccal, csak azonos áron az experience jobb vételnek tűnik.
Köszi megfontolandó!
 
Köszi megfontolandó!
Én egy exp. 150-et használok a Kerekerdő közepében (33x33x37 kb 40 l), ami egy bettás üveg. Én fojtom a 150-et. A River Bankben (60x30x30 54l) egy exp. 250-es megy fojtás nélkül, de ahol lecsap a lily, mindig jön az ecset. Az Avarban (30l) is egy exp. 150-es megy fojtás nélkül. Mindegyik nagyon csendes. Egyik sincs szekrényben. A kerekerdőnek van egy kis hangja fojtással, de még így is nagyon csendes. A hálóban van és tudunk mellette aludni, pedig én is és feleségem is allergiás az ilyen típusú zajra.
 
Én egy exp. 150-et használok a Kerekerdő közepében (33x33x37 kb 40 l), ami egy bettás üveg. Én fojtom a 150-et. A River Bankben (60x30x30 54l) egy exp. 250-es megy fojtás nélkül, de ahol lecsap a lily, mindig jön az ecset. Az Avarban (30l) is egy exp. 150-es megy fojtás nélkül. Mindegyik nagyon csendes. Egyik sincs szekrényben. A kerekerdőnek van egy kis hangja fojtással, de még így is nagyon csendes. A hálóban van és tudunk mellette aludni, pedig én is és feleségem is allergiás az ilyen típusú zajra.
Csak jó lesz az experience!:cool:
 
Sziasztok!
Egy 150 vagy 250-es szűrőt szeretnék egy lapos 30L-es akváriumba használni. Melyik lenne inkább jó, ami nem túl nagy áramlást kelt?
 
Ilyen magasságba úgysem fogsz üveg skimmert találni. Az Ocean free skimmer egész pofás és kicsi. Ha nagyon zavar, rejtsd el növényzet mögé. Én is azt csináltam.
Sajnos tényleg nehezen kapható, de barkács megoldással képzelem el egyelőre. Viszont nincs tervben csak gyep ezért nem tudnám elrejteni.
 
Back
Oldal tetejére